Пириартрит на раменни стави. Лечение.

  • 331
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Наскоро поставиха диагноза на дъщеря ми периартрит на раменни стави(но не са й правили рентгенова снимка или друго образно изследване) като едното рамо е по-силно засегнато. Ще започне физиотерапия , но ако някой има някакъв   опит в лечението на това състояние,моля да сподели! Също и препоръки за специалисти в тази област ще са ни от голяма полза! Много ви благодаря !

# 1
  • Мнения: 13 545
Поставиха ми такава диагноза след рентгенова снимка. След физиотерапия съм много добре, правех и вкъщи упражнения. При мен проблема беше в дясното рамо, не можех да си вдигна ръката, да се облека, да нося багаж. Сега съм екстра, мина повече от година, нямам проблем.

# 2
  • Мнения: 2 480
Наскоро поставиха диагноза на дъщеря ми периартрит на раменни стави(но не са й правили рентгенова снимка или друго образно изследване) като едното рамо е по-силно засегнато. Ще започне физиотерапия , но ако някой има някакъв   опит в лечението на това състояние,моля да сподели! Също и препоръки за специалисти в тази област ще са ни от голяма полза! Много ви благодаря !

Ако сте в София д-р Камелия Гърбева. Непременно трябва да направите снимки и да и ги занесете, а тя вероятно ще прегледа раменете с ехографа си.

Минах по този път и отнесох няколко инжекции. Преди тях правих физиотерапия, но трайността се оказа само 2седмици! От особена важност е нивото на специалиста, който решава какви да са инжекциите и умението му да ги прави. Повечето лекари на са обучени на такива-напр. в ротаторния маншон, в ставата, във влагалището на сухожилието......Точно такива отнесох и резултата е впечатляващ! Преди това личната се упражняваше върху мен с алмирал мускулно и ядоса аптекарките приятелки! Ползата от тези нейни инжекции беше нула.

Не зная дали помагат минералните бани и доколко.

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 23:11 от vl

Общи условия

Активация на акаунт