Увеличаващ се шум в ушите и болка под гърдата.

  • 1 502
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,

От вече месец имам ужасен увеличаващ се, постоянен шум в ушите (и двете), който от време на време става по-силен - все едно слушам постоянно високочестотен звук, придружен с НЕпостоянно главоболие и от време на време усещам болка, като напрежение под лявата гърда.
Минах през УНГ и невролог. Правиха ми ЯМР на главата (без контраст), но не показа нищо сериозно. УНГ казва че проблема не е там. Невролог ми изписа Дивертаза и още едни хапчета за по-доброто оросяване на мозъка.
Отделно преди два месеца имах проблем с АСАТ и АЛАТ - изписаха ми Дуспаталин и Лагоза (все още ги пия) за да си държа АСАТ и АЛАТ в норма + Нексиум 20мг за киселини.
Като хранителни добавки приемам Котешки нокът и Коензим Q10.
Някой минал ли е през подобен проблем с такъв шум в ушите? На къде мога да се насоча? Към какъв специалист в гр.София мога да отида? Този шум ме побърква и пречи на нормалното протичане на ежедневието ми.
Въпреки форума, аз съм мъж на 27 години. 110 кг и 185 височина (казвам го ако има връзка със симптомите).

П.С. Изцяло от любопитство си пуснах изследване на Витамин Б12 и се оказа, че при референтни стойности от 145 до 569, моят е 119.
Кръвното ми е постоянно между 120-130 горна граница и 75-85 - долна граница.

# 1
  • Мнения: 13 549
Вит. В12 ти е много нисък, консултирай се с хематолог, който вероятно ще ти пусне още изследвания.

# 2
  • Мнения: 46 520
Напълно възможно е Б12 да е причината. Това е тежък дефицит.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1268364

Веднага иди при невролог, за да прецени дали да предпише хапчета или инжекции.
Поискай направление и за ендокринолог. Някои проблеми с щитовидната водят до липсата му.

# 3
  • Мнения: 3 563
Май трябва и да отслабнеш.

# 4
  • Мнения: 10
Май трябва и да отслабнеш.

За последните 2-3 месеца имам свалени приблизително 15 килограма.

# 5
  • Мнения: 3 563
Още имаш да сваляш - трябва да ги докараш до към 80-85. Сега пък да не залитнеш в друга крайност и да стане беля със свалянето на килограми. Постепенно, с режим и воля ще станат нещата.

# 6
  • Мнения: 524
Аз съм имала (и понякога все още имам) общо взето същите симптоми в периоди на интензивно напрежение, притеснения и недоспиване. Минаваш ли през стресов житейски период?

Ако да, опитай да намалиш източниците на стрес доколкото е възможно, почивай си и поспивай повече и намали кофеина максимално. Упражнения за дишане (особено диафрагмено дишане) също много помагат, има много в ютюб. Въобще всичко, което успокоява нервната система - спорт, йога, разходки в природата и т.н.

# 7
  • Мнения: 10
Аз съм имала (и понякога все още имам) общо взето същите симптоми в периоди на интензивно напрежение, притеснения и недоспиване. Минаваш ли през стресов житейски период?

Ако да, опитай да намалиш източниците на стрес доколкото е възможно, почивай си и поспивай повече и намали кофеина максимално. Упражнения за дишане (особено диафрагмено дишане) също много помагат, има много в ютюб. Въобще всичко, което успокоява нервната система - спорт, йога, разходки в природата и т.н.
Здравей,
Може да се каже, че да - в последните 3 месеца преминах през Covid-19 (за втори път), малко след това и операция. Постоянно в главата ми са симптомите и това, че не знам на какво се дължат. Старая се да разнообразявам, но не винаги се получава. За недоспиването не знам дали присъства при мен (часовника ми отчита между 6 и 8 часа съм на денонощие.

# 8
  • Мнения: 46 520
Постоянно в главата ми са симптомите и това, че не знам на какво се дължат.
Вече имате вероятна причина. Изследванията ви ясно са показали тежък дефицит на Б12. Започнахте ли го?

# 9
  • Мнения: 10
Постоянно в главата ми са симптомите и това, че не знам на какво се дължат.
Вече имате вероятна причина. Изследванията ви ясно са показали тежък дефицит на Б12. Започнахте ли го?
Все още не. Очаквам часа ми при лекар в понеделник.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 00:37 от HDK1402

# 10
  • Мнения: 46 520
Няма нужда да чакате понеделник, за да започнете витамини.
Ако прецени, че сте за инжекции, ще ги спрете.
Аз приемам тези. Веднага усетих подобрение.

# 11
  • Мнения: 10
Няма нужда да чакате понеделник, за да започнете витамини.
Ако прецени, че сте за инжекции, ще ги спрете.
Аз приемам тези. Веднага усетих подобрение.
Тъй като четох темите за Витамин B12 и разбрах, че има много хора с всякакви симптоми и всякакви стойности на витамина, при вас каква беше стойноста и какви бяха симптомите?
Благодаря за препоръката на витамините. Днес ги започвам.

# 12
  • Мнения: 129
Здравейте,
относно витамина Б12 и назначените Ви лекарства за стомах и корем, дали нямате някой гастрит например или подобно, защото при тях също има спад на Б12.

# 13
  • Мнения: 46 520
Тъй като четох темите за Витамин B12 и разбрах, че има много хора с всякакви симптоми и всякакви стойности на витамина, при вас каква беше стойноста и какви бяха симптомите?
Благодаря за препоръката на витамините. Днес ги започвам.
207 pmol/l
Тежест в гърдите, шум в ушите, умора, сърцебиене, ускорен пулс.

# 14
  • Мнения: 33
Изключително голям брой хора са засегнати от проблема. Състоянието не бива да се подценява, трябва да се търси помощ, невролог, отоневролог, а не УНГ. Желателно е да се реагира веднага, защото често шумът остава трайно, завинаги. При мен го овладях  с комбинация от лекарства, тоест които не са за свободна продажба, а се изписват с рецепта. Причините за тинитуса ми се оказаха сред най-разпространените, които го предизвикват. Потиснах шума в много висока степен и вече живея нормално, без да пречи на ежедневието ми, без депресия, стрес и т.н. Всеки страдалец с този проблем нека внимателно сам прецени дали да обърне внимание на опита, който споделям в желанието си да помогна на други хора да се справят успешно: да се търси веднага отоневролог без отлагане, за да си осигури необходимото лечение, а то е дълго.

Общи условия

Активация на акаунт