за храненето нощем - за и против - как да ги откажем

  • 2 417
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
И ние се кърмим през нощта. Различно по 2, 3 4 пъти - зависи колко я мъчат зъбките. Определено не е от недостиг на кърма.
Решила съм за сега въпроса като съм я взела да спи при нас, така не се налага да ставам и бързо си заспиваме всички след кърменето, по-точно всичко става в просъница и съм си префектно наспана предвид, че ставам за работа.
За отучване май още не мисля, по-скоро ми се иска сама да се откаже.
Като тръгнем да я местим в нейно си легло без нощно кърмене ще включим таткото в приспиването и с няколко безсънни нощи се надявам да успеем, но едва ли ще е скоро.

# 16
  • Мнения: 541
И ние се кърмим орез ноща, имаше период през който си спеше, но сега има зъбоникнене и няма друг по ефикасен начин за успокоение от цикането

# 17
  • Мнения: 6 461
Всяко бебче е различно.
Тошко си спазваше режима за хранене на 3 часа .Но всъщност не съм му го налагала аз.Когато беше  бебче се будеше на 3 часа като по чесовник.А вече е голям и в детската градина има режим.
Малкия ми Пламен никога е нямал определен режим.Все още се събужда вечерно време да хапва.А когато се кърмехме Crazy ....просто нямам думи Mr. Green.

# 18
  • Мнения: 209
не знам може би и на нас ни никнат зъби, но не съм забелязала подобно нещо!!определено в последно време нещата се влошиха!преди по 2 пъти през нощта - сега по 4 -5!!и аз не знам какво да правя! и нашата мома е на спалнята при мам и тате!

# 19
  • Мнения: 108
ох майчета, бях се притеснила че моето е най-лакомо Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 092
Аз не съм ли се разписала тук  newsm78 и не сме от отбора.
Когато беше по-малка се будеше веднъж към 2-3 и после в 5-6 като заспиваше в 8.След като направи 3 месеца реши и в 1 да става.А сега -ето например снощи.Яде в 10 , после 12.30, после 2.20, 4.10, 6.15 и после сутринта в 9.30.
Гонеше ме безсъние , та затова гледах в часовника.
Спим заедно , за да мога да функционирам още а пък после незнам newsm78 ooooh!

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Абе те са лакуми, но според мен детето трябва да знае какво е ден, и какво е нощ!Трябва да се създаде режим и да разбере, че вечер не се яде, а се спи!
Никога не съм хранила бебето си през нощта.Редките случей когато се е будила съм давала вода или чай!

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
   Като станат деца, а не все още малки бебета разбирам да спят по цяла нощ.. Сега смятам че щом се будят значи има защо  Simple Smile Отделно много по-лесно ми е да ги нахраня набързо и да си заспя отколкото да ги слушам да реват. Искам да споделя че засега въпреки честото хапване вечер си се наспивам съвсем нормално  Simple Smile
   Аз лично също ставам през ноща често да хапвам и не искам някой да ме кара да стоя гладна когато корема ми стърже  Wink

# 23
  • Мнения: 108
Koгато детето не иска естествено, че няма да ставаш и  да го тъпчеш, но щом реве и нито чая, нито водата помагат обясни им че е нощ и не трябва да се хранят!

# 24
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
още чакам да се откаже от нощтното хранене, ето вече е на 1г и 5м, но навика си остана от времето когато я кърмех (11м.), сега изпива по едно шише 210мл по-гъст айрян, за отказване пробвах с вода но не помогна и си караме така, ще чакам.

# 25
  • Мнения: 168
абе, съгласна съм, че ако плаче на гладно трябва да се нахрани, но мисля, че наистина е добре стремежът да бъде към отказване от хранене между 12 и 6. иначе наистина дълго време ще се храни във всъкакви часове, а после до 3 годинки съм чувала, че ядят подсладено кисело мляко от широка дупка - и това не е полезно. аз започнах да кърмя мишо около 12-12.30 - иначе той се буди във всяко време между 1 и 4 за това хранене. след 20 дни той вече си знае. после се събужда към 4 за вода и горе-долу спи до 5.30-6. ако плаче го кърмя допълнително, така че не съм сурова по режима. освен това нали се изцеждаме след всяко кърмене - то не е просто да ти заспи на гърдата и ти след него! иначе съм приближила креватчено на колелца до моето и цяла нощ го местя между двете - при баткото това действаше и хем като е стресиран спи при нас, хем си знае и кревата. към 8 месец всичко беше доста спокойно. ще видим сега - в средата на втория сме!

# 26
  • София
  • Мнения: 12 231
освен това нали се изцеждаме след всяко кърмене - то не е просто да ти заспи на гърдата и ти след него!
  Не знам за теб, но аз определено не се изцеждам, както вярвам и много други мами. Определено така е по-лесно и просто количеството кърма се нагажда по нуждите на бебчо, съответно понякога заспивам и преди тях Simple Smile

# 27
  • Мнения: 168
с баткото не се изцеждах, но сега е по-сложно - не наддаде нещо първия месец и дохранвам с цедена кърма и мляко. от снощи опитвам с хранене от двете гърди и пак изцеждам с надеждата да имам повече мляко. не знам дали поблемът е в кърмата ми или бебето не суче добре.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 231
  Да в такъв случай има смисъл от изцеждане докато се увеличи достатъчно кърмата. Аз бях по същия начин в началото, хем бяха две, хем не сучеха добре, но вече всичко се оправи. Вярвам че скоро и при теб бебчо ще почне да суче по ефективно и количеството кърма ще се увеличи съобразно нуждите му. Аз лично в даден момент спрях да се изцеждам и просто им предлагах да сучат по-начесто. Иначе буквално не ми оставше никакво време, а и ми беше писнало да изварявам.
  П.П  Извинявам се за отклонението  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 168
и на мен ми е писнало - и търся панически някакви съвети в полза на отказването от изцеждане. някъде бях чела, че въобще не е добре, но сега не мога да го намеря. мишо е по-неспокоен днес, сигурно е гладен - все пак му додадвах 45, понякого 60 мг и ще го кърмя просто по-често. засега цедя, не съм решила още какво да правя. има ли форум за и против цеденето?

Общи условия

Активация на акаунт