Коремче на дете

  • 1 507
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте, дъщеря ми е на 9 години. От около година, започна да има коремче. Много активна е, спортува, не яде боклуци, сама се пази, но коремчето стои. Висока е 133см,тежи 32 кг. Моля за съсети, защото детето се тормози.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 560
Да не би да яде по-голямо количество храна, независимо че не става въпрос за боклуци? Защото тези килограми ми се виждат леко множко за този ръст и може би коремчето идва от това.

П.П. Приемам, че сте изключили здравословен проблем

# 2
  • Мнения: 18 298
Оф, на 9 ли почват да мислят за фигурата си вече...
Моето е 7-годишно, 30 кг. С нормално телосложение ми се вижда.
Може ли коремчето да е подуто от газове?

# 3
  • Мнения: 360
Да не би да яде по-голямо количество храна, независимо че не става въпрос за боклуци? Защото тези килограми ми се виждат леко множко за този ръст и може би коремчето идва от това.

П.П. Приемам, че сте изключили здравословен проблем
Видимо изглежда стройна, само коремчето и то, когато е без дрехи. Яде даже много малко. Видя я ендокринолог и не видя проблем. Все пак, предстоят още малко изследвания.

# 4
  • Мнения: 40 892
Научи я винаги да ходи с прибран корем, да и стане навик. В началото може да и е трудно, но после не само се свиква, а и не можеш иначе. Ако аз си отпусна коремните мускули докато ходя имам чувството, че ще се изсипя и ми адски некомфортно. И повече коремни преси, щом иначе не е пълна, значи и трябва стягане.

# 5
  • Мнения: 14
Прием на прекомерно количество течности по-конкретно газирано?
Здравейте, дъщеря ми е на 9 години. От около година, започна да има коремче. Много активна е, спортува, не яде боклуци, сама се пази, но коремчето стои. Висока е 133см,тежи 32 кг. Моля за съсети, защото детето се тормози.

# 6
  • Мнения: 18 530
Lorelada, 30 кг в първи клас ли е детето? Сигурно е висока. Моето е на 6 г. - 16 кг., ама е си е дребно като структура, пък не е и ящно.

Батко й на 12 обаче е пухкав от 2-3 клас насам, сега е в 6-ти. Според мен на тази възраст всичко е поправимо със спорт и подбрана храна. Малки са, има време да го израстат. Важното е да сме до тях, да подкрепяме и да даваме насоки. Успех!

# 7
  • Мнения: 18 298
Да, първи. При това в класа има деца, на фона на които е направо вейка.

# 8
  • Мнения: 3 534
За кг не мога да кажа дали са много, според мен не. За коремчето си мисля, че може да се дължи на бързо хранене и слабо дъвчене, приема храната бързо и малко смляна, и стомахът се претоварва, подува.

# 9
  • Мнения: 360
Прием на прекомерно количество течности по-конкретно газирано?
Здравейте, дъщеря ми е на 9 години. От около година, започна да има коремче. Много активна е, спортува, не яде боклуци, сама се пази, но коремчето стои. Висока е 133см,тежи 32 кг. Моля за съсети, защото детето се тормози.
Изобщо не пие газирано. Никога не е пила. Вкъщи не се консумира и тя не обича.

# 10
  • Мнения: 6 764
Дъщеря ми ще стане на 9г март месец. Също е 32кг, може би висока към 140 см. И тя е спортист, коремче има, всеки човек има коремче, изключая фитнес гурута с плочки. Възможно ли е да преувеличава и да се е превърнало в някаква мания това коремче? Да обръщате прекалено много внимание на нещо нормално? При липса на здравословен проблем и добри навици, вероятно се касае за някакви нереалистични детски представи. И аз съм чувала няма да ям това и онова, за да не съм дебела. Такива нагласи секвам от раз. Обяснявам за възрастта колко е важно правилното и добро хранене, плюс от какво значение е кой как ни вижда и какви глупости се говорят между момичета, обвинения дебел/слаб, целящи обида и унижение. Търсете дали някой не я тормози и втълпява, че има корем.

# 11
  • Мнения: 3 534
Не знам как е при повечето деца, но моето няма грам коремче. Аз имам, слаба съм, 164см, 46 кг, ям бързо без да дъвча, малко, здравословна храна, не успявам да свикна с дъвчене. Коремът се подува, червата са затруднени. Затова изказах такова предположение.

# 12
  • Мнения: 1 400
Дали не е от неправилна стойка? Моята дъщеря прави една прекомерна чупка в кръста и коремът й се изпъчва. От малка е била така, но не ми се набиваше на очи до преди година (точно на възрастта на вашата дъщеря беше), когато вече заради предпубертета тялото й не започна да става по-пухкаво и коремът й започна да се набива на очи. Сега е 145 см., 34 кг., уж нормално тегло за ръста, но направо изглежда пълна с този витнат корем. На нея обаче въобще не й пука.

Общи условия

Активация на акаунт