Получавате ли картички от роднини и познати?

  • 1 975
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите за България имат винаги различен текст и коледно писмо / тази година, обаче, май няма да стигна до него/. Дори всяко писмо е различно.
Преди малко надписах 80 си картичка. За БЪлгария изпратих към 12. Имаме страшно много познати и приятели, и всяка картичка не чувствам, като задължение. Просто знак, че им пожелавам нещо и мисля за тях.

Не мисля, че някога ще спра да пращам и до България, но това не ми пречи да ми е мъчно. Не е най-важното, че аз не получавам. Радвам се, че те се радват, когато получат от мен / от всяко пътуване също им изпращам, дори по няколко от различни места./ И все пак понякога ми се иска да виждам дори няколко реда от хората, които значат нещо за мен и са винаги в сърцето ми..... 

# 16
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 101
Много малко, една-две приятелки, сестра ми, майка ми. Много обичам да изпращам и получавам картички, особено за Коледа и рождени дни. За мен това е да напомня, че не съм ги забравила и че все още означавам нещо за тях, най-вече за моите приятелки.
Първата Коледа когато бях далече от тях изпратих над 40 картички. Е, получих само две, като изклЮчим сестра ми и майка ми. За мен това означаваше, че само за няколко месеца всички в България са ме забравили. Толкова мъчно ми беше. Сега пращам само на няколко приятелки и знам, че само една-две ще ми пратят. Все още нямам нито една. Затова се и вклЮчих и миналата и тази година във фирумското пращане на коледни картички.  Благодаря от сърце на всички, които си дадоха адреса и ми пратиха не само картичка, но и страхотни пожелания.

# 17
  • Мнения: 154
Получавам доста картички и за Коледа, и за рождения ми ден, който е 2 седмици преди това. Много им се радвам, наистина ми стоплят сърчицето като ги гледам и задължително ги нареждам на видно място  Heart Eyes Ние също изпращаме много картички и колкото и да ми досадно надписването, не пропускам повод да зарадвам някого с красива картичка  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 619
Само от сестра ми ,и свеки получавам всяка година по пощата,иначе онлайн картички получава ме от много приятели.
А аз пращам много,проятно ми е,никого не забравям за Коледа и рожденни дни.

# 19
  • Мнения: 2 257
Аз май съм единствената, която не възприема липсата на картичка от някого като знак, че ме е забравил.....Че нали по толкова други начини виждам, че ме помнят?!?! Изпращам картички, защото ми доставя удоволствие да пращам, но не чакам от никой. Те пък хората обикновено също ми пращат. Понякога се случва да получа от някой, на когото аз не съм пратила...Изобщо обаче не го приемам като някаква драма цялото това нещо с картичките....

# 20
  • Мнения: 1 363
Аз май съм единствената, която не възприема липсата на картичка от някого като знак, че ме е забравил.....
Не си Wink

# 21
  • Мнения: 144
Маи НЕ!Само от мама и тати,но тази година мама е тук ,така 4е нйма да има ни6то от бг!!!!

# 22
  • Мнения: 316
Хе-хе какво съвпадение. Аз също току-що приключих с коледните картички, не са чак 80, но около 60. За България също се стремя да пращам на почти всички приятели. Но пак по-голямата част отива за семейството на мъжа ми, който има около 16 лели и чичовци, те пък имат дечица и те на техен ред дечица....големи холандски семсйства, радост! Вкъщи слагаме едно въженце на тавана и всички картички кичим там - допринасят много за празничното настроение  Hug

Поздрави!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 947
 Хм, ако получа от някой, който не ми е роднина, ще се зарадвам, много!
Много ми е хубаво да пипна хартията, по която са писали пръстите на приятел.
Но май само веднъж ми се е случвало. А аз обичам да пращам.

# 24
  • Мнения: 2 567
За Коледа сме предимно в България и може би затова не получавам.
Но много се радвам на мартеничките  Heart Eyes Не са от много хора, но са от сърце!

# 25
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Получавам само от свекърите, мама и татко и от една приятелка който дори за Баба Марта не ме забравя..,а другите май са ни позабравили вече. ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 393
Ами получавам от разни роднини по линия на мъжа ми и от наши приятели и и познати, повечето са американци или хора, които живея в Америка.
От България, за съжаление (сантиментална съм си, какво да правя  Wink), отдавна не получавам...само електронни  картички чат пат, а и те даже са рядкост.  Sad


М/у другото използвам случая да благодаря на една мама тук за коледната картичка, която получих от нея-  Hug  Hug, тя си знае коя е.

# 27
  • Мнения: 3 491
Не получавам много от България, но и аз самата не съм особено по пращането. На най-близките роднини пращаме, на някои приятели, но не бих си правила изводи за отношение към нас. Мислех да пратя картичка на едни много близки приятели, с които колкото и години да не сме се виждали, все едно вчера сме се разделили, но даже не им знам пощенския адрес. А и те няма да пратят.
Получаваме и разни служебни картички, аз даже си мислех да пратя такива на бивши работодатели, считам празника за удобен повод да напомниш за себе си, не се знае кога какво ще се случи ... ама ме мързи. А може би още не е късно.  newsm78

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не е драма. Просто  Cry Получавам достатъчно от всичките си познати и приятели тук, както и от други краища на света. Ама аз си милея за нашенска картичка и това си е.
Повечето ми роднини или са по-възрастни или въобще не ползват компютър или мобилен телефон. Затова и единствената ми връзка понякога само е писмовна.

Лично на мен ми е вече странно и мъчно за факта, че след две години не ходене до България, ще си отида и ще гледам максимално да се видя с всички / или ако ми дойдат на гости се раздавам максимално/, но де факто в останалите 340 дни аз винаги поемам инициативата за контакт. Дори от сега ми е мъчно, че догодина имам юбилей и малцина ще са тези, които ще се сетят.  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad

       

# 29
  • Мнения: 3 367
да, около 10 на година, 3-4 от БГ..

не мисля че мога да съдя за уважение и пр по броя получени картички (тук и застархователите ни пращат картички,не вярвам да съм им номер едно в уважителната листа)
 
чужда ми е логиката-" аз пращам-те не- няма да пращам повече"; ако ми харесва  да го правя-правя го и толкоз,не бройкам кой какво..

интернет за мен е много добра медиа,пращам Коледна снимка на децата до всички близки/приятели на 25ти дек и не го намирам за по-малко-празнично от хартиена картичка;

хора всякакви,избягвам да съдя ,най-малко пък по подобен параграф..



Общи условия

Активация на акаунт