Парфюмни размисли и страсти - 280 януари 2023 г.

  • 53 011
  • 591
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 2 488
Момичета и момчета, аз открих топлата вода и искам да споделя Joy
Когато съм се пръснала с някой непоносим парфюм, после си намазвам китките с много плътен мазен крем за ръце със силен аромат. Ако не е достатъчно, мия със сапун и мажа пак. Парфюмът не изчезва напълно, но почти не се усеща.

Също помага измиване с почистващо олио за лице. Намазвам обилно на суха кожа, после разпенвам и почти винаги миризмата изчезва напълно Relieved

# 526
  • Мнения: 103
Phloxx, това го бях пробвала с една Мансера след като обиколих нета, търсейки как да махна чудовищен парфюм. Миене с топла вода - ефект почти нулев. Та наклепах дебел слой синя Нивеа, мих с вода, клепах… и накрая се “карантинирах” вкъщи за известно време, защото миришех на Нивеа + злобна Мансера. Беше много тежко положението Grinning поне позаслабнах, защото от миризмата ми се повдигаше.

# 527
  • Мнения: 37
Скрит текст:
Някой, който познава Danzatoria Carner Barcelona, би ли казал става ли за на сляпо.Разкажете малко повече моля тези, които го познавате.
Bright Crystal, на въпроса ти бих отговорила с твоя любим израз: "Без проба, НЕ!"
И не, нищо не е ясно в този парфюм от пирамидата му, така че грешките с него са напълно възможни. Аз не бих го пробвала дори, ако познавах пирамидата му - ненавиждам бели цветя, за иланг иланг да не говорим, един от парфюмните ми кошмари е, жасмин, портокалов цвят и момини сълзи само в определени дози. А този парфюм го купих след първата проба в царството на парфюмите в Alsterhaus Hamburg, където са представени почти всички световни парфюмни нишови брандове. Защо го казвам това? Защото на фона на стотиците хай парфюмни марки избрах именно него, аз, мразещата белите цветя. Но нека не забравяме, че Carner Barcelona неслучайно са нишова марка, и не случайно се задържат стабилно на парфюмния пазар, и то в условията на тотален бум на нишовата парфюмерия. И за разлика от повечето нишови къщи, не правят скъпи имитации на утвърдени парфюмни хитове, а разработват собствени композиции, и имат техен собствен си стил. Следя всичко, което излиза на марката, и е третият парфюм след D600  и Tardes, който докосва сърцето ми.
Danzatoria Carner Barcelona е труден за улавяне и описване аромат. Много нетипичен, многолик, немасов. Не разчитайте на пробичка от китката да уловите красотата му. Този парфюм иска носене, разбиране, сърце. Започва по един начин, и завършва коренно различно, сякаш си пръснал няколко различни парфюма.
В началото са белите цветя и пипера. Започва силно белоцветно, но като реалистични бели цветя, посипани с розов пипер. Момината сълза е водеща, но е силно нетипична. Не е нежната и влажна момина сълза от Диорисимо, нито пъпешовата момина сълза на Ермес, нито ефирната и нежна момина сълза от Карат на Картие. Тази е суха, скърцаща и тебеширена. Сякаш сте изсушили букетче момини сълзи, и стритият цвят се разбъркали с талк. Изненадващо добре е представен и илангът, няма нищо плътско и индолово в него. Усещам го кремест, но ефирен, прави много фин нежно жълт ефирен воал около момината сълза, и когато липсва отровното му маслено присъствие го усещам много красив. Портокаловият цвят също е доста различим, и дава много приятно приятно чисто намигване, без да се бори за цялото внимание, и без да завзема парфюма. Жасминът е много ароматен, много фин, хладен, дори студен, с едва загатната сладост в него. А на тези бели цветя розовият пипер е основен контрапункт, и се справя неочаквано добре с тази неутрализация. Той внася киселина, свежест, сочност, дава леко дървесни и пиперливи вибрации. И белоцветната мъгла леко избледнява, подслажда се с креместа ванилия и пикантните пиперени нотки. А след това идва другият основен участник в композицията - пачулито, и ме разтапя до размазване. Ако харесвате пачулито на Gris Montagne, Cara Mia, Fashion Decree, Evoke, то ще харесате и пачулито на Данцатория. Свежо, зелено, прозрачно и хипер елегантно. Смесено с много красиви цитрусови корички и сок от мандарина. Дава усещане за сребрист мъх, за луксозен шипър от 80-те години на миналия век, за нещо класическо парфюмно и много красиво. Много сложна композиция. И хиляди лица. Усещам го ту шипров, ту цветен. Нотките му са хем много различими, хем много новаторски представени и нетипични. Не си представяйте изобщо цветно мускусно безопасно парфюмче. Нито чист мускус, нито сладка ванилия. Този парфюм е хищник, който дреме в луксозна бяла кожена наметка и чака да си покаже зъбите. Хладен, аристократичен и бял. Невероятна комбинация от бели цветя, мъхове, светло дърво, пачули и пипер. Понякога ми напомня много и на изчезналият Мазуми. За мен е от парфюмите, които миришат наистина на парфюм, на лукс, на хубаво и приятно, но предполагам, че много хора не биха го оценили. Или биха го нарекли мъжки заради пачулито в него.
При мен е изключително траен и присъствен, без да е нахален. Много елегантна се усещам с него. Не съм срещала друга такава комбинация на бели цветя с хладно пачули, и всеки път като го нося му се радвам, че е толкова различен и ме кара да откривам нови моменти в него. Парфюм преживяване Green Heart


Значи, трябва да си призная, че след това невероятно ревю, реших че този парфюм ми е жизнено необходим. Знам, пише да не се поръчва без проба, но аз обичам да живея опасно.

Единственото ми притеснение беше, че при мен всички унисекс парфюми, независимо какъв клас, се развиват по сходен начин. Първо се озовавам на бензиностанция. Но не да си заредя колата, а да се полея с бензин, явно с идеята да си драсна клечката, като се сетя колко пари съм дала за парфюма. След това здравият ми разум надделява и решавам да се разходя в близката горичка с надеждата мириса на бензин се разсее. И там попадам в дъскорезница. Когато влизам, вратата зад мен зловещо изщраква и разбирам, че няма излизане.

Но не и този. О, не и този. Имам чувството, че този парфюм се променя според желанията ми. Ако трябва да го опиша с една дума, тя е "леле!". Благодаря, kovatcheva!

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 11:31 от Eyia

# 528
  • Мнения: 14
Импулсивно избрах първия парфюм за Новата година, който е Mancera Roses Vanille. Днес го получих и веднага се напръсках. Усещам го супер секси, ще видим до края на деня как ще се държи!

# 529
  • Мнения: 267
Привет от мен! На някой от вас да му е попадало това:
https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/L-Arte-di-Gucci-3840.html ?
Откри ми се възможност за един автентичен на поносима цена и се чудя...

# 530
  • София
  • Мнения: 5 657
Привет от мен! На някой от вас да му е попадало това:
https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/L-Arte-di-Gucci-3840.html ?
Откри ми се възможност за един автентичен на поносима цена и се чудя...
Това е отдавна изчезнало съкровище, почти невероятно е вече да се намери на цена под стойността на бъбрек. Ако цените класики, го грабнете, преди да ми отговорите Grinning

# 531
  • Мнения: 1 131
Оо и аз веднага бих го грабнала! Много искам да го пробвам, но аз съм голям любител на винтидж парфюми!

# 532
  • Мнения: 267
Взех го....веднъж се живее, мамка му Grinning Благодаря ви!

# 533
  • Мнения: 31 230
Привет от мен! На някой от вас да му е попадало това:
https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/L-Arte-di-Gucci-3840.html ?
Откри ми се възможност за един автентичен на поносима цена и се чудя...
Да, аз го имам и много го ценя. Купете го веднага!❤ Колекционерка рядкост и разкошен ретро парфюм.
А видях, че е взет. Браво, честито, това е истинско бижу!

# 534
  • София
  • Мнения: 859
В ума ми влезе YSL Tuxedo. Естествено само по пирамида във фрагрантика. Може ли няколко думи за него, преди да го стрелям на сляпо?
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Tuxedo-32269.html

# 535
  • Мнения: 31 230
Много е хубав, топъл, амбров, но е мъжки.
Много прилича на
https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Moustache-Eau-de-Parfum-52350.html
Не бих поръчала насляпо.

# 536
  • София
  • Мнения: 859
Благодаря, densi. Дадох заден от отговора ти. После го намерих при познат и се уговорихме да го пробвам Grinning Добре, че питах и изчаках, преди да действам импулсивно.

# 537
  • Мнения: 31 230
Най- добре. Може много да ти хареса, но може и не, а са много скъпи тази линия.

# 538
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Тествах най-накрая ексклузивите на Шанел и аз. Вероятно повечето от вас ги познават, но все пак ако има такива като мен за които все още са непознати - Le Lion (брутално анималистичен) го отписах моментално но всички останали ми се сториха най-общо казано класически, непреходни, елегантни, премерени и сдържани, леко ретро. На повечето формулите кръжат около пудра, бели цветя, ирис, виолетка, жасмин, леки цитруси, зелени треви, алдехиди. Коромандел е по-дървесно-смолист, ако харесвате Алюр Сеншуъл има шанс да ви хареса но има нещо мухливо в базата което не ми допада.
Това ми е първото впечатление, знаете носа се изморява в един момент и настъпва лека какафония, всичко започва да ухае еднакво или спира да ухае изобщо. Определено ще ги тествам отново, признавам нито един не ме грабна на момента за покупка а ми се иска нещо Шанелско.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 02:18 от Athena

# 539
  • Враца
  • Мнения: 2 679
За мен, Коромандел и Алюр Сеншуел, нямат никакви допирни точки и ми носят съвсем различно усещане.

Общи условия

Активация на акаунт