С 3 месечно бебе на море

  • 1 708
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
Моят малък син е роден май месец. Лятото след раждането му дълго се чудих дали да ходим на море. Не толкова заради нас с ММ, колкото заради баткото. Гледах дълго и претеглях плюсове и минуси, четох и разглеждах хотели, апартаменти, къмпинг. В крайна сметка не се реших и избрах хотел на балкан. Имаше басейн за баткото, чист въздух за бебето. Много добре си починахме. Гласът му не се чу една седмица-  само спеше и ядеш.
Преди да си тръгнем срещаме съседите по стая/ възрастна двойка/, която каза, че не е срещала такова кротко бебе. 😀

# 16
  • Мнения: 1 441
Не всяко бебе мрази да пътува 😉 Освен това зависи какви удобства са му осигурени - моето пътува в коша за новородено със специален комплект за автомобил, т.е. Коша става като столче за кола - с колани и твърди обезопасителни ( коша е на Peg Perego и е измислено точно за извънградско пътуване на бебе под 6 месеца) И така моето бебе пътува повече от 4 часа, но в легнало положение и спящо през по-голямата част от времето Simple Smile
Също така не е задължително бебето да вдигне температура на морето, моето не вдигна както и много други бебета в хотела, в който бяхме Stuck Out Tongue Winking Eye
Наистина всеки трябва да си прецени сам, а не да се плаши от страшни истории Joy

# 17
  • Мнения: 111
Първото море направихме, когато беше на 2 месеца. И аз много четох, мислих иии да си кажа - беше най-хубавото и спокойно пътуване до момента (сега е на 1.6). Малко е, не става, не щъка, не седи дори вероятно, спи по много все още...Много време прекарвахме на плажа , в заведения с плътна тента или покрив, горе долу само това следях, да не е на слънце и жега. Щом имате и помощ, още по добре.

# 18
  • Мнения: 2 591
Не знам какъв е този кош на пег перего, ползвам макси кози пебъл+. Може и да е от значение, прилагала съм всякакви трикове и не става. Реално ме каза нищо различно от мен, Уинтър. Зависи от детето, родителите и обстоятелствата.

# 19
  • Мнения: 1 441
Първото море направихме, когато беше на 2 месеца. И аз много четох, мислих иии да си кажа - беше най-хубавото и спокойно пътуване до момента (сега е на 1.6). Малко е, не става, не щъка, не седи дори вероятно, спи по много все още...Много време прекарвахме на плажа , в заведения с плътна тента или покрив, горе долу само това следях, да не е на слънце и жега. Щом имате и помощ, още по добре.
Напълно подкрепям, това е най-спокойното море преди да са проходили.
Относно слънцето ние бяхме в края на сезона когато не е толкова горещо времето и винаги под чадър. И отново на същата марка, за която споменах коша на количката е със сенник с UV защита UPF 50+ и на плажа бебето беше в количката и под чадър и не е имало никакъв проблем Simple Smile

# 20
  • Мнения: 267
Отивайте докато е малко и можете. После след 7м е трудно, започва да лази, да пипа, на лапа. Давайте смело.

Общи условия

Активация на акаунт