Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, Януари (Тема 28)

  • 196 709
  • 2 557
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 38 484
Ми то основна номерация от 1 до 4 май няма...

# 631
  • Мнения: 2 491
Рокси има, има от 1до 4.
Аз с тази се боядисвам

Мими, завиждам ти не много благородно. 😂😂Спасяваш се от голяма разправия.
Едно време балеж правих и имам и тъмно русо. Циганка не бях, но много безлично, грозно и измито ми стоеше.

# 632
  • Мнения: 8 076
Ми то основна номерация от 1 до 4 май няма...
Е, ти пък! От 1 са черните и т.н. до 4, което е тъмно кафяво и т.н....

Скрит текст:
Някои марки на моята коса стават мноооого по-тъмни от каталога, тази обаче ми е точна. И при условие, че "стандартна" боя ми пасва и като цвят и като състояние на косата след това, то няма никаква нужда фризьорката "колорист" да ми прави алхимии, че да ми докара моя цвят Wink

# 633
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз не помня дали ви казах, че си правех поредния експеримент с косата, уж да вдигна малко балежа и стана...много оранжево. После взех тонер уж розово злато да матирам малко, стана още по-зле. Намазах цялата коса с розова боя, не ви е работа. Накрая се наложи с шампоани оцветители - мед, да оправям положението. Замазах нещата, даже седи добре няколко измивания. Не знам този път какво се обърка, за преден път си правя я кичури, я балеаж и винаги е ставало добре. Сега съм в чуденка какво точно да правя. Дали да опитам да поеднаквя цвета с нещо медено или да си карам на оцветители известно време. Нямам в момента ресурс - нито времеви, нито финансов за добър колорист да оправи пораженията, една торба пари е.

# 634
  • Мнения: 5 674
каква е разликата между балеаж и кичури?

# 635
  • Мнения: 8 076
балеаж - преливащ цвят по дължината на косъма
кичури - различен от общия цвят на самия кичур по цялата му дължина. Може да се направят няколко цвята кичури или да са по-светли или по-тъмни от основния цвят...
Simple Smile
Клеми, аз бих уеднаквила цвета (медено), а след 2-3 измивания балежа пак ще се покаже, но не толкова контрастен Hands V

# 636
  • Мнения: 3 467
Чудя се дали това залитане по салоните да правят клиентките руси не е защото им идват редовно за поддръжка...само си разсъждавам де....

А тъмни вежди на светла коса ми е една от най-адските комбинации. Не знам защо толкова много жени не съобразяват цвета на веждите с избора на нов цвят коса.

Мими, зеленоока късметлийка си ти 🙂 Зелените очи са ми любими, лекинко страдам че при толкова много зеленооки в родата можеше да има и при децата, но тц, гени. Да са живи и здрави, моля се за много внуци и все някое ще е я зеленооко, я синеоко.
И да, спокойно може само със спирала на такива очи.

Klemy, бих уеднаквила цвета.
И да кажа, че шампоан оцветител за тъмно кестенява коса направи белите коси на близка ярко оранжеви. Като тия шарени котки в черно и жълто беше.

# 637
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз пък се харесвам с тъмни вежди и руса коса. Вече толкова съм свикнала, че не мога да си го представя иначе. Трия.

Ако се правех в салон, щеше да ми е скъпичко, да.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 21:17 от Rockstar

# 638
  • Мнения: 2 502
Какъвто и цвят да си сложи човек, доста често може да виси в салона. Изобщо не е до русото за мен.
То пък червеното или оранжевото хич не искат редовно посещение при фризьора.

# 639
  • Мнения: 261
Аз съм светлокаса, може би тъмно руса, с тъмни вежди и почти черни очи. С годините очите ми изсветляха, вече да кафяви. Минала съм през всякакви цветове, от няколко години съм руса, боята ми е 8.28. Малко по-светла от естествения ми цвят. Утре ще се опитам да снимам. Използвам матиращ балсам, мисля, че е Lisap, каквато е и боята, купувам ги от фризьорски салон. Боядисвам корен веднъж на три седмици заради побеляването. По дължината цвета рядко има нужда от освежаване. Слагам го веднъж на месец, нямам нужда по-често. Наложи ми се сама да се боядисвам, защото фризьорката ми замина за чужбина. Представете си в какъв ужас се намирам. От 6 месеца съм в търсене. Добре, че съм се за заредила с боя, но и тя ще свърши. Самата боя е  студено русо, предполагам, понеже е близо до естествения ми цвят, а и имам доста бяло, не жълтее. Дъщеря ми е с много руса коса  и светла кожа и тъмни очи,  но веждите и са по-светлички.

# 640
  • Мнения: 5 674
Аз съм с тъмни вежди и светла коса.
Мнението, че двете са несъвместими е субективно, както всяко друго подобно заклеймяване.
Харесвам си се. Винаги ги боядисвам и веждите но до седмица, боята пада.
Между впрочем, майка и сестра ми са естествено руси. Майка е със светли вежди, сестра ми е с тъмни вежди.

# 641
  • Мнения: 2 491
Аз си мисля, че карат като по клишета. Щом е бяло кожа и светли очи значи русо. Да, ама не съм скандинавка.

Разбирам те за какво ми говориш. В моята фамилия или зелени или сини очи включително бабите и дядовците от двете страни. Мъжа ми цялата фамилия с кафяви очи. Силен ген малката няма моите зелени или сини очи, а кафяви. Да не говоря, че няма нищо мое. Като добавим косата къдрава, смугла и скоро ще ме надмине на ръст. За последното не се ядосвам. 😂
Но както се казва живи и здрави да са. Убеждават ме за второ, то щяло да има моите очи. 🤣🤣🤣

# 642
  • София
  • Мнения: 9 475
Моята гърмяща смес  е боя номер  5.2  безамонячна
https://ilovebeautystore.it/product/bionic-color-crema-colorante … -senza-ammoniaca/
 И син тонер от същата линия , задължително със съответния  окислител на линията.
Покрива бяли коси на 100%.
Веднъж покрити, боята не се отмива от тях.
Това си го преписвам! Blush
Аз съм доволна от безамонячната на Олиосета, но ще пробвам и тази. Намерих я да се предлага в MakeUp.

# 643
  • Мнения: 2 400
Роки, добре ти стои така. На мен ми се струва, както и при теб, че един по - дълбок корен прави тъмните вежди съвсем приемливи.
На екрана на моя телефон косата на  mtz излиза студено русо.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 17:15 от silver pearl

# 644
  • Мнения: 2 838
И аз съм прясно боядисана. По принцип ползвам Gliss Color 8.1, но след 4-5 измивания белите косъмчета започват да просветват - отмива се. Много е близка до моя цвят и много естествено стои.
По съвет на фризьорката ми, този път я смесих със 7.0 в съотношение 3/1 в полза на 8.1 за да може по-тъмната да се наслои върху косъма и да не пада.
Една идея е по-тъмна от обикновено, но ми харесва повече. Лицето ми някак светна и очите ми изглеждат още по-тъмни. Получи се много естествен цвят, точно като цвета на веждите ми, а тук-там има по-светли кичури като на снимката от кутията, самата боя има този ефект.
Скрит текст:
     

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 19:38 от Sysly

Общи условия

Активация на акаунт