Лоша майка

  • 3 250
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз съм за кардинални мерки! Ограничителната заповед ми се вижда добра. Не е нужно да знаят всички за нея (зависи дали живеете в малък или голям град де). Ако трябва, спри да я посещаваш с децата, за предпочитане е да не контактуват с баба си, отколкото да преживяват негативните емоции от срещите си с нея. Още повече след проблемите с храненето на малкото ти детенце  #Crazy . Казваш, че отваря вратата и влиза - в едно жилище ли живеете?
Можеш да я заплашиш, че ще извадиш ограничителна заповед и за децата - да не се доближава до тях. Доколкото разбрах, тя стресира голямото ти детенце, и причинява здравословни проблеми на малкото. Това е сериозно!!!  #Cussing out
В крайна сметка можеш да й кажеш директно, че не й искаш мнението, не й искаш помощта, не желаеш присъствието й в живота си! Ако не съобразява с изискванията ти, ще преустановиш всякакви контакти за неопределено време  Crossing Arms

# 16
Местенето в друг град означава мъжа ми да си търси нова работа. Казват, че в провинцията работа се намирало по-трудно. Освен това трябва и двете деца да свиват с ново училище и детска градина.
Това, за което се упреквам е, че се оставих мъжа ми да ме разубеди от местенето, когато още имахме възможност - нямахме деца. Но пък и проблемите не бяха толкова наболели - мога да преглътна обиди от тях, мъжа ми може да се справи също, но децата са в тази възраст, в която са много чувствителни и всичко им оказва влияние.
Нямаме заделени за черни дни пари.

Не е било само веднъж, когато съм и казвала, че ако трябва ще говоря с адвокат по въпроса. Обиждала се е, обаче не е преставала да се меси. От няколко месеца съм безработна и финансово сме доста притеснени - затова не знам дали ще успея с ограничителната заповед.
Образование имам, но е в професия, чисто мъжка и е трудно да се доредиш до интервю. Оказва се, че дори за чистачка ти искат препоръки, а досега на практика съм работила само по специалнотта си.


Anneese, много са ти мъдри съветите. Съюзници не е точната дума. "Потърпевши" - не желая да забърквам други в тази ситуация, макар и потърпевши. Леля ми отиде да живее в друг град и се освободи по този начин, но аз съм и дъщеря и амбициите на майка ми са по-силно отколкото при леля ми. Не искам да забъквам други. Вярно е - правилната дума е "война", но не мисля, че ще преглътна "инвазията" и опустошевието после. Защото моето семейство ще бъде разрушено, не нейното - то си се е разпаднало защото "птичките са отлетели", и колкото и да "съжалява" после няма да мога да поправя стореното.

Много го разводних - къде ще ми дадат повече информацияза ограничителна заповед?

_Vess_ , без да се обиждаш - далече си още и ти пожелавам да не приближаваш в тази насока. Не я посещавам от много време - не отидох на рождения и ден, нито на имения ден на баща ми. Проблема ми е че не мога буквално да се отърва от нея - причаква детето след училище.
Тя приема мнението ми просто информативно, а тя се съпреживява като майка на децата ми, мен ме има за някой, който няма права, а само задължения, не само към нея.

След написаното дотук - учудвате ли се защо вече не издържам?

# 17
  • Мнения: 1 680
Мъжа ми го има същия проблем с баща си. Оправия няма. Не ни казват директно, че сме лоши родители, но постоянно демонстрират, че са по-добри от нас - при тях децата са яли, спали, чели са им приказки "Вие не го правите, а децата имат нужда от внимание".
Отвратително е, за тях ние не сме дорасли да имаме деца, да взимаме сами решения.
Разбирам как се чувстваш.
Предполагам, че мъжа ти не се меси, но се дразни от цялата ситуация.
Е, време е и той да "изкрещи"(не в буквалния смисъл). Да постави нещата на карта - такива са правилата в моя дом, ако ги спазваш добре дошла, ако не-  по-добре.
Не виждам смисъл да се местите.

# 18
Беше направено това предупреждение от мъжа ми.
Проблема е, че не мога да държа децата затворени в къщи.


Има и друго нещо, което не съм опитала - да ходя да и се меся на нея. Но ме е спирало това, че може да отворя очите на баща ми и да го направя нещастен, да съсипя неговия живот. А и един такъв акт изисква допълнително енегрия, а вече такава нямам.

# 19
  • Мнения: 6 167
от цялата история разбирах само, че тази жена ти е майка
и че не я искаш наоколо.
спряга се ограничителна заповед, като вариант.
няма да престана да се учудвам на това до къде могат да стигнат
отнишенията деца-родители.
разбира се, тя сигурно е непоносима.
а ти всъщност си добра майка, не лоша.
мисля, че просто трябва
с мъжа ти да седнете срещу родителите ти ( и баща ти да присъства) и да обясните какви са ви
проблемите и какво се иска от нея, за да е част от това семейство.
сигурно жената нее толкова откачена, колкото я изкарваш - ако е така - има специализирани служби.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не мисля, че ще ти трябват големи средства, за да си набавиш ограничителна заповед. На първо време си приготви някой лев за консултация с адвокат за самата процедура (и от полицията могат да ви дадат отговор по нея, но поне адвоката можеш да разпиташ за всички аспекти на процедурата и евентуалните последици от нея). Мисля, че не е необходимо съдебно решение, а става само с оплакване в полицията, но не съм 100% сигурна, за това те съветвам да се консултираш с адвокат. Наистина не е нужно да знаят много хора за нея, това е един вид официално предупреждение да не ви се бърка в живота. Вече в повечето училища има психолози, можете да помолите училишния психолог(ако средствата са проблем) или по принцип психолог, който работи с деца, за консултация с по-голямата ви дете(казваш, че е травмирано от честите набези на бабата) и да напише становще, което да приложите към оплакването. Също така и лекарско мнение за алергията към определени храни на малкото ви дете. Изобщо колкото повече бумащина по-добре. Вярно, че основно е твоята дума срещу нейната, но все пак опитай, става въпрос за твоето семейство.
Вмешателството от твоя страна мисля, че ще нарани и баща ти и теб също толкова много, защото виждам, че не си такъв човек като майка си, иначе до сега да го беше направила.
от цялата история разбирах само, че тази жена ти е майка
и че не я искаш наоколо.
спряга се ограничителна заповед, като вариант.
няма да престана да се учудвам на това до къде могат да стигнат
отнишенията деца-родители.
разбира се, тя сигурно е непоносима.
а ти всъщност си добра майка, не лоша.
мисля, че просто трябва
с мъжа ти да седнете срещу родителите ти ( и баща ти да присъства) и да обясните какви са ви
проблемите и какво се иска от нея, за да е част от това семейство.
сигурно жената нее толкова откачена, колкото я изкарваш - ако е така - има специализирани служби.

Пвярвай ми, не знаеш на какво е способен човек. Изпитала съм го на собствен гръб. И аз до последно не вярвах, че са възможни такива отношения между деца и родители, защото аз съм дете на разведени родители, но винаги сме спазвали добрия тон помежду си. Винаги съм вярвала в доброто начало на човека, че у всеки има добро и рано или късно до се показва на яве, докато в един момент не можах да повярвам на това, което се случва около мен. На това как един баща може да се държи със сина си, колко егоистично може да подходи към него и то в ситуация, касаеща живота на сина му. Няма да обяснявам повече за какво става въпрос, просто искам да кажа, че в света вече нищо не може да ме учуди.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 16:02 от gmsvetla

# 21
  • Мнения: 189
А защо не и кажеш, че изминалите три месеца са показали, че животът на семейството ти е много по-спокоен така и увеличаваш периода на 3 години.
И моите отношения с майка ми не са много добри. Тя не преследва децата ми, но аз отдавна съм им обяснила, че ние двете не се разбираме, което не значи, че и те няма да се разбират с нея.
Твоите деца вече не са толкова малки, мисля, че можеш простичко да им обясниш всичко и да ги оставиш сами да я преценят що за човек е.
Колкото до теб самата, кажи и че тя може да се смята за добра майка, но ти си на съвсем друго мнение.
А за това какви майки сме ние, оценки могат да дават само нашите деца. Naughty
Пожелавам ти късмет  Hug

# 22
  • Мнения: 2 863
Не се съмнявам, че всичко, което описваш е истина. По тази причина, преценявам това поведение като леко налудно. Не стана ясно мъжът ти как се държи втази ситуация, защото например моя  щеше да й изкара ангелите само един път и едва ли би посмяла пак да идва да причаква голямо дете.
Идете в  тях  с мъжът ти и й кажи, че ако не стои настрана следва или ограничителна заповед или принудитела консултация в психиятрично заведение, каквато ти мисля, че  можеш да поискаш чрез прокуратурата (обаче правя уговорката, че закона в тази си част се промени, така, че пак се  налага среща с адвокат).
Много е жалко, когато до там стигнат отношенията между родители и деца, но определо мисля, че  е нужно да подходиш по -практично и с конкретни мерки. Разговорите са напълно загубено време в този случай Hug

А, колкото до децата ти- те наистина са достатъчно големи, за да им обясниш, че баба им не е на себе си просто, да те уведомяват за всяка неочаквана среща или нейна поява в училище. Упреците , че си "лоша майка" и начина по който все още ги приемаш показват също, че дълбоко си травмирана от отношението й към теб, но в момента е супер важно да не поддаваш по никакъв начин на тази обида... Ти знаеш, че си добра майка и спри изобщо да разсъждваш какво е мнението на майка ти за теб. Бъди сигурна, че децата ти няма  да те преценяват по това, какво била казала баба им

# 23
  • Мнения: 4 555
Ужасно звучи, наистина ужасно.
Мога да си представя какво е  Sad
Аз на твое място бих и казала директно, че не  искам повече да се меси, ако обича да гледа само и единствено своя живот. Все пак трябва да се започне с разговор.
След което бих си сменила жилището. Щом не можете в друг град, поне квартала бих сменила.
Честно казано, аз и държавата бих сменила, но не толкова заради натрапчива майка.
Училищата на децата не са толкова голям проблем, хубави училища има навсякъде.
И разбира се, бих го направила без да и казвам къде живеем, без да я предупреждавам, че сме се преместили и без да и се обаждам.
Може би това донякъде ще и подейства като студен душ, току-виж се опомни.

Предполагам, че ти не би направила това. Затова ти пожелавам успех, каквото и да измислиш.

# 24
И аз смятам, че единственит, които имат право да кажат дали съм добра майка са децата ми. А техните постъпки в тази насока са достатъчно красноречиви за мен - виждам любовта им.
Не ми е за първи път да се съмнявам в нейната оценка за света и в психичното и здраве. Но вариянта със "специални служби" ми се вижда по-краен от ограничителна заповед. В крайна сметка попречила е само на моето семейство и семейството на леля ми.

А децата я обичат - нали им е баба. И аз я обичам, но тя не може да си представи, че някой, който я обича няма да танцува по гайдата и. Тая наистина голяма обида, но радко позволявам чувствата да влиаят на отношението ми някой, въпреки абсурда, че именно отношенията ми с този някой пораждат чувствата. Бих ги подтиснала в името на децата, но точно идеята, че необмислените действия на майка ми може да навредят на децата ми ме притеснява. Защото дори да стане нещо в мое отсъствие в компанията на баба им виновната съм аз, че съм го допуснала. Аз съм родител и аз трябва да пазя децата си. Когато преценя, че някой не може да се грижи за тях добре е моя отговорност да се погрижа това да не се случва.
Голямото дете е тормозено в училище, но не от баба си, а от останалите деца, тъй като е учен да бъде "добър към другите и да не наранява" - остатък от времето, когато живяхме заедно и контактите си с бабата. За нея е много важно другите да не излагат нея, но никога не си е задавала въпроса дали тя излага другите. Трудно ми е да поможгна на петокласник в ежедневието в училище, имаше разговори с родителите на други деца, имаше разговори с учители и директори, но резултат няма. Пред децата ми тя се кара на мъжа ми, че и противоричи и казва "по-възрастните трябва да се слушат и да не им се противоречи" а родителския авторитет е авторитета на по-възрастния вместо на човека, който се грижи за теб. Странна смесица от авторитет, собственическо чувство и архаично възпитание, от което не мога да се отърва. Няма да се спирам на унижевнията, които съм изтърпяла като тяхно дете, защото това е отминал период, искам само да предпазя децата си. А те са си деца - непредубедени и отворени за другите. Радвам се, че поне за дъщеря ми успях да взема нещата в свои ръце и тя ходи с желание на градина, не е тормозена. Още не съм се справил а със сина си.

Знам, че не съм идеална, една моя приятелка само веднъж се осмели да ми спомене, как се учудвала на поведението на майка ми - това, което тя е показала пред нея. Само веднъж, при това беше отдавна. Другите си мълчат за да не ме заболи, защото ми е майка и я обичам. Но обичам децата си и за тях съм длъжна да се погрижга.
Виж за алергиите - имам протокол от специалист, не е проблем и още един да взема. А няма начин да докажа, че е давала непозволени храни.
Не бих стигнала до такава крайност, ако виждах друго решение. Ще си позволя един последен предупредителен разговор с нея, но трябва да съм наясно и да разясня на нея какво би следвало ако не изпълни решенията ми като родител на децата ми.

Ролята на таткото я има - той е изключително кротък човек. За годините брачен живот нито веднъж не ми е посегнал. Нито се е заканвал. Имал е обаче желание да прибегне до насилие към баща ми. В крайна сметка се ожених за да избягам от къщи. Факт, който нееднократно съм го казвала на майка ми, но тя отказва да го приеме. Мъжа ми се оказа почти белия принц от приказките - идеални хора няма. Но не мога да позволя насилие над родители - не мога да причиня на тях товма, което са ми причинили. Нямам желание за отмъщение, искам само да се избавя от тях и да си заживея моя живот.
Благодаря на всички да съветите и съчувствието. Не си гривя душата - това, което съм постигнала е резултат от техните усилия - и висшето и това, че се боря за децата си. Обаче почти никога не съм се борила за себе си. Те са ме научили,че най-важното в живота ми е моето семейство, странно защото именно това унищожават. Обечам ги, но няма да позволя да го съсипят, за доказателство. Като са им криви разбиранията да си ги таят в тях, не се опитвам да ги променям, а само да променя отношението им към мен. На мен не вярват, затова ще прибегна до по-авторитетни и убедителни мнения - ще се консултирам с адвокат.

Не съм нещастна - имам прекрасен съпруг, здрави деца, прекрасно семейство, за което си струва да се боря и се боря, просто напоследък силите ми се поизчерпаха.

Благодаря на всички, лека вечер - за мен път за решаване на проблема има вече.

Изчерпих темата

# 25
  • Мнения: 9 095
все пак кажи докъде ще стигнат мерките, които ще предприемеш и как ще се развият нещата, а щом става въпрос за децата, агенцията за закрила също би могла да ти помогне, дано по- скоро да се похвалиш със спокойствие Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
от цялата история разбирах само, че тази жена ти е майка
и че не я искаш наоколо.
спряга се ограничителна заповед, като вариант.
няма да престана да се учудвам на това до къде могат да стигнат
отнишенията деца-родители.
разбира се, тя сигурно е непоносима.
а ти всъщност си добра майка, не лоша.
мисля, че просто трябва
с мъжа ти да седнете срещу родителите ти ( и баща ти да присъства) и да обясните какви са ви
проблемите и какво се иска от нея, за да е част от това семейство.
сигурно жената нее толкова откачена, колкото я изкарваш - ако е така - има специализирани служби.

Лени, говориш за неща които няма да станат, т.е. ще си приказват, ще се скарат, НО майка и пак ще се меси. Имам опит с моята. Говорим, говорим, караме се, че не и искам парите, защото после ще ми казва как да ги харча и не само тях, ами всички пари които изкарваме с мъжа ми. Последен пример от миналата седмица - в случаен разговор по телефона (тя се обади да пита как е бебето ми) споменавам, че ще правим ремонт посред зима и у нас ще слагаме локално парно. Тя ме пита откъде имаме пари (знае приблизително по колко изкарваме на месец), аз и казвам - взехме банков кредит. И се почва една....... Защо не сме спестявали, защо не сме пък и казали на нея, тя щяла да ни помогне. Вдигнах страхотен скандал по телефона, и и казвам - не искам пари! Караме с колкото имаме и се оправяме с наличните. При което в понеделник се обажда тя и казва "Аз внесох по твоята сметка ...... еди-колко си лева" Close (приблизително половината сума за ремонта). Аз побеснях съвсем, вдигнах още един скандал. Вечерта и с мъжа ми се скарахме - защо си отварям устата пред майка ми въобще. Сега ще ги тегля тези пари и в петък ще ходим да ги връщаме. Съответно пак скандал. Добре, че живея на повече от 100км, та рядко се виждаме.
Забравих - и аз съм лоша майка и не се грижа правилно за детето си. Тя едно време за мен ..... нищо, че ме отгледаха бабите ми Close
Просто такава си е жената - властна! Лично аз си решавам проблема като стоя възможно по-далеч от нея.

# 27
  • Мнения: 818
Първото което ми идва на ум е да и намериш някакво занимание,подари и куче,коте, заек,щом като иска да и се подчинява някой.Знаеш ли може да помогне. newsm78
За такива ограничителни заповеди аз лично бих се замисилила,сещам се за приказката за бащата,който казваше на сина си че както се отнася той с него,така да чака някой ден и неговите деца да го гледат...

# 28
Темата е изчерпана за мен. Разкрих прекалено много от личния си живот, получих ценни съвети и вече имам път към решение на дългогодишен проблем. Благодаря за съчувствието, съветите, и не на последно място изясних за себе си как да говоря с родителите си като има давам последен шанс са благоприятен и за двете страни изход от ситуацията.

Ако това е тема, която ви интересува, може да отворите нова такава, където бих се включила вече като регистрирана, но едно от предимствата на това да не си известен е правото на личен живот.

Не вярвах, че някой ще има търпение да изчете прекалено дългите ми постинги, за което ви поздравявам.

Моля някой модератор да заключи темата.

Общи условия

Активация на акаунт