За допустимостта на кафето

  • 1 119
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Аз съм пристрастена към кафето - това е може би най-сериозната зависимост в живота ми - честно! kaffeetrmker_2
Поради тази причина съм се интересувала горещо по теми  за и против кафето и съм питала и док -може да се пие да , стига да не се прекалява. Naughty
Препоръчаха ми кофеиновото обаче , а не това , което е безкофеин.То аз нали заради кофеина го и пия де ooooh!
Само да допълня и сега докато кърмя си продължавам с кафето и за това съм питала - пак може , но без да се прекалява.
То човек като се замисли всичко прекалено е вредно така или иначе.

# 16
  • Мнения: 305
Бременна съм и пия кафе,за предпочитене с мляко или сметана!

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз също пия кафе и то еспресо по едно на ден,някой ден и по две Peace,но за безкофеиновото знам че не е много по добре да пиеш от него newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 117
Пиех си кафе докато бях бременна, но с мляко или със сметана, рядко беше чисто- просто исках да усетя истиннския вкус и аромат на кафето.  Дори като кърмех си пиех по едно на ден.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Пиех си по едно на ден, от кафемашината и без това не се получаваше много силно, никакъв проблем. С една мъъничка подробност: кафе пожелах едва след четвъртия месец, защото дотогава тагова гадене ме тресеше  Sick, че само миризмата на кафе ми действаше много "ободрително"...  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 260
Лекаря ми беше казал, че без проблем мога да пия по едно на ден. До скоро обаче нямах никакво желание за кафе, въпреки че преди да забременея пиех по 2-3. Сега си пийвам, но както обикновено - с много мляко, иначе ми идва силничко.

# 21
  • Мнения: 8 505
Пиех задължително по едно,понякога и две.Питах-разреши ми.Винаги съм била с ниско кръвно.

# 22
  • Мнения: 6 164
Официално ми разрешиха да пия до 2 кафета на ден, тъй като бях кръвно 90/60 цяла бременност. Не се препоръчва при бременност, защото сърцето на бременната се натоварва /работи за двама все пак/, а повечето бременни вдигат кръвно. Ако ти е ниско можеш да пиеш, но ако е за гевезелъка, пий безкофеиново! Peace

# 23
  • Мнения: 5 393
Позволяваха ми 1-2 чаши  кафе на ден.Аз пиех по 2 дълги, и без това не обичам силно кафе, винаги го пия с мляко или сметана, а и съм с ниско кръвно-90/60.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз не съм  спирала кафето нито като бременна, нито сега като кърмя.
Аз обичам нес кафе, с много захар и обикновено с мляко, но само едно на ден, сутрин.

# 25
  • в стаята
  • Мнения: 469
Пиех по 1 2 кафета на ден, дори ми бяха казали да не го спирам, защото бях с много ниско кръвно.

# 26
  • Мнения: 316
И аз като ол4ето в първите месеци не ми се и мислеше за кафе, от миризмата ми ставаше лошо. Но преди да забременея пушех и нали знаете сутрешното кафе с цигара...Но когато видях двете чертички веднагически-моменталически спрях цигарите, а с тях и кафето. Но около 4-тия започнах по малко да пия и сега по едно на ден с голямо удоволствие, пък и аз съм с ниско кръвно се оказа newsm78

Поздрави!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 4 035
Докато се оформи плацентата избягвах кафето.Когато кръвното ми стигна 80 на 50 бях сериозно смъмрена и почнах да пия(бях особено щастлива).Пиех основно Якобс 2 в 1 или Якобс айс кафе,че вътре има много малко кофеин Peace

# 28
  • Мнения: 361
По време на първата бременност не пиех, но през втората по едно голямо кафе сутрин ми се отразяваше твърде добре.  kaffeetrmker_2 Ако се притесняваш по-добре питай гинеколога си Peace

# 29
  • Мнения: 105
до две на ден е допустимо естествено ако няма6 високо кръвно

Общи условия

Активация на акаунт