Детето ми е "ескимос"-какво да правя?

  • 1 858
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Цитат
Детето ми е "ескимос"-какво да правя?
Радвай се.

Не знам защо се притеснявате, че детето се чувства добре при по-хладно. Напротив, това означава, че не е изнежено и е по-калено.

Дъщеря ми спи само по боди - боса, завита с олекотена завивка, на 18 градуса.

У дома през деня е 19-20 градуса и тя ходи боса по паркета и теракота, облечена само с блузка и долнище на анцуг, а понякога само по боди с дълъг ръкав. Не обича да е навлечена, не обича чорапи и пантофи, не обича да й е жега.
Навън ходи облечена по-леко от мен.

Не виждам нищо притеснително, смятам, че е нормално децата да обичат по-хладно и много зависи как родителите ги свикват от бебета. Ако редовно ги претоплят и ги държат на високи температури у дома, така ще свикнат. И обратното. Добре би било да се доверяваме на усета на децата си.  Simple Smile

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
не разваляй хубавите навици на  детето! Wink много си е добре!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Значи и аз да не се притеснявам.Ние сме с олекотена завивка,която е винаги под нея или отстрани.Когато я завия до 2-3 мин започва да мрънка и докато не се измъкне от нея не спира.Иначе сме с боди с къс ръкав и пижамка.И мен ме беше страх,но виждам че на нея и е добре.Е сега като се застуди повече пак ще започнат моите притеснения.

# 18
  • Мнения: 511
и моите сладури са така.

# 19
  • Мнения: 3 146
Синът ми е същият. И аз се чудех дали не му е студено. Никога не му слагам бельо под пижамата, защото се поти направо!

# 20
  • Мнения: 3 886
е и ние сме от ескимосите.спим по гащи и тениска така седи и по цял ден в къщи и бос #Crazy #Crazy newsm78 newsm78бебка и тя спи   с потник и тънка фанелкаа аз се завивам с 2 одеала #Crazy #Crazyмного се потят и 2мата.Само аз от 4 съм зиморничаваБодита немолзвам само потници и фанели  bouquet Peace

# 21
  • Мнения: 1 640
Нощем ставам 5-6 пъти и завивам детето с 2 одеяла,които съвсем скоро са избутани,а тя се намества върху тях!!!Отдавна отказа да спи с чувалче . Затова сега нощем си "играем" на завиване и отвиване.Не мога и да пусна парното,защото става доста топло.Обличам я с тениска, ватирана пижама и ЧОРАПКИ!Иначе краката й вледенясват.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син спи само по боди с дълак ръкав и долница на пижама. С олекотена завивка. Нищо повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 345
и ние спим само с памучна пижама и то от най-тънките и чувалче от летните и му е добре  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 645
И моят син е ескимос,и то голям.
Спи по слип със потник,а отгоре тънка памучна пижама.
Непрекъснато се отвива,аз пак го завивам, той пак се отвива и така..............
На вънка все му е топло...........
Иска да маха шапката,дори и якето.
Всеки път като излизаме иска да си облича грейката #Crazy,с яке му било топло.
Когато го къпим,водата вечно му парела #Crazy
Веднъж е направих доста по студена(имаше температура),тогава каза че е била топла.

# 25
  • Мнения: 1 311
Синът ми спи с тънка тениска с къс ръкав и тънка памучна пижама, не е ватирана, с дебелината на тениска е. Не се завива, или по-точно се отвива веднага щом го завиеш. В стаята е 18 - 20 градуса. Крачетата му са топли винаги, когато ги пипна.
Явно така му харесва, не се притеснявам.

# 26
  • Мнения: 17 407
Ами за мен това не е тънко облекло... Ескимос разбирам, ако спи по къс ръкав примерно.

# 27
  • Мнения: 3 447
Мойто не търпи завивка върху себе си изобщо  Tired Миналата зима спеше с чувал, но тази не го търпи. Цяла нощ е едно дебнене - изчаквам да заспи дълбоко, леко придърпвам завивката върху него, но той веднага се събужда и я изритва. На практика спи абсолютно отвит. Затова го обличам с боди с дълъг ръкав, тънка пижама и памучни чорапи. Явно му е добре така.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Валето също не може да спи на топло
Спи с тънко боди с  дълъг ръкав, тънка /неватирана/ пижамка и в олекотено чувалче без ръкави.
Температурата не трябва да надвишава 16-18 градука иначе се буди и много се върти.Слагам го в чувал иначе цяла нощ трябва да ставам да го завивам
Така че и аз съм на мнение че детето ти не е малко облечено за сън Hug

Общи условия

Активация на акаунт