? Въпроси всякакви ? (2023 г.)

  • 547 099
  • 14 838
  •   1
Отговори
# 3 225
  • Мнения: 54 444
Не съм в София, но при нас като се счупи автобус, се прикачваш на следващия със същия билет. Но сме малък град, знае се петте автобуса които циркулират- кой е счупен, кой е поел пътниците след него...

И в Пловдив е така. Самият кондуктор информира колегите си и се качваш със същия билет на следващ автобус.

# 3 226
  • Мнения: 10 379
Отдавна не съм ползвала ГТ, но като описвате колко е сложно, направо ще се откажа. Сигурно все ще ме глобяват

# 3 227
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Би трябвало, но не знам билет, закупен от шофьор за колко минути важи. Дъщеря ми е слязала, защото нещо запушил автобуса и не се дишало вътре. И точно днес е без картата, която и е за цялата градска мрежа и платила 2 билета, защото е имала "късмета" да се качи на повреден автобус
всичките пътници ли са ги свалили от автобуса или само щерка ти ?

# 3 228
  • Мнения: 24 349
Не знам, а и не ме интересуват пътниците. Детето каза, че не можело да се диша в автобуса, защото замирисало на нещо и мъж е казал, че автобусът пуши в задната част.
Въпросът ми е принципен т.е. трябва ли втори билет - трябва, щом е закупен от шофьора.

# 3 229
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Не е сложно с градския транспорт, хората пътуват всеки ден. Детето дори се е оправило, тъпо за двойния билет, но явно това е положението. Може да се обадите на телефона на градска мобилност и да се оплачете.

# 3 230
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Мисля, че ако са свалили всички пътници и са казали, че превозното сеедство не може да изпълни курса, тогава не е нужен нов билет. В случая ще кажат най-вероятно, че това е било нейно решение и че автобусът е стигнал до крайната точка (ако е било така). Преди доста години ми се случи, счупи се тролеят на моста Чавдар и се наложи да се прехвърлим на друг. Та по този повод ми казаха, че не е било нужно да вземам нов билет (аз тогава не знаех и си взех).

# 3 231
  • София
  • Мнения: 4 548
Не мисля, че това някога е било регламентирано в правилника на ГТ. Случвало ми се е много пъти и никога не съм дупчила втори билет. Разчитам, че ако контрольора го направи на въпрос, около мен ще има много други пътници в същата ситуация.

# 3 232
  • Мнения: 18 504
При аварирал автобус, тролей и т.н. никога не са ни карали да купуваме нови билети. Сега с новите правила как се доказва кой билет откъде е, не знам, рядко ползвам ГТ, но при авария и невъзможност да се изпълни курса просто няма как да искат нов билет за същата линия.

# 3 233
  • Мнения: 3 318
Не мисля, че това някога е било регламентирано в правилника на ГТ. Случвало ми се е много пъти и никога не съм дупчила втори билет. Разчитам, че ако контрольора го направи на въпрос, около мен ще има много други пътници в същата ситуация.
Да, но това е дете, което вероятно ще се стресира много, ако го хванат без билет и може би няма да има самочувствието да се защити. В случая аз също не бих взела нов билет, но за самО дете, което не е сигурно, е по-лесно да прежали двата лева, отколкото да влиза в конфронтация с лелки. Хубаво е постъпило детето. Спестило си е главоболие.
Принципно сигурно няма нужда от нов билет, но в конкретния случай е избрало по-малкото зло.

# 3 234
  • Мнения: 1 757
Здравейте! Днес моята лична лекарка отказа да ми даде две направления за различни специалисти в един ден , тъй като нямала право.Искам да попитам дали това е така ?

# 3 235
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Здравейте! Днес моята лична лекарка отказа да ми даде две направления за различни специалисти в един ден , тъй като нямала право.Искам да попитам дали това е така ?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1362865
https://doctorpepelov.bia.bg/index.php?p=7&id=2

# 3 236
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Здравейте!
Мога ли да пратя 6 стека цигари с Български пощи до страна в Европейския съюз?

Не, не можеш да изпратиш такова количество. Най-добре попитай в Български пощи и те щи ти кажат, но това е акцизна стока и има ограничения дори в ЕС, като дори за всяка страна има разлики.

# 3 237
  • Мнения: 846
Здравейте! Днес моята лична лекарка отказа да ми даде две направления за различни специалисти в един ден , тъй като нямала право.Искам да попитам дали това е така ?
Скоро, майка ми получи две направления наведнъж.
За гинеколог и за мамография.
Не е имала проблем, но пък нейния ЛЛ не ги пести и никога не е отказвала.

# 3 238
  • Мнения: 13 547
Питам и тук, защото има повече четящи и коментиращи. Положителен ли е теста?

# 3 239

Общи условия

Активация на акаунт