Объркана

  • 3 741
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 711
Аз искам да те попитам,ти как реши да хвърляш количките от детството на мъжа ти без да го питаш.Затова категорично не си права!
Явно това е било повод за да отидете към един по-сериозен и неприятен разговор.А ти след като не можеш да я наричаш "майко" я попитай свекърва ти как предпочита да я наричаш лельо еди коя си или по име.А що за ... е мъжът ти след като с псувни и обиди ще те принуждава да я наричаш майко?

# 16
  • Мнения: 2 161
.
А за да няма такива грозни картини,какво ти пречи да кажеш "майко".Все пак това е една дума,никой не иска от теб да влагаш чувства
Думата "майко" не е просто дума, ей така да я кажеш. Пък и не виждам защо трябва да се прекършва езика за да кажеш на чужда жена "майко".  Защото тя може да е майка на мъжа, когото обичаш,но не е твоя майка, нали Wink. А аз  не мисля че след 20 години ще искам от половинките на децата ми да ме наричат"майко".Аз съм майка на собствените си деца. Не разбирам маниите на всички свекърви да изискват от снахите да ги наричат "майко" . Kомплекси някакви newsm78
За мен жената,която е родила мъжът ми не е чужда.Уважението е най-важно,когато влизаш в чуждо семейство с различни нрави и привички.Но всичко е въпрос на възпитание.И не,че е е фатално да не произнесеш "майко".Но още от начало е нужно да се направи едно уточнение,за да няма сърдити и обидени.И ако успееш искрено да обясниш защо не искаш да го кажеш,мисля,че няма да има проблем.Но да казваш "лельо" на бабата на детето си.Истината винаги има две страни,ако и свекървата пишеше тука,щяхме да сме свидетели и на другата гледна точка.За мен не е толкова важна думата "майко",въпреки,че я повтарям постоянно,а това,да има някакво обръщение.И то да не е обидно.
Преди изобщо всички да скочите срещу свекървата,ами замислете се,че монетата има две страни.

# 17
.
А за да няма такива грозни картини,какво ти пречи да кажеш "майко".Все пак това е една дума,никой не иска от теб да влагаш чувства
Думата "майко" не е просто дума, ей така да я кажеш. Пък и не виждам защо трябва да се прекършва езика за да кажеш на чужда жена "майко".  Защото тя може да е майка на мъжа, когото обичаш,но не е твоя майка, нали Wink. А аз  не мисля че след 20 години ще искам от половинките на децата ми да ме наричат"майко".Аз съм майка на собствените си деца. Не разбирам маниите на всички свекърви да изискват от снахите да ги наричат "майко" . Kомплекси някакви newsm78
За мен жената,която е родила мъжът ми не е чужда.Уважението е най-важно,когато влизаш в чуждо семейство с различни нрави и привички.Но всичко е въпрос на възпитание.И не,че е е фатално да не произнесеш "майко".Но още от начало е нужно да се направи едно уточнение,за да няма сърдити и обидени.И ако успееш искрено да обясниш защо не искаш да го кажеш,мисля,че няма да има проблем.Но да казваш "лельо" на бабата на детето си.Истината винаги има две страни,ако и свекървата пишеше тука,щяхме да сме свидетели и на другата гледна точка.За мен не е толкова важна думата "майко",въпреки,че я повтарям постоянно,а това,да има някакво обръщение.И то да не е обидно.
Преди изобщо всички да скочите срещу свекървата,ами замислете се,че монетата има две страни.

Чакай ти някой да я защити. Аз съм се убедила, че тук във форума всички снахи за цвете за мирисане, а свекървите някакви чудовища. Но ще се видите вие бъдещи свекърви, дано и вие си намерите такива ангелски снахи, тогава ще ви питам. Аз също казвам на мойта Майко... еййй голяма работа... Ама чак пък лельо, това е нещо неописуемо.

# 18
  • Мнения: 64
Явно си е до характер!
Не обичам да бъда тъпкана и да правя нещо което не желая!Не знам какво удоволствие би изпитала тази жена, ако чуе тази дума от устата ми, като знае, че ще го кажа насила.Защо думата леля е грозна, та аз имам една майка и свекърва ми никога няма да ме Обича така както собствената ми майка?Какви са тия отживелици?С мъжът ми се рабираме добре, а спороовете и скандалите винаги са били, заради нея.Защото живея в нейната къща аз трябва да и козирувам, така ли?А не я ли дарих аз с прекрасен внук, който носи нейното име!Защо тя не уважава мен и моето желание?

# 19
  • Мнения: 2 161
Я чакай аз да подгрея още малко духовете Twisted Evil...Преди време имаше тема,в която се питаше дали мъжете ни се разбират с майките ни или обратно,не помня с точност.Тогава излезе,че всички тъщи умират за своите зетьове,че и коалиции правят срещу дъщерите си,ведно със съпрузите  им.Е,как става този номер,питам аз?В голямата си част снахите не могат да гледат свекървите си и същевременно мъжете им припадат от любов по техните майки.Моля ви се!И естествено,отговорите бяха дадени от името на майките във форума,не на бащите.Няма такъв номер в живота!Ти да се отнасяш с неуважение към майката на съпруга си,а той да боготвори твоята.Каквото повикало,такова се обадило.Аз наистина се разбирам с моята свекърва,но дори и да не беше така,заради мъжът си,когото много обичам,бих направила всичко,за да не го поставям,между двете ни.Толкова е трудно за един мъж да избере между две жени,които обича.И толкова е несправедливо и егоистично да бъде принуден от съпругата си.А съм уверена,че той би избрал мен,би обърнал гърба си за всеки друг и би предпочел мен.Но имам ли право да искам нещо толкова жестоко от него?Хайде да разгледаме темата и от тази гледна точка.

# 20
  • Мнения: 2 161
Явно си е до характер!
Не обичам да бъда тъпкана и да правя нещо което не желая!Не знам какво удоволствие би изпитала тази жена, ако чуе тази дума от устата ми, като знае, че ще го кажа насила.Защо думата леля е грозна, та аз имам една майка и свекърва ми никога няма да ме Обича така както собствената ми майка?Какви са тия отживелици?С мъжът ми се рабираме добре, а спороовете и скандалите винаги са били, заради нея.Защото живея в нейната къща аз трябва да и козирувам, така ли?А не я ли дарих аз с прекрасен внук, който носи нейното име!Защо тя не уважава мен и моето желание?
Ама ти сериозно ли мислиш,че проявяваш характер?Ако е така,няма да допуснеш,да живееш при някой,който не понасяш.А що се отнася до детето,с което си я дарила...Детето е дар за родителите,не за баби,дядовци,стринки,лели...Уфффф,няма смисъл...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 408
Не, Бианка, не всички снахи са цвете за мирисане и не всички свекърви са чудовища! Чела съм доста постинги, с уважение и благодарност към свекървите! Така, че, моля, без подобни обобщения.
Друг е въпросът, че има деликатни моменти като обръщението "майко", което за себе си съм категорична, че единствено майка ми има право на него, но не бих го натрапила по обиден начин на свекърва ми.
Друг е въпросът, че подкрепям и Шанел и Барбалекс, ама съм твърдо убедена, че момичето и цялото и семейство са с много различен социален и културен статус от техния, затова не съм сигурна, какво би и помогнало.

# 22
  • Свиленград
  • Мнения: 269
.
А за да няма такива грозни картини,какво ти пречи да кажеш "майко".Все пак това е една дума,никой не иска от теб да влагаш чувства
Думата "майко" не е просто дума, ей така да я кажеш. Пък и не виждам защо трябва да се прекършва езика за да кажеш на чужда жена "майко".  Защото тя може да е майка на мъжа, когото обичаш,но не е твоя майка, нали Wink. А аз  не мисля че след 20 години ще искам от половинките на децата ми да ме наричат"майко".Аз съм майка на собствените си деца. Не разбирам маниите на всички свекърви да изискват от снахите да ги наричат "майко" . Kомплекси някакви newsm78
Абсолютно съм съгласна с теб Simple Smile  newsm10
Аз също съм майка на момче и честно казано не мога да си представя как в бъдеще ще ме нарича снаха ми и какви ще са ни отношенията,но честно казано едва ли ще държа да ми казва "майко". Ама каква майка съм й аз!!!!!!!!!!!!! Та аз почти не я познаван и да ми казва майко е малко ..... неестествено. Аз към моята свекърва не съм се обръщала с майко,макар че съм сигурна,че много ще й хареса. До сега само по име и мисля,че е по-добре отколкото "лельо" или без обръщение. Още като дойдох в къщата им я попитах как държи да се обръщам към нея и така се разбрахме да е по име. Така че всичко е въпрос на разговор и изясняване на отношенията. Тъпо е да си разбиеш семейството и да отидеш с детето си при вашите заради една смотана дума, в която не влагаш никакъв смисъл.   love001
За мен жената,която е родила мъжът ми не е чужда.Уважението е най-важно,когато влизаш в чуждо семейство с различни нрави и привички.Но всичко е въпрос на възпитание.И не,че е е фатално да не произнесеш "майко".Но още от начало е нужно да се направи едно уточнение,за да няма сърдити и обидени.И ако успееш искрено да обясниш защо не искаш да го кажеш,мисля,че няма да има проблем.Но да казваш "лельо" на бабата на детето си.Истината винаги има две страни,ако и свекървата пишеше тука,щяхме да сме свидетели и на другата гледна точка.За мен не е толкова важна думата "майко",въпреки,че я повтарям постоянно,а това,да има някакво обръщение.И то да не е обидно.
Преди изобщо всички да скочите срещу свекървата,ами замислете се,че монетата има две страни.

Чакай ти някой да я защити. Аз съм се убедила, че тук във форума всички снахи за цвете за мирисане, а свекървите някакви чудовища. Но ще се видите вие бъдещи свекърви, дано и вие си намерите такива ангелски снахи, тогава ще ви питам. Аз също казвам на мойта Майко... еййй голяма работа... Ама чак пък лельо, това е нещо неописуемо.

# 23
  • Мнения: 1 679
Ако искаш да запазиш семейството си - отделете се със съпруга ти на квартира.
Почти всички мои познати, които живееха по 2 поколения заедно в един дом, се разделиха - съжалявам, че го пиша, но е така.
И все пак - има хора и хора.

# 24
  • Мнения: 1 581
Да хвърлиш нещо, което принадлежи на мъжа ти и явно има някаква стойност за свекърва ти - нещо, което тя е пазила с години (а причините са си нейна работа), да го изхвърлиш от нейната къща, въпреки че си я дарила с прекрасен внук  Thinking - не го разбирам. Това си е проява на неуважение за мен.

Аз може да не искам от снаха ми да ми вика майко, обаче ако приема семейството им под моя покрив, няма да искам да ме даряват мене с прекрасен внук, но ще държа да ме уважават. Много ли е?!

Щом си я дарила с внук, значи може да очакваш да ти вземат детето. Аз моето на никого не съм го дарявала и никой няма да ми го вземе.

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ако искаш да запазиш семейството си - отделете се със съпруга ти на квартира.
Почти всички мои познати, които живееха по 2 поколения заедно в един дом, се разделиха - съжалявам, че го пиша, но е така.
И все пак - има хора и хора.



  newsm10 newsm10
При нас няма такъв проблем, наричам я по име. Беше нещо като негласно споразумение - нямам никакво желание да наричам свекървата "майко", а нея напълно я устройва да я наричам по име, и така беше решен проблема още преди да възникне. Тя самата ми е казвала, че тя има на кого да е майка, аз имам коя да ми е майка  Wink
А що се отнася до половинката - ако той не те подкрепя, незнам кой трябва да го прави. Никой не иска от него да тръгне срещу майка си, но да те псува и т.н.  Shocked ....

# 26
  • Мнения: 319
Аз също не разбрах кой те е ругал и псувал - ако е свекито, да пътува, ако обаче е мъжът ти - кофти. И то заради това, че не казваш майко на свекърва си! Според мен не бива да му позволяваш такова отношение! Говори с него и се опитай да му обясниш, че не е толкова важно как наричаш майка му. В крайна сметка тези обръщения са типични единствено и само за нас - българите. Както и сложните роднински връзки. Няма народ или език, в който да има толкова различни обръщения към всеки един роднина от мъжка или женска страна (впрочем той как казва на майка ти? "Бабо" ли?). И да ти кажа аз как се оправих с нежеланието си да казвам на свекърва ми майко. Казах си, че в крайна сметка майка ми е само една. Втора нямам. Но на нея казвам маме, майче, мама и др., но никога майко. Затова реших, че на свекърва ми ще казвам майко - не влагам нищо в тази дума, но пък барем за това си нямам проблеми с нея и с мъжа ми (който въобще не държеше да и казвам майко). Няма ли начин и ти да се прежалиш   newsm78?  

А за количките - моят и той има някакви безценни колички от детството си, които са му супер мили и ги държи в една голяма синя кадифена кутия - направо реликва! Твърдеше, че няма да ги даде на детето си, преди да стане достатъчно голямо, че да ги пази. Ама ела да видиш сега малката как си играе с тях. Току счупи някоя вратичка или цяла количка. Татито го приболява, ама свекито постоянно му обяснява, че нямало кво толкова да са му мили. Не е трябвало да ги изхвърляш!

# 27
  • Мнения: 64
Наистина съжелявам за количките и им го казах, но май нямаше значение за тях.Каквото и да ми кажете май няма да мога да си прекърша езика и за това е по добре да спрем по темата.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама ти сериозно ли мислиш,че проявяваш характер?Ако е така,няма да допуснеш,да живееш при някой,който не понасяш.
Шанел Hug Това си го мислех от самото начало на темата, но ме достраша да го напиша, да не засегна момичето. Ти, обаче, както винаги - директна Peace
Недоумявам как е възможно някой, който не може да се издържа сам, тръгва да прави семейство, някой друг го приютява, без да му е длъжен и накрая - кой кого с какво бил дарил hahaha
Несериозно е...

# 29
  • Мнения: 2 161
Скъпа Белинда Hug,аз пак,както винаги се проявявам като грубиянка,но мисля,че kotkaaa трябва да ми е много благодарна,че не хвърлям плюнки ведно с нея по свекърва й,а се опитвам да й представя една друга гледна точка.Чета и виждам,че повечето момичета отговарят като мен.Е,ако поискам съвет тук и повече от трима изразят мнение,различно от моето,много ще се замисля върху собствените си действия.Аз на този форум гледам както на безплатен психоаналитик.Питаш,отговарят ти,насочват те и най-важно-не плащаш.А както знаем,навсякъде по света за идеи се плаща.Обаче проблемът е изцяло на авторката на тази тема.Нито моята шапка ще накриви,нито твоята,нито на когото и да било.Ако ще и "стринке" да казва на свекърва си...

Общи условия

Активация на акаунт