Парфюмни размисли и страсти - 280 януари 2023 г.

  • 52 875
  • 591
  •   1
Отговори
# 540
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Аз нямам кой знае какъв достъп до ексклузивни линии и често пъти съм се чудила как ли мирише някой ексклузив като Коромандел. Познавам повечето масови издания на марките обаче и на мен лично едно подобно сравнение с някой масов, дори и абсолютно повърхостно и бегло ми е все пак ориентир какво да очаквам, не знам за вас. В този най-общ смисъл го оприличих, просто като насока.

# 541
  • Враца
  • Мнения: 2 659
То това е интересното, че всеки ги усеща и асоциира по различен начин. И слава богу! Иначе всички щяхме да миришем еднакво Simple Smile

# 542
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Така е Маринска Simple Smile. Трябва да ги тествам отново, размито ми е всичко от това което пробвах.
На ръка пръснах само 31 Rue Cambon, сякаш той ме грабна най-много на място но сега часове по-късно това което е останало на якето ми е неприятно. На ръката е останало нещо бегло леко цитрусово и ирисово което е хубаво обаче. Запазих блотери на Мизия (теменужки), 1932 (ирис) и Джързи (лавандула). Коромандел ме заинтригува, но от къде изби този мухъл в базата хм. Споменавали са хора тук за мухливост в парфюми, не разбирах за какво говорят досега..Беж, и няколко други просто вече не ги усещах след толкова пръскане.
Общо взето повечето от тях ми се сториха като вариации на 5цата,19, кристала и фланкърите им пудре, Премиер, Льо и т.н (с изключения като Коромандел, Лъвът). Определено са хубави, но не са много различни и не мога да реша за себе си дали си заслужават все още.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 06:00 от Athena

# 543
  • Мнения: 10 010
Коромандел е много силно дървесно пачули. На някои кожи (като моята) се развива шоколадово, като 99% какао. Влажният климат също има значение дали ще надникне мухълче или не.
Новата формула е супер, не са го съсипали, за щастие.

# 544
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
За мен, Коромандел и Алюр Сеншуел, нямат никакви допирни точки и ми носят съвсем различно усещане.
И за мен така.По- скоро има общо с Кокото Ноар.Аз много харесвам BEL RESPIRO , който ми носи усещането за Шанел 19, само дето този ми е по- лесен за носене и ми харесва много повече.Трябва да си го поръчам.Беж също е прелест, както и Руската кожа.Мизия не ми харесва изобщо, както и 1932.

# 545
  • Мнения: 31 167
За мен са много различни всичките ексклузиви на Шанел. Имам доста и много ги ценя и харесвам. Любими са ми 1932, Коромандел и Rue Cambon.

# 546
  • Мнения: 919
Мен не ме спечелиха ексклузивите. Коромандел за кратко ми ухаеше на бял шоколад, но после бързо премина във влажно пачули екстрем, което не понасям. Може би има значение наистина влажността. Джърси ми беше допаднал, но лавандулата е ярка в началото, после изчезва на някъде и се превръща в стандартен Шанел . Моят Ексклузиф е номер 18, много го харесвам, Амбрета с чай, супер дзен аромат, но с трайност от 30 минути никога не бих го взела на пълна цена, а от другаде няма къде, не е особено харесван.

# 547
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Пробвала съм повечето ексклузиви на Шанел и с никой не пламна любов. Beige три пъти го купувах и разменях Joy , върху мен беше просто липов чай с мед.
Коромандел не ми разкри шоколад,  а само мухъла.

# 548
  • Мнения: 204
Здравейте, може ли мнение за https://www.fragrantica.com/perfume/Guess/Guess-1981-Indigo-for-Women-48798.html - пирамидата изглежда интересна и в момента е 36-37лв в Парфимо.

# 549
  • Мнения: 1 129
Съгласна съм с мнението, че повечето ексклузиви на Шанел са сдържани, хладни, класни и имат допирни точки с класиките от мейнстрийм линията им.

За мен най-отличаващи се са 1932, Cuir de Russie  и Boy.
Иначе ароматите са доста сходни на всички и все забравям кое какво беше.
Но като цяло са красиви и елегантни аромати и звучат натуралистично, което много ценя.

# 550
  • Мнения: 432
А 1957? Има дни през пролетта, когато го пръскам и е разкошен, алдехидите, мускуса и подправките мн приятно се сливат с майския въздух. Ясно е при мен с капризния ми нос, Беж ми е любим. Сайкамор е мн добър за красив мъж Simple Smile
Днес съм с ванилия 

# 551
  • Мнения: 569
В ума ми влезе YSL Tuxedo. Естествено само по пирамида във фрагрантика. Може ли няколко думи за него, преди да го стрелям на сляпо?
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Tuxedo-32269.html

Не познавам Tuxedo, но Moustache EDP е супер, а и цената му е достатъчно достъпна. Според мен лесно може да мине за унисекс.

# 552
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
О, момичета, благодаря на всички които се включиха с мнение по ексклузивите на Шанел. Бях запазила блотерите в шкафче в банята, може би 7 или 8 бяха. Тази сутрин цялото помещение ухаеше божествено, типично по Шанелски, заслужават си тези ексклузиви и още как.

# 553
  • Мнения: 1 129
Аз да споделя една парфюмна страст, отдавна не бях се влюбвала така в аромат и не вярвах, че ще стане, още повече в някой новоизлязъл. Но...е факт, новия на Byredo,  Closed Eyes, го пробвах преди няколко седмици на едно летище и не можах да го забравя, после ходих да го тествам още няколко пъти и просто не ми излизаше от главата. Чувствам, че ми пасна като ръкавица, нещо което не се случва често при мен, за това непрестанно разчиствам колекцията си, за да я направя оптимална.  Но този ме отвя, не е нещо нечувано, даже си е обикновен, но за мен е идеален и го поръчах, и то голямата бутилка Simple Smile Мисля, че ми е новия парфюмен  подпис❣❣ Друг не ми трябва, мисля даже за резервна бутилка...💗

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 09:46 от Dewi D

# 554
  • Мнения: 576
Аз минавам да споделя впечатления от една марка и два парфюма от нея, които сами дойдоха при мен. Ама буквално. 😀Единият получих като подарък по Коледа, а вторият сега ми донесе съпругът ми от едно пътуване. Днес тествах този, който ме уцели в десятката, но все пак половинката знае какво харесвам:
https://www.fragrantica.com/perfume/Diptyque/Eau-Duelle-Eau-de-Parfum-49100.html

Доста приятен е, в началото ме стресна с много силна опушеност, чак сякаш на бензин ми миришеше. Но послеее, изгря една сладка ванилия, като ванилията на Ван Клийф, почти същата. И до там, това е развитието, но пък  това е моята ванилия, което ми е достатъчно. На моята кожа е траен. Едно фъс на китката по обяд и още го усещам.

Другият, който е много цветен за моя вкус, но се надявам при по-топло време да се спогодим е този:
https://www.fragrantica.com/perfume/Diptyque/Impossible-Bouquet-Do-Son-59803.html

Малко ми е в повече туберозата, но силно се надявам в топлото да усетя повече от другите цветя. Иначе е интересен и женствен букет.

Общи условия

Активация на акаунт