Забелване на пенис на бебе

  • 2 781
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 408
Имам познати чиито деца така са били забелени "насилствено" от педиатрите. Но до колкото ми е
известно на мен е болезнено  за детето. Силно се надявам да успеем и да не се налага намесата на хирург.
Цитат
Явно има и друго течение, което се изповядва в България за насилственото забелване.

Няма такива течения изповядващи насилствено забелване в България.
Направо ме плашите.

Има има. Урологът дето го оперира така каза - да забелваме. Както и личната.

# 16
  • Мнения: 21
Няма абсолютно никакъв смисъл да се забелват момченцата.Мода ли е, какво е не знам.Избройте ми една причина заради която трябва да се прави.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 408
От хигиенна гледна точка.
Няма абсолютно никакъв смисъл да се забелват момченцата.Мода ли е, какво е не знам.Избройте ми една причина заради която трябва да се прави.

# 18
  • Мнения: 1 299
Точно от хигиенна гледна точка не трябва да се забелва, защото като е залепнал препуциумът за главичката на пениса предпазва да не влизат бактерии и т.н. там. Със забелването се създават предпоставки за замърсяване, инфекции и сраствания, които после ще трябва да се оправят оперативно.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 408
А ако не се забели навреме, нали пак до хирург се стига...
Не говоря за рязко забелване на цялата буба. Забелва се па малко всяка вечер по време на баня и се измива, защото събира мъхче от памперса, от дрехите. Така нареченото сирене Smile
Точно от хигиенна гледна точка не трябва да се забелва, защото като е залепнал препуциумът за главичката на пениса предпазва да не влизат бактерии и т.н. там. Със забелването се създават предпоставки за замърсяване, инфекции и сраствания, които после ще трябва да се оправят оперативно.

# 20
  • Мнения: 1 580
Анче, ти си абсолютен пример за поговорката - Едно си баба знае, едно си бае.
То някога децата и със сол са ги мазали и шиите са им дърпали, но медицината се развива, а на нас остава да се ограмотяваме.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 408
Именно. Ограмоти се. Едно време моят  мъж е бил забелен оперативно, когато е бил на 6 години и това му е останал доста кофти спомен. Защото на свекърва ми толкова и е акъла. Ще ми се да успеем тази работа с него да я свършим на време и да не стигаме до хирург.

Анче, ти си абсолютен пример за поговорката - Едно си баба знае, едно си бае.
То някога децата и със сол са ги мазали и шиите са им дърпали, но медицината се развива, а на нас остава да се ограмотяваме.

# 22
  • Мнения: 1 299
Ти имаш нужда от ограмотяване, върни се назад в темата и вземи отвори някои от линковете с информация пуснати от мен и други потребители. Това с мъжът ти е единичен случай.

Децата сами се забелват като станат на една определена възраст и започнат да се заиграват с атрибутите си. Тогава е важно да бъдат научени как да си поддържат личната хигиена. Никакъв смисъл няма да се забелва, много рядко може да се наложи някаква лекарска намеса, а и в повечето случаи просто се изписва стероидно кремче, което да помогне на процеса. Много по-голям е шансът физиологичната фимоза да стане патологична и да се наложи оперативна намеса, ако се забелва насилствено в прекалено ранна възраст на детето.

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Подозирам, чр свекърва ти чинно е забелвала под зоркия поглед на своята свекърва, но се е получила вторична фимоза, която вече се оправя с интервенция.

# 24
  • Мнения: 1 522
Вие Анчи емвате. Абе те половината доктори казват забели, другата - не забелвай. Вие на Анчи маану намирате. Явно няма абсолютна истина.

# 25
  • Мнения: 21
Природата е създала предпазен механизъм.Пишката е капсулована и това предпазва от възпаления .Защо трябва да се нарушава изкуствено?За мастурбиране му е рано, за полов акт още по рано.Това с хегиенната гледна точка е пълна глупост.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 23:33 от робот

# 26
  • Мнения: 1 522
Природата е създала предпазен механизъм.Пишката е капсулована и предпазва от възпаления .Защо трябва да се нарушава изкуствено?За мастурбиране му е рано, за полов акт още по рано.Това с хегиенната гледна точка е пълна глупост.

Принципно ако тръгнем по тази логика - защо да има цезарово сечение, нали има естествен път, защо да режем пъпната връв - животните я предъвкват, защо да ползваме презервативи, лекарства и т.н. То и обрязването не е природно, но казват, че има бонуси.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ти сериозно ли сравняваш раждане чрез секцио със забелване на пенис?!

# 28
  • Мнения: 1 522
Казвам само, че има много неествени процеси в модерния ни живот. Второ, тва със забелването не ми е щукнало ей така, щото ми е забавно. Тва са ми го казали лекари. Явно те да го кажат, сигурно има няква поне минимална научна обосновка за позитивите на това начинание.

# 29
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Секциото спасява животи, затова е измислено.
Едно време много педиатри са съветвали да се капе вит Ц от ампула в носа при хрема, също така са повивали бебетата, за да са им изправени крачетата, педиатрите ( че и до ден днешен) са съветвали да се захранва от 3м със сокчета, все неща, които към днешна дата се отричат от съвременната медицина и от сзо заради доказани вреди. Медицината върви напред, забелването обикновено все още се практикува от лекари, застинали в миналия век, които не се ъпдейтват.
Списъкът със стари порочни практики може да бъде много дълъг.

Общи условия

Активация на акаунт