Парфюмни размисли и страсти - 280 януари 2023 г.

  • 53 488
  • 591
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 7 051
~Анджела~, Idole nectar е  прекрасен сега,  много женствен и плътен, достатъчно траен - усещам го интензивно 5-6 часа.
Първообразът нося през лятото , по-свеж е, цветно-шампоанен и също траен.
И Интенз имам, харесвам го по-малко от горните, а Аура ми е неприятен, усещам нота на домашен сапун.

# 76
  • Мнения: 771
Chanel19, Karen много благодаря! Първообраза сякаш не ми хареса, усетих го твърде розов, а от Аура имам едно мини, но там пък усещам сол, а никак не ми допадат такива. Май ще заложа на Нектара ако междувременно не ме впечатли друг.

# 77
  • Мнения: 213
Ей сега го получих и веднага се пръснах. Няма да го подарявам, харесва ми. Не е каквото очаквах, но то пък кога ли е било другояче Grinning
Открих този парфюм след поредица от случайности, но и ти си намесена. Благодаря Flowers Hibiscus

Phloxx, много се радвам, че Saiga ти е харесал и пожелавам да ти носи много положителни емоции 💗

Цитат
смятам да търся парфюми,гравитиращи около чай, хартия,мляко,ориз....меки и странни аромати.

rocktoberry, веднага препоръчвам Masque Milano Lost Alice и Amouage Meander! Много необикновени и в същото време лесни и комфортни аромати -  пикантни, сладникави, с някаква лека киселинност в тях. Понякога ги асоциирам с боза, но в положителен смисъл, колкото и странно да звучи. Моето лично предпочитание между двата е Lost Alice, но като цяло са близки. Иначе, буквално с мляко -  Zoologist Cow и Etat Libre d'Orange The Ghost In The Shell, които за мен са в една стилистика - леки, безплътни, но и в двата има по нещо резливо, което на моменти дразни. Има сполучливи аромати с мляко, в които обаче има и ванилия - Molton Brown Milk Musk, Masque Milano Madeleine, Les Liquides Imaginaires Blanche Bеte, Carner Barcelona Palo Santo. С ориз засега май съм харесала само Trussardi Walking On Via Fiori Oscuri - много интересен аромат с едновременно акватичен и пудрен характер и много мимоза. Оризът се усеща достатъчно отчетливо според мен, така както мирише вода, в която е варен ориз. Ориз има и в Zoologist Dragonfly, който обаче на мен изобщо не ми харесва...мирише си на блато. И аз съм се запалила по млечни аромати, но като цяло ми се струва, че изборът при тях не е много голям.

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 21:38 от lorem_ipsum

# 78
  • Мнения: 3 858
Оооо, за Lost Alice много мога да пиша, много ми е любим парфюма 💖
ето как съм го описала при първите носения
Скрит текст:
Много си го обичам, има най-страхотната база от всичките ми парюми, на дрехи остава упомрачително красив аромат.

И горещо мляко с мед, горещ черен чай, сладкиши с ванилия, букет бели рози и всичко това сервиряно за следобедна закуска е Lost Alice

# 79
  • Мнения: 213
Al Georgieva, страхотно описание, личи си колко специално отношение имаш, и само колко много детайли улавяш Simple Smile Аз не успявам да разгранича така отделните нотки, твърде особен ми е, но също много си го обичам. Отварянето с пипера понякога ми идва малко по-продължително, отколкото ми се иска, но като поомекне, става приказка Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 22:31 от lorem_ipsum

# 80
  • Мнения: 717
Може ли и аз, за Lost Alice, въпреки че, не мога с вашата вещина и парфюмни познания! Lorem_Ipsum Heart ме запозна с него. Този парфюм... красотата му е в простотата. Няма кой знае каква загадка в него и точно в това е неговата загадъчност. Сладък е, без да е захарен. Той е това, което съм си представяла и търсила като усещане, преди да подозирам, че съществува... Той е лек, чист, бял, лек, непорочен, различен, омаен, мек, фин, деликатен, изящен, омагьосващ и пристрастяващ! Прелестен! Той е Lost Alice и за мен е вълшебен! Вдишвам и всичко друго вече не е толкова важно. Влюбена съм в чувството, което ми създава и начинът, по който ме кара да се чувствам! Heart

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 22:54 от Magda Dimitrova

# 81
  • Мнения: 919
Голям фен съм на лактонните аромати, но си ги харесвам и сладички, затова ще се опитам да изредя всичко, което съм срещала и отговаря на темата млечен, пухкав, странен, но без обичайната доза захар:
    1.Evody Reve D'anthala уникален унисекс, особено в драйдауна, трудно ми е да определя нотки, но определено има леко загарящо мляко плюс някоя и друга магическа съставка - смътно познати аромати, които не можеш да определиш, но те привличат неудържимо. (освен това в чужбина се намира на много причини цени)
    2.Passeggiata Vittorio Manuele мляко, лешници, малко тубероза, началото е малко по гурме, но драйдауна, който е доста дълъг и шлейфов (на дреха изкарва отчетливо поне два дни) става все по завъртян, ту млечен, ту почти опушен, ту горчив, ту ядков
    3.Двойникът на Madeleine - Pantheon Roma Trastevere - орехов, горчиво, сладко, млечен,  по ярък и нахален и има ясно изразена балсамична нотка, който балансира сладкото и го прави категоричен унисекс
    4. Memo Winter Palace не се разбрахме, някаква конкретна нотка ми е неприятна, но всъщност е чудесен чай с мляко и цитрус.

подобни в списъка ми за проба са jovoy remember me, morph disamuno и osmanthe interdite. Бих добавила и umbrella for two но там нивото на захарта май се покачва критично. Още едно млечно предложение е cruz del sur 2, ако си фен на марката. започва като млечен мангов шейк, повече сочен и тръпчив отколкото сладък, след 30 минутки плодово сладките истории  изчезват, остава зержофския почерк с млечна добавка.
Освен това с две ръце се присъединявам към препоръчаната от експертките Lost Alice.
Via oscuri мисля също би се харесала, поне моето сърце е пленено - пудрена и чаена мимоза, не е супер завъртян, но ме кара да стъпвам на няколко сантиметра над земята.
Даже не бях забелязала, че има ориз  това може би обяснява защо го харесвам толкова макар по 7 годишни спомени много да ми прилича на  Mimosa на Yves Roche, който пък е доста непретенциозен (пак по спомени).
Извън темата линията на Trussardi La vie e много сполучлива за мен, в категорията гурме но не съвсем и освен интересни ароматите са много трайни и шлейфови. Само кучешките глави малко ме дразнят, но няма да изпадам в подробности, предвид тицианския кич, който блещука на рафтчето ми

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 23:47 от Солена Луна

# 82
  • София
  • Мнения: 1 983
Честита нова 2023! С известно закъснение и аз се включвам в първата парфюмна тема за годината Tada
Желая на всички любов в сърцата, мъдрост в мислите и истина в постъпките Hands Pray Нека 2023г е още по-хубава и успешна за всички, с прекрасни нови парфюмни находки Purple Heart

На въпроса: Кой парфюм желаете да пробвате или купите пръв през 2023 година?
Имах ясен отговор на този чудесен въпрос, но колкото бях уверен, толкова и бързо изневерих на намерението си Smiley
Със сигурност, парфюма който бях убеден, че ще взема като първи за 2023 е Hugo Boss - Boss The Scent Le Parfum for Him Le Parfum  for men, но явно други аромати ще го изпреварят Simple Smile)

Кой много бих искал да пробвам - категорично Carolina Herrera Bad Boy Extreme for men
https://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/Bad-Boy-Extreme-78562.html


Зимата е любим парфюмен сезон, в който на воля пръскам всичко по много, затова последните 2 месеца се чувствам напълно в свои води Simple Smile

Парче за нощта: Wham! - Last Christmas (lofi)

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 00:13 от Deetron

# 83
  • Мнения: 127
Хора, да ви се похваля, намерих нова любов :
Вчера, докато обикалях из града, сякаш нещо ме накара да се върна и да вляза в една малка, стара парфюмерийка и там открих топлата вода Simple Smile . Тестер е за 75 лв, стори ми се доста евтин. Heart Стои ми леко цветно и леко медено, много, много нежно.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 09:29 от PeTina Titi

# 84
  • Мнения: 919
О, Инстант, това беше моят аромат много много дълго време, и даже и сега 150 аромата по късно,го намирам за уникален, едновременно от най подценяваните и най добри Герлени..... а за цената си.... бижу. Освен това колкото повече стои, толкова по хубав става

# 85
  • Мнения: 127
Май ще си взема от нотино едно шишенце допълнително, че се пръскам като държана на въже Smile Smile

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Честит Линстант, един от най- хубавите парфюми с които съм се срещала досега.Моя вечна огромна любов, няма стигане! Стои ми превъзходно, моят е в старите флакони от една парфюмна приятелка.

# 87
  • Мнения: X
 
    3.Двойникът на Madeleine - Pantheon Roma Trastevere - орехов, горчиво, сладко, млечен,  по ярък и нахален и има ясно изразена балсамична нотка, който балансира сладкото и го прави категоричен унисекс
  

Интересно ми беше да прочета това, говориш за Madeleine Masque Milano, нали?
За мен са много различни с Trastevere, последният е наистина млечно тирамису, усеща се кафето, даже и марсалата, истински сладкиш в бутилка.
Докато Madeleine e по-скоро общата атмосфера и ухание на скъпа кафетерия, барът - попил ароматите на еспресо, сметана, канела и ванилия, машината за кафе, дървото на масите, карамелът и шоколадът за поръсване, едно сладко-маслено-кафеено-интериорно усещане, което веднага те посреща на вратата.
И двата са страхотни, но по много различен начин. Жалко, че миналата година изтървах Madeleine, когато го имаше в БГ на достъпни цени.

# 88
  • Мнения: 919
Jasmin tea напълно си права  за това, което казваш, Маделайн е като жива снимка на френска сладкарница, дори ме връща в точно определено място и време, ведно с шумовете, хората, ароматите.... За съжаление при мен  е отчетлива само за първия половин час, после се размива и се превръща в намек за орехите на Трастевере. Но! моят нос е разбира се не е толкова опитен, а и доста аромати изпаряват много бързо и навлизат директно в драйдауна или просто се "разпадат".....

# 89
  • Мнения: X
Не, не, аз не оспорвам усещанията ти, просто исках да напиша и моите. Интересно сравнение направи, дори не бях се сетила. HeartFlowers Hibiscus
One Umbrella For Two Floraiku не е чак толкова много захар, мога да предложа проба, определено си заслужава.
А капачките на Le Vie и аз не ги понасям, много лошо дизайнерско решение.

Общи условия

Активация на акаунт