Възможно ли е лещата да се е преместила?

  • 1 091
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте, повече от година използвам контактни лещи, много пъти ми се е случвало да се плъзне на някъде другаде. От известно време използвам лещи за спане, снощи като се събудих и си потърках окото тя се премести или падна.. търсих я но не я намерих а окото ми щипе и е сухо и при намигеане като чили нещо ме дразни в горния десен ъгъл на окото.. трябва ли да ида до бърза помощ за това?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 016
възможно е лещата да е все още в окото, ако не успявате да видите нищо на огледалце отидете до ИСУЛ - там има спешен очен.

# 2
  • Мнения: 4 208
О, да.
У дома търсенето на леща сутрин е често явление. Приблизително 50:50 е намирането в окото или извън него.

# 3
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Винаги съм се чудил на това,за какво му е на човек да си рискува зрението за да спи с лещи...

# 4
  • Мнения: 4 208
Винаги съм се чудил на това,за какво му е на човек да си рискува зрението за да спи с лещи...
Честно казано не мога да отговоря на този въпрос.
Аз нося очила и нямам никакви проблеми, обаче другите домашни носят лещи. При тинейджърите заради визията предполагам, при ММ заради работата. И всички спят с тях.

# 5
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Предполагам доста хора имат проблеми със зрението и без да спят с тях,какво оставаше ако и спяха.

Общи условия

Активация на акаунт