Обсъждане на имотни обяви-30

  • 31 027
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 113
Мъфин, Задължително вземи гараж и към малкия апартамент.

По повод сравнението между малкото жилище и ап. в Хиподрума : несравнимо е. Реални 65 кв.м. с насилени 35 кв.м.

# 751
  • Мнения: 2 807
О, на Асен Златаров 23 звучи прекрасно. И за 249хил не се съмнявам да е липсвал интерес.

# 752
  • София
  • Мнения: 1 629
Azzy, да разбирам ли, че може реалната цена на сделката да е дори повече от цитираната от теб?
Районът там е просто прекрасен, работех наблизо и го познавам добре.

# 753
  • Мнения: 10 407
Те дойдоха от Украйна и си наемат и си живеят.

# 754
  • София
  • Мнения: 15 910
Защо само от Украйна да са дошли?
2014 г. дъщеря ми се обучаваше при сирийски бръснар за почистване на косми с конец и други азиатски козметични техники. Момчето беше дошло тук с пари, стана бг. гражданин, нае си апарт, постепенно изтегли тук и семейството си. Сега всички работят - магазин, ресторант, фриз. салон. По-малките деца учат в бг. у-ща. Купиха и имот с кредит. От цялото племе само 1 продължи за Европа, но по любов.
Покрай него често минавам по ул. Цар Симеон и околните - ами жива съм, не са ме малтретирали и убили. Докато чакам за козм. процедури в салона минават съседи - българи, спират, говорят си, дружелюбно е отношението като цяло.

# 755
  • Мнения: 1 613
Мъфин, Задължително вземи гараж и към малкия апартамент.

По повод сравнението между малкото жилище и ап. в Хиподрума : несравнимо е. Реални 65 кв.м. с насилени 35 кв.м.
За бъдем точни ще кажа, че са реални 36 срещу реални 50. Да, разликата не е малка, но в старата кооперация само за да се стигне до ниво ШиЗ ще трябват едни допълнителни 10 000 евро плюс около 4000 евро комисионна на агенцията за недвижими имоти, плюс стара и олющена кооперация, плюс локация, която все пак е несравнима. Да не говорим, че цената в Лозенец е с ДДС (има възможност при плащане до акт 14 да се направи някакво спестяване и ще ми излезе по-малко от обявените 120 000 евро). В момента имам избор между тези два имота и със сигурност ще предпочета Лозенец. Освен, че харесвам Галичица много натежава и че сградата е малка и луксозна. Сметките за отопление ще са нищожни и няма да се чуват съседите или поне ще се чуват несравнимо по-слабо. Това е наистина много важна екстра. Много. Мерси за съвета, за гаража. Azzy вече ме убеди да направя тази стъпка. В началото се съмнявах, но наистина е правилна.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 10:58 от Мъфин

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 2 343
Какво стана с обследването на сградите, особено тези старите, за които си дискутирате?

И като купувате замисляте ли се дали няма да се срутят от едно земетресение? Ей тук пак се изказа един професор, че в София е строено с мисъл за заметресение до 7.3 степен, като не се чака нещо повече от 7.

Или това не е фактор? Т.е. как ги сортирате:
* локация
* външен вид
* квадратура
...
... и здравината някъде влиза ли в уравнението или всички се молим да няма в София земетресение като последното в Турция, че ще паднат вероятно половината сгради.

Половината от причините и тук се споделят - какви ли не преустройства несъвместими с правилата.

# 757
  • Мнения: 40 280
Ами то затова е науката - да се определи какво може да се очаква и да се направят норми според това очакване. В Турция има два големи разлома, а у нас няма такива. Затова при нас се очакват по-слаби земетресения.
На теория новото строителство е проектирано по новите норми и би трябвало да е с достатъчна устойчивост. И пак в новите сгради преустройствата не влияят, защото стените са само прегради и не носят нищо.
Проблем има при панелките и при старите сгради с носещи стени, където за да се направят магазини и ресторанти на партера не се знае какво е бутано.

# 758
  • Sofia
  • Мнения: 2 343
Е, да но отиваш и избираш апартамент в някаква сграда - или май масово човек не се замисля какво купува, защото все пак на едни 50 години има много сериозно земетресение и всеки един от нас ще е свидетел на едно, а може и две подобни събития. Зависи и от късмета. Може и да е след 2 години, може и да е след 30, но и апартаментите са дългосрочна инвестиция.

Аз лично избирах жилище и с тази мисъл (все пак пернишкото земетресение беше преди 10-на години).

# 759
  • Мнения: 40 280
Аз също съм фенка на новото строителство. Не само, но и заради земетръсните норми.

# 760
  • Мнения: 269
Не съм много  сигурна относно новите строежи..и мога да дам пример как падна подпорна стена в ман ливади.. част от колите на страничната улица бяха на косъм да влезнат в дупката..и реално е чист късмет за някои от сградите там дали са строени както трябва..А ако не беше паднала тази стена, щеше да си продължи да е подпора за нещо по- голямо..

# 761
  • Мнения: 18 316
Вчера по тв имаше редовната дискусия след земетресение - какво мислите за панелните блокове, дали ще се срутят при земетресение. И човекът казва - абе, те вярно, че вътре са на кайма от преустройства, но при новото строителство да знаете какви компромиси и заобикаляния са правени. Старите сгради в центъра били най-сигурни. Ако някой се интересува, може да го потърси - вчера в някой от сутрешните блокове беше.

# 762
  • Мнения: 1 255
Azzy, ако приемат твоята оферта за Асен Златаров, значи още веднъж ще се докаже какво долно племе са брокерите. Ти, предполагам, си предложила по-ниска оферта, а ако някой дава повече, но не е съгласен да плати комисиона й или повече над него, отпада. А продавачът се надява, че като плаща 3% на 250к евро или 15 000 лв, някой работи за неговия интерес.

# 763
  • София
  • Мнения: 2 340
Защо да е дала по-ниска оферта Аззи?

Преди няколко години, ровейки из имот.бг-то, ми попадна оферта, която беше точно каквото търсех. Обадих се, брокерката отсреща попита каква оферта правя, което ме наведе на мисълта, че към обявата има интерес, но другите се пазарят и веднага ѝ изстрелях, че офертната цена ме устройва, само моля продавача да си разделим разноските.
Тя беше очевидно доволна, уговорихме среща по-късно същия ден, ММ направо ѝ носеше комисиона от 3% и тя спря всички вече насрочени следващи огледи.

После ни разказваше, че ѝ се сърдели защо го е дала на нас, те ако знаели, че някой е предложил пълната цена, и те можели да я платят. Ми като можеш и те устройва, плати цената! Има сделки, в които трябва да си бърз и да не се пазариш на дребно. Просто са достатъчно добри и без пазарлък. И ако се кумиш, ти отмъкват сделката под носа.

# 764
  • Мнения: 1 255
Илит, защото преди беше споменала, че на оферта 150 к е предложила 140к+ по-голям комисион за брокера.
Много смело от ваша страна да платите целия комисион на брокера предварително. Предполагам сте успели да видите всички документи и тежести преди това или просто сте разчитали на късмет.

Общи условия

Активация на акаунт