Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, Януари (Тема 28)

  • 196 713
  • 2 557
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 28 476
Чудя се дали това залитане по салоните да правят клиентките руси не е защото им идват редовно за поддръжка...само си разсъждавам де....


Мими, зеленоока късметлийка си ти 🙂 Зелените очи са ми любими, лекинко страдам че при толкова много зеленооки в родата можеше да има и при децата, но тц, гени. Да са живи и здрави, моля се за много внуци и все някое ще е я зеленооко, я синеоко.
И да, спокойно може само със спирала на такива очи.
.
И аз мисля, че пробутват русо, за да висиш по често при тях, но не мерси.
Зелените очи не ги наследи и моята щерка за съжаление на баща й, все казва защо не взе твоите, а моите очи. Но тя като цяло си прилича на него, единствено косата и е доста чуплива като моята, но за радост плътна, а не два косъма като мен. Ноооо, разбира се всеки ден се опъва!

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 19:49 от mimi.7299

# 646
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
cloe , за да се прояви рецесивния ген за светли очи трябва и двямата родители да го носят.
Девойката като малка мрънкаше, че е с тъмни очи.При нея  вероятността да е със светли беше 75%, но тя попадна  в останалите 25%.
Племенникът ми беше 75%за тъмниночи, но попадна в  пстанлите 25%  и е със светло зелени.
Неговите  два бомбона  бяха с вероятност на 50%, но и двамата са светлооки.

Комбинация на гени, трудно се изчислява реалната вероятност за определен фенотип.А ине само вероятност,която не е задължително да стане реалност.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 18:31 от sl

# 647
  • София
  • Мнения: 38 488
Ние имаме някое пъстро око в родата, вкл. бащата на децата ми, но и двамата са с кафеви очи като моите.

# 648
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Аз след нова година се боядисах в топла 7-ца, именно с желанието да се потъмня. Но след няколко измивания стана 8 и скоро ще е 9. Трудно се покрива русото и за това съм разколебана. Освен това с тази 7-ца някак ужасно бледо ми изглеждаше лицето. Преди да сложа 7-ца, бях така:
На Рокси страшно и отива русото според мен. Но аз клоня вече към по-тъмно, обаче не мога да намеря нюанса, който ми пасва. Ще потърся приложение. Благодаря на всички за коментарите и идеите!

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 21:31 от mtz

# 649
  • Мнения: X
А, познавам достатъчно хора с двама светлооко родители, пък те - тъмнооки. Не са осиновени, много приличат на родителите си иначе и няма начин да обърка човек 😄 Моите очи са най-тъмно кафявото, което мож да си представите. Много хора мислят, че са черни. Доколкото знам черни очи няма, само много тъмни кафяви. Както и да е. Сред кафявите пак са по-особени, но много по- бих предпочела светли. Любимият е мене ако питате с кафяви очи, светли, но кафяви, но той си вярва, че му били пъстри 🤪 Дано един ден да имаме светлооко деца, че неговите родители са със сини очи (майка му) и зелени (баща му), а те с брат му с кафяви. От моя страна само единият м дядо беше зеленоок.

Показвате красиви щерки тези дни Simple Smile Мислех си колко готини и разчупени звучите и имате големи деца. Аз като бях тийнейджърка майка ми беше всичко друго, но не и готина 😆

# 650
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
С двама синеоки (рецесивни) не може да има дете с кафяви очи! Рецесивните не носят кафяв ген, ако носеха, нямаше да са синеоки, тъй като кафявото е доминантно. Може от зеленооки и пъстрооки да се получи дете с кафяви очи, тай като при зеленооките има разпад на гените и е възможно да носят кафяво и да го предадат.

# 651
  • Мнения: 8 076
А, всички сме били тийнейджърки и майките ни не са били "готини" Smiling Imp Като станах на 20+ осъзнах, че майка ми всъщност е и си е била "свежарка" и дама със стил... А като станах на 40+ откровено си крада идеи от нейните на по 20, 30 и 40 години Smirk

Мъжа ми е със сини очи, но "пръскани" с кафяви "лунички", моите са сини (леко зеленеят понякога)... Щерката е със зелени, абсолютно същите като на големия батко, чиито баща е с кафяви и не се знае в родата назад да има някой светлоок (поне 4 поколения няма и в двата му рода)... И малката и баткото бяха със сини та сини до 5 годишна възраст, после се оцветиха с кафяво в средата и се получи това:
Скрит текст:
Heart

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 17:55 от peneva_a

# 652
  • Мнения: X
С двама синеоки (рецесивни) не може да има дете с кафяви очи! Рецесивните не носят кафяв ген, ако носеха, нямаше да са синеоки, тъй като кафявото е доминантно. Може от зеленооки и пъстрооки да се получи дете с кафяви очи, тай като при зеленооките има разпад на гените и е възможно да носят кафяво и да го предадат.

Не съм специалист, може, не знам. Помня как в някакъв сериал още докато бях ученичка така някаква героиня разбра, че баща ѝ не ѝ бил баща, защото родителите светлооки, а тя с кафяви очи. Ние тогава точно това учехме по биология, даже имахме някакво смятане на вероятности и ако помня правилно (но наистина може да бъркам или да не съм разбрала), ако има в родата други хора с кафяви очи е възможно, макар и по-малко вероятно, детето да е с тъмни очи. Абсолютно е възможно да бъркам. Сега даже гугълнах и честно казано намирам статии и с отговор “да” и такива с “не”.

Да се надяваме, че “пъстрите” очи на любимия ще направят светлооки бебета 😂

Пенева, не, не моята наистина не беше, и продължава да си е малко дърво 😂 на приятелки майките бяха къде-къде по-ларж и готини. Но определено след тийнейджърските години комуникацията стана по-лесна 😂

# 653
  • Мнения: 2 579
Мими, щерка ти е прекрасна млада дама!
Mtz, на мен с това по-светлорусото, което показа сякаш повече ми харесваш.
На мен ми излиза някаква системна грешка като тръгна да прикачам снимки.
И да, за червеното също ме разубеди фризьорката, тъй като искало сериозна поддръжка.

# 654
  • Мнения: X
Вероятно са ти над 5 МБ снимките. Аз се опитах да прикача на моя балеаж и не стана, айфона ги прави огромни.

# 655
  • Мнения: 6 448
Аз явно с непопулярно мнение, но много ми харесва mtz като комбинация на нюансите кожа и коса. Нито бледа я намирам, нито безцветна. Също и нейния вкус към дрехи и цветови комбинации харесвам. Може би дългият ми престой в страна с много руси, светли хора и масовият тип негримирани, естествени лица тук е променил вкусът ми. "Измити чинии" казват в България на красивите естествени лица тук. Южните народи са по-експресивни, включително и във външният ни вид, пък и близостта на Ориента си казва думата. Обичаме по-яркото, цветното, контрастното.
Съгласна съм за естествените брюнетки, правещи се на блондинки - не винаги русото е оптимално избрано да пасва на естествения тен и черти. А дълбок тъмен корен на изрусена коса какви асоциации навява... ама тук се повтарям, затова спирам.

# 656
  • Мнения: 2 579
Друг път не е имало проблем. Казва ми да опитам по-късно.

# 657
  • София
  • Мнения: 11 987
Вероятно са ти над 5 МБ снимките. Аз се опитах да прикача на моя балеаж и не стана, айфона ги прави огромни.

Направи скрийншот на снимката, той ще е малък и ще става за публикуване.

# 658
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
С двама синеоки (рецесивни) не може да има дете с кафяви очи! Рецесивните не носят кафяв ген, ако носеха, нямаше да са синеоки, тъй като кафявото е доминантно. Може от зеленооки и пъстрооки да се получи дете с кафяви очи, тай като при зеленооките има разпад на гените и е възможно да носят кафяво и да го предадат.
Точно.Ето една схема
https://roditel.bg/tablitsa-tsvyat-ochi-bebe-dete-roditeli/
В общи линии винаги стществува някакъв процент на грешка , но той е пренебрежим.Възможни са  и мутаци.
Понякога мутациите се онаследяват.
Всъщност има теория, пе свтлите очи са  резултат на мутация възникнала в древността в Европа и от там  се е разпространила по целия свят.Ако човек се замисли,  при коренното население на другите континенти липсват свеотлооки представители.

# 659
  • Мнения: X
Вероятно са ти над 5 МБ снимките. Аз се опитах да прикача на моя балеаж и не стана, айфона ги прави огромни.

Направи скрийншот на снимката, той ще е малък и ще става за публикуване.

Пробвах. Снимката е 5,2 МБ, а скрийншота по някаква причина е 9,9 МБ 🧐

Общи условия

Активация на акаунт