Yellowstone Universe (Сагата за семейство Дътън) - тема за истинската свобода...

  • 26 578
  • 417
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Снощи с ММ започнахме 1883.На мен ми хареса(аз обичам такива филми),на него не особено, защото много мудно му се стори действието.Все пак се надявам да го догледаме заедно до към края на март(знам че не са много сериите,но бебето е постоянно лепнато за мен и рядко се случва да заспи сам за повече от 30 минути та да мога да гледам нещо и аз като хората,а е изключено да го взема с нас да го облъчва екранът).

# 31
  • Мнения: 8 891
В първата половина на трети сезон съм. Абсолютно съм обсебена от историите и героите. Чета по-кратки и по-подробни ревюта на предстоящи епизоди, което изобщо не ми разваля удоволствието от гледането, а по-скоро ми спеставя прекалено сърцебиене.
Не мога да преценя кой е любимия ми герой. Харесвам Кейси, макар да не го виждам като твърде сложен и противоречив образ, но пък има сезони да се развива.
Бет е образа с най-много вътрешни демони. Във втори сезон ни представиха една причина, сега в трети предстои друга. Силно отблъскващ и привличащ образ, надявам се да не ме разочарова със следващите сезони, а актрисата наистина се справя прекрасно.
А друг освен Кевин Костнър не мога да си представя в ролята на Джон Дътът. Страхотен е. (Отсега мисля как ще възприема Харисън Форд като някой Дътън).
Моника е може би най-слабия образ. Ясно, щом не е Дътън, но все пак са заложили да е като противопоставяне на Дътънови, дори и от гледна точка на това, че е представител на местното индианско население и се опитва да представя индианските разбирания и виждания за историята. Искам много да има такъв герой, но дали образа е направен твърде слаб или актрисата (играе в Wind river'2017 на Шеридан, та се "знаят" отпреди) не се справя, не мога да преценя. Искам да ме опровергае в следващите епизоди.

# 32
  • Мнения: 5 913
Изгледах 7 епизода от 1 сезон. Впечатлена съм. Пристрастяващ е. Току що намерих темата. Чудех се с кого да споделя една мисъл и чета, че diavolo казва нещо подобно. Вито Корлеоне.
Сериалът ми прилича на "Кръстникът". Съзнателно или не - същата структура. Властен и брутален баща, трима сина и една дъщеря. Единия син го убиха. На  едното място конселиере-осиновения син. Тук Рип- все едно е осиновен. А снахата иска да избяга от семейството. Как ще е по-нататък не зная, но сравнението се налага.

# 33
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Toй Джейми е осиновен

# 34
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Благодаря за темата!

Yellowstone е един от най-добрите сериали, които съм гледала последните години. Изтупан от-до. Възприемам го и като "любовна история" към каубоите и този начин на живот.

Ах, тази Бет!

# 35
  • София
  • Мнения: 27 167
Добре дошла. Simple Smile

Интересно, доста малко коментари има за 1883, явно все още доста народ не го е гледал. Жалко. Гледат се толкова много безсмислени тъпотии, но истински стойностните неща някак си минават незабелязани. Така е и с Офертата, писах за него в другата тема. Просто това е по-различна телевизия и по необясними за мен причини, сериалите не получават достатъчно гласност. Същото важи и за 1923. Той даже е актуален и се чака епизод 5 и има само 2 или 3 мнения...

# 36
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Гледала съм 1883. Хубав е. Със закъснение разпознах лелята, която играе и в Yellowstone . Кевин Костнър е направил документален филм за парка Simple Smile /4 части/
https://www.youtube.com/watch?v=zptEhwTTboM&t=14s

# 37
  • София
  • Мнения: 1 253
В интерес на истината има много актьори, които ги виждаме в 1883 и в Yellowstone - например лелята Клеър Дътън, която се самоуби след смъртта на дъщеря си в 1883 играе прелъстителка на Джейми в сезон 5 на Yellowstone, ако не се лъжа; индианецът, който пожали простреляната със стрела Елза и призна нейната борбеност в 1883, е от приятелите на Кейси (по линия на жена му) в първите серии на Yellowstone...има и още и още😄:

https://www.newsweek.com/actors-starred-both-yellowstone-1883-ta … t-network-1763516

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 19:07 от Velina25

# 38
  • София
  • Мнения: 2 656
За мен 1883 е на първо място от 3-те сериала, с разлика, след това 1923, може би заради романтиката в отминалите времена 🙂

1883 е страхотен, хващаше ме за гърлото, даже си и поплаках на няколко пъти. По-дълбок е, има атмосфера, просто чудесен сериал. Изключително ми беше приятно да чуя гласа на Елса в 1923 ❤

# 39
  • София
  • Мнения: 27 167
Мен това ме обърка в началото (гласът зад кадър на Елза), ако си ме чела по темата... Simple Smile
Даааам, уникален сериал. Всичките са такива. И трите. Но са си типично американски, трудно широката родна аудитория ще се докосне до тях. За това трябва от ухо на ухо, от уста на уста да се промотира. Simple Smile

# 40
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Той е едно изключение, в момента, от американските сериали. Мъжете са мъже - силни, слаби, точни, хлъзгави, но мъже. Жените са силни, любящи, змии, манипулативни, креки, но жени. Няма ги новите течения тук.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 704
По случайност видях, че има пусната тема, записвам се с удоволствие. Следя всичко което до момента е пуснато и трите филма съм изгледала на един дъх, жалко, че толкова бързо ги свърших, но очаквам следващите серии и сезони с огромен интерес. Kevin Costner сега го гледам с други очи, никога не съм си падала по него, като актьор, да, добър ,но не е моето момче, но в Yellowstone  е перфектен, а в Бет , или Kelly Reily направо съм си влюбена, нищо ,че съм жена, жестоко  и подхожда тази роля, но нея я знам от втори сезон на True Detective и там влизаше фантастично в ролята си, много  е добра.
Благодаря за темата!

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Коя беше в Детектива? Аз се сещам само главните, много бях харесала втори сезон.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 704
Коя беше в Детектива? Аз се сещам само главните, много бях харесала втори сезон.
Да, втори сезон и играе Jordan  Semyon и е съпругата на Frank Semyona, а той е Vince Vaughn. Страхотна беше!

# 44
  • Мнения: 8 891
Кели Райли е страхотна, но изблиците на Бет започват да ми омръзват. Да приключа с четвърти сезон и ще си почина малко от нея с 1883.

Общи условия

Активация на акаунт