ПИТАМ СЕ ЗАЩО

  • 2 026
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 553
За секциото е ясно, за нормалното - не е нужно да тича жената, но и да не се залежава. В моята стая в болницата имаше жена родила нормално, която не искаше и една крачка да направи, ставаше само като й носеха бебето и то с триста зора. И много трудно се възстанови - месец и половина, а имаше много леко раждане и един шев... та всичко с мярка Grinning

# 16
  • Мнения: 228
Аз родих нормално и ми казваха,че трябва да почивам,но първия ден всички баби,дядовци и лели бяха в къщи от 11ч. до 9 вечерта за да къпем бебка,аз цял ден на крак,а после си гледах детето сама и не оставаше време за почивка.В резултат на това матката ми се е обърнала от тежестта си наобратно.Така,че и старите хора са го казали да се почива.

# 17
И двете ми раждания са секцио.След първото незнам каква упойка ми бяха сложили ама 2 дена неможех да се свестя,а ме вдигнаха чак на 4 ден и възтанавяването ми беше много трудно.За второто успях да се смъкна от леглото още 24ч след раждането и да се добера до тоалетната превита на две.За изправено ходенае първите 1-2 дена едва ли можеше да става въпрос конците те дърпат.При второто раждане на 3 ден ми дадаха бебка и тя се постара цяла нощ да ме държи на крака.Незнам дали се дължи на това но се възтанових много по-бързо,но и упойката беше по-свястна 40-50мин след раждането ми показаха бебка и бях в пълно съзнание.
А за вдигането  на тежко незнам сама си ги вдигах Каката от 4 ден и беше 3,5кг,а бебка от 3-тия -тя се роди 3,950кг .

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз нещо си мислех но незнм колко е вярно . родих нормално и ми прероръ4аха първите 4асове да не ставам много - защото ако съм сама може да припадна  Wink  оба4е аз си ходих 4ас след раждането  Wink . в следващите дни ми препоръ4аха пове4еходене (имам предвид 4е направо ми препоръ4аха разходки из болницата  ) - смисъла на цялата работа е по бързото изхвърляне на лохиите и свиване на матката . предполагам 4е при секциото ,тъи като е предизвикано раждане организмът не е подготвен и затова трябва пове4ко ходене за бързо възстановяване  . но наистина това е само предположение

# 19
  • Мнения: 46 553
Цитат на: amka
.......... предполагам 4е при секциото ,тъи като е предизвикано раждане организмът не е подготвен и затова трябва пове4ко ходене за бързо възстановяване  . но наистина това е само предположение


В какъв смисъл предизвикано, не всички секциа са планови, моето например беше по спешност - разкритие, контракции, всичко си беше тръгнало естествено, не са ми предизвиквали раждане Thinking

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: nikol78
Цитат на: amka
.......... предполагам 4е при секциото ,тъи като е предизвикано раждане организмът не е подготвен и затова трябва пове4ко ходене за бързо възстановяване  . но наистина това е само предположение


В какъв смисъл предизвикано, не всички секциа са планови, моето например беше по спешност - разкритие, контракции, всичко си беше тръгнало естествено, не са ми предизвиквали раждане Thinking

а това например не го знаех , 4увала съм (защото го нямам опита ),4е ти насро4ват 4ас и т.н . което ме накара да предположа 4е не е естествен процеса . 4е ти извър6ват тази " операция " примерно за когато ти е насро4ен термина  Rolling Eyes  .затова съм писала предполагам  Wink
поне за естествените раждания за това се препоръ4ва разходка

# 21
  • София
  • Мнения: 301
Аз също раждах по естествен път и единственото ограничение, което ми наложиха беше след като ме закараха в стаята не ми позволиха да ставам - ако искам нещо да им позвъня. Не знам точно поради каква причина - при всички случаи има своето медицинско обяснение. Но имаше една майка в моята стая, която реши че ще ходи да се къпе  bath1   2-3 часа след като я докараха в стаята. Изправи се от кревата и в следващия момент се свлече на земята newsm34 . Така, че явно има защо лекарите да налагат някои ограничения.

# 22
Аз родих нормално и никой нищо не ми е препоръчвал и 2 часа след раждането реших да стана и за малко и аз да се свлека на пода, после ми казаха, че съм изгубила доста кръв. Незнам защо не ми казаха по-навреме. Е станах на 2-рия ден и правих леки разходки из родилното, но това вече беше препоръчано от сестрите. Така че раздвижването е препоръчително, но с мярка.

Общи условия

Активация на акаунт