Моля за мнения за мезонет

  • 14 113
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 102
Аз съм за мезонет, според мен е много хубаво спалните да са отделно от дневната.
 Peace

# 16
  • Мнения: 4 668
Ние живеем в мезонет ! Детето е родено и расте в него , жилището е уникално , перфектно разпределено ! И искам да ви кажа , че аз повече в апартамент на едно ниво не бих живяла .
Много смешно ми звучи това със стълбите  Confused Какво ще ви стане ако се качвате  и слизате , ще се преуморите ли ?
Последният етаж също не е проблем , смятам даже че е предимство . Стълбите са ни до стената , широки , полегати ... Има вратички за обезопасяване .
Важно е да кажа обаче , че нашият мезонет няма никакви скосявания , имаме 2 бани - на I - во и на II- ро ниво и е доста удобен .
Виждала съм обаче и абсолютни безумия , със ужасни скосявания , които са едни точно катакомби , както е казала Шанел , това вече е друга работа ...

Ако ти искаш мезонет , какво те интересува какво е казал този или онзи ? Вземайте го и бъдете щастливи   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 300
Пипинка, малко грубо беше това със стълбите и преуморяването. Всеки си преценява приоритетите и начина на живот. За мен е преумора, защо да се моря като мога да не се моря?

Освен това без да съм дете съм падала по зидани стълби ( т.е. широки и стабилни), а и не само аз.
Естествено че всеки сам ще си реши, но затова се пита за съвет, всеки да каже това, което е преживял. Винаги ще има противоречиви мнения, важното е да са аргументирани.

# 18
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз съм за мезонет, според мен е много хубаво спалните да са отделно от дневната.
 Peace
това мисля и аз

# 19
  • Мнения: 3 089
зависи от типа на мезонета. ние живеем в нещо като мезонет - на втория етаж е само нашата спалня. не е проблем за дедето. долу има решетка, с която се спират набезите. а когато решетката вече не е решение, то петра ще е достатъчно голяма, за да се псратвя добре по стълбите. считам, че е няма причина да съм недоволна.
пп - стълбата ни е права, т.е. до стена, стъпалата се обезопасени.

# 20
  • Мнения: 4 668
Пипинка, малко грубо беше това със стълбите и преуморяването. Всеки си преценява приоритетите и начина на живот. За мен е преумора, защо да се моря като мога да не се моря?

Освен това без да съм дете съм падала по зидани стълби ( т.е. широки и стабилни), а и не само аз.
Естествено че всеки сам ще си реши, но затова се пита за съвет, всеки да каже това, което е преживял. Винаги ще има противоречиви мнения, важното е да са аргументирани.

Аз съм се аргументирала - има вратички за стълби , които обезопасяват много добре . Това , че има стълби в жилището го прави разчупено и нестандартно , по - различно и според мен доста по - удобно , когато спалните са горе .
А ако едни стълби те изморят , не е добре работата ... Съжалявам , но не мога да си представя това незначително физическо усилие като проблем ...
Не искам никой да обиждам , ако си засегната - извинявай  Hug
Пак казвам , че има мезонети и мезонети . Аз моят не си го давам за който и да е апартамент на едно ниво ... прекалено еднакви са ми последните  Confused

# 21
  • Мнения: 3 835
Понеже темата взе такъв обрат, Laughing и аз да си кажа. За нищо на света не си давам апартамента на едно ниво, от 130 кв., с две големи бани, килер, гардеробно, хол 50кв., и спални. Единственият вариант, при който бих се навила да имам второ ниво е, ако горе са кабинет и ателие. Понеже изтъкна като предимство на мезонета, броя на баните....затова изреждам помещенията, на едно ниво, в апартамента си. Имам позната, която живееше в мезонет, не стига това, ами го направи и тризонет. След няколко години го продаде, и сега си е купила жилище, много скъпо и хубаво, на едно ниво. Попитах я защо си продаде тризонета, след всичките мъки да го направиш, каза ми, че вече няма нерви да се катери по тия стълби. Отговора й беше много по-подробен и описателен, но не ми се пише повече. Това е мое лично мнение, с което не ангажирам никого.

# 22
  • Мнения: 3 089
е, много ясно, че всеки ще си хвали жилището. поне на този етап. за сега в нашия мезонет не виждам нищо отрицателно. и съответно си го харесвам особено много. има и пристрастие, разбира се - харесвам нашия мезонет много повече от този на наши приятели Laughing
вероятно на 60-70 години, когато вече ще ми е трудно да се качвам по стълби нагоре-надолу или ако покривът протече грандиозно, или ако падне комета точно в нашия апартамент или нещо друго катастрофчино се случи, ще виждам всички преимущества на жилищата на едно ниво, което не е подпокривно. до тогава (дано да няма тогава, разбира се) ще считам покупката на жилището ни за едно от най-удачните действия в живота ми.
 Hug

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 08:49 от majceto

# 23
  • Мнения: 1 449
Ако ще има стълби, по-добре да е къща!  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 6 039
и да  е къща, по добре да е на едно ниво.. Joy Joy Joy

мен пък ми е много смешно понятието "по-разчупено"
какво точно влягате в това, кое му е разчупеното, кое му е интересното


един интериор не може да е разчупен, самата дума  разупен, вече ми навява асоциации с "грешки и поправки".
идеята на мезонета е съвсем друга
и пак казвам, не виждам нищо удобно в това да се подмятам гола м/у етажите, да влача прахосмукачка по стълбите

и ако трябва да гледам в перспектива - никога незнам какво ме очаква.
Най-елементарното - ако някой от семейството ни си счупи крака и ако това е детето ми и ако в това време съм бремена, какво правя  newsm78 newsm78 newsm78
много ако, ама е съвсем елементарно и съвсем възможно да се случи......

а за отделянето на спалните - аз лично не съм сложила нашата спалня върху аспиратора на кухнята

а ударния шум се разпорстранява по констр. елементи, така че на кой етаж си - няма никакво значение.

# 25
  • Мнения: 2 768
О, гледала съм дете в къща тип "мезонет" и беше истински кошмар, не искам да си спомням даже!

Нямах и миг спокойствие, постоянно търчах по стълбите, особено след като един ден сам беше слязъл до долу след следобедният сън.  Shocked А брат ми с проходилката беше паднал по едни криви стълби в къщата на майка ми, слава богу само с обелен нос...
От години сме в апартамент на едно ниво - и аз не го заменям за нищо! Mr. Green Миналата година малката си лазеше на воля в целия апартамент, после проходи без никакви произшествия (и усилия от моя страна...). Сравнение изобщо не може да става!

# 26
  • Мнения: 4 300
За да помирим темата- мезонет всъщност означава малка къща ( да ме поправят знаещите френски, моля!).

# 27
  • Мнения: 6 039
буквалния превод в случая не е от знячение, защото думата мезонет се е наложила като понятие в архитектурата
но си права
мезонетът, е по- скоро наложен по принуда, а не за удобство
не искам никой да обиждам, коментирам по принцип. За всеки човек, домът му си има собствено очарование, така че не коментирам потребностите и вкусовете на всеки по отделно.
 А предимствата и недостатъците на мезонета.

# 28
  • София
  • Мнения: 607
Не мислех, че темата ще предизвика подобни страсти....Моля ви, не се карайте, едва ли някое мнение има за цел да засегне някого.  ooooh! Аз май наистина съм на път да се откажа точно поради стръмните стълби, а не заради факта, че има стълби. Баня и тоалетна си има на втория етаж и няма да ми се налага да тичам по хавлия, но с малкия нещата ще са далеч по-сложни.... newsm78
Pipinka, спалните в апартаментите на едно ниво също са отделно от хола  Peace Никой не спи в кухнята си...

# 29
  • Мнения: 2 161
Има мезонети и мезонети,апартаменти и апартаменти,къщи и къщи,землянки и землянки...
За всеки човек неговото гнездо е най-хубаво.И така е редно,нали сами си ги избираме.
Пожелавам на всички,разписали се в тази тема през новата година- по един мезонет 200 кв,апартамент 150 кв., къща в полите на Витоша и една до морето.

Общи условия

Активация на акаунт