Yellowstone Universe (Сагата за семейство Дътън) - тема за истинската свобода...

  • 26 609
  • 417
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 892
Дяволо, изпреварил си ме. Тъкмо влизах да се похваля, че съм изгледала пети епизод и да не дам никакви жокери. Много силен епизод, драматичен финал; Елза като разказвач ни намеква нещо, но засега май е ще е (и дано да е!) подвеждащо. Алекс е страхотна - толкова нежна, красива, мила, наивна и с такава жажда за приключения.

Толкова са различни трите сериала, че вече не ми хрумва да ги сравнявам. Ако 1883 е преследване на мечтата, надеждата и свободата, Йелоустоун е запазването на империята.

Ханк от 1923 е Майкъл Грейес, играе Седящия Бик в Woman walks ahead, който ми препоръчвахте преди дни. Скоро го гледах и в странния Wild Indian, заедно с Часке Спенсър от The English. И в други филми съм го мяркала, но както повечето native american актьори, стандартно е в по-странични роли.

# 91
  • София
  • Мнения: 27 175
Май се досещам за какво намекваш...

Скрит текст:
Когато Елза каза, че това ще е последното пътуване за Спенсър. Ами той и самия Спенсър си взе сбогуване с африканеца и каза, че си тръгва завинаги. В смисъл аз тълкувам това не с лошо, че един вид ще се завърне в Монтана и ще си остане там, няма да пътува повече по света и да търси смисъла на живота след преживения ужас от първата световна война. Иначе така както прозвуча Елза си беше малко зловещо, все едно отива към смъртта си... Но според мен нямаше това предвид. Уф, ще видим... Може и да е двете, може да ни пускат по пързалката, двуяко е като значение и общо взето какво ще се случи знае само Шеридан, хаха. Simple Smile

# 92
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Безкрайното пътуване на Спенсър е единственото нещо, което ме изнервя в този сериал. И то не защото е нереалистично (напротив, давам си сметка, че няма как да е бързо), а просто защото нямам търпение да се прибере вкъщи и да напука капачките на двете чудовища там.
Двамата с Алекс
Скрит текст:
според мен са се качили на призрачния кораб. Успяха май да дадат някакви координати преди това.

Майкъл Грейайс има страхотно излъчване, сцената с появата му във FTWD ми е любима, малко зловеща, но любима. Тук е листнат само за един епизод обаче, странно как ще продължи историята на Теона.

# 93
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Малко спам, но снощи заспах на "Англичанката". Щях да го направя още докато героинята говореше баааавно, протяжено, в началото на серията, но бях упорита. Устисках до момента, когато някакъв извяди червена рокля, а другият каза да я носи и тя да я облече.

# 94
  • София
  • Мнения: 27 175
Гледай, гледай, тепърва ще става интересно... 😉
Сериалът е като пиеса и като разбъркана мозайка на човешкото падение...



Още новини за 1923, от Шеридан след интервю за Дедлайн:
Сезон 2 на 1923 ще бъде също от 8 епизода и ще е финален сезон, така че цялата история за Дътънови от онези години ще бъде разказана в общо 16 епизода.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 14:45 от Diavolo

# 95
  • София
  • Мнения: 4 141
Изгледах с огромно удоволствие новата серия, грам не усетих кога минаха тези 70 мин. сториха ми се като 7. Тимъти Далтън не остарява, всичко е толкова красиво и така добре направено!
За Англичанката, просто трябва търпение, развръзката е разтърсваща.
Гледаме и  Mayor of Kingstown, отново е на Шеридън и много се харесва вкъщи.

# 96
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз съм на пети сезон. Бет бе ме кефи вече, прекали в четвърти..

# 97
  • Мнения: 8 892
Така и не можах да харесам Бет, независимо от причините в миналото ѝ, които би трябвало да оправдаят или поне посмекчат образа ѝ, пък и тя сама си призна пред Моника, че и без тях си е била такава. Да, разкошна игра на Кели Райли, разкошни г***и, но абсолютно гротеск образ.

# 98
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пресоли яката. Мъчно ми е за Джейми честно казано.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 253
Блу, подписвам се под твоите думи. Едно към едно с моите мисли. Истината е, че завзема екрана отвсякъде, било с физика или с присъствие, но в истинския живот образ като Бет би бил много токсичен, допълнително стъпвайки на името на рода си (то от там идва и нейната самонадеяност и до някъде чувството за безнаказаност, въпреки че и това е относително...тя си отнесе доста - побой, взрив, т.н.)

# 100
  • София
  • Мнения: 27 175
Не е точно по темата, но пак е сериал на Шеридан.
Кметът на Кингстаун, започнах го снощи, харесва ми и препоръчвам. Той е повече тип Тулса Кинг, но отново много добре написан и изигран сериал. Аз съм в началото де, а то винаги е силно, но едва ли ще падне нивото. Не е от класата на Йелоустоун, но е много добър и препоръчвам.
Mayor of Kingstown
https://www.imdb.com/title/tt11712058/



за Йелоустоун (не отваряйте спойлерите за негледалите)

Относно Бет, силно се надявам
Скрит текст:
да не предаде баща си, защото това вече ще е ШОК и няма да се хареса на никого. Не вярвам Шеридан да направи такава глупост, защото 4 сезона я пише като най-вярното куче на Джон и просто ще е извън характера какво се казва. Sad
Абе мине се не мине време и хвърлите някаква ''бомба'' тук. Първо за Джейми, сега за Бет. Човек на може да гледа спокойно този сериал, все е не тръни. Ама това е то добрия сценарий, да си на тръни,
Скрит текст:
дори и без да убиват централните герои
... 😀

Аз съм до 5-ти епизод на сезон 4. Появи се Пайпър Перабо, спомняте ли си я от Грозна като смъртта. Ехее, един от най-големите хитове на времето, за кратко беше голяма звезда и секс фантазия за милиони мъже (а и жени, нека сме политкоректни).
Дали няма да е новата жена в живота на Джон или е твърде късно вече за него?
Страхотен сценарий в диалозите. Този Джон е толкова мъдър и достолепен. Такава осанка има и харизма, че веднага всява респект. Костнър го умее това, а като добавим диалозите, които му пишат и се получава дяволски добра комбинация. Всичките тези протестиращи са такива безумци и кукли на конци, но не го осъзнават. Вместо да и крещи, заплашва или съди, той с две изречения я матира и постави на място. Според мен тези активисти нарочно са ги довели тук, в дъното трябва да стоят Маркет Екуитс. Искат да дискредитират по всякакъв начин Дътънови.

Тиф, разбрах за поръчителя на убийствата.
Скрит текст:
В началото нямаше да се сетя, но още като дадоха за организатора, че е затворник и веднага се сетих за Гарет (още една звезда в сериала - Тимъти Далтън), нямаше кой друг да е... Ужасно! Естествено сега Джейми ще скрие този факт... Появи се жена му със синът им. Още по-сложно ще стане за Джейми...

Индианската терапия за
Скрит текст:
Тейт много ми хареса. И отново толкова силни диалози, този път от Томас Рейнуотър към Моника.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 12:01 от Diavolo

# 101
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пайпър последно я гледах в един сериал, любим , Covert affairs

# 102
  • София
  • Мнения: 27 175
Не знам дали знаете, но Шеридан ще прави сериал за прочутото ранчо на смъртта, 6666 в Тексас, където
Скрит текст:
Джон изпрати Джими.
Сериалът се чака 2024/2025 г. и ще бъде много голям проект. 😊
И това ранчо не е измислено като 'Йелоустоун Дътън Ранч'
Има го в действителност и е най-голямото и известното ранчо в САЩ с над век история и много, много смърт и величие.
Така че тези сцени
Скрит текст:
с Джими не са случайни, подготвят ни...



За Бет. Аз я харесвам много. Но ще видим какво ще направи де... То мнението ми за много герои е една такова, нагоре-надолу, хаха. Както е в живота. Реално една постоянна черта има само за
Скрит текст:
Джими, само той не е оцапан, хихи.
Ето сега не ми харесва как Рип се държи с
Скрит текст:
Лойд, който ще му е кум (?!). Разбирам го, но е прекалено краен и не мисля, че това ще доведе до нещо добро, дано греша.
Джон може да се каже, че вече ми е номер 1, чак сега в сезон 4. Кардинално погледнато и малко след него са Рип и Кейси и после Бет.
Сцената в която Джон бе сам в голямата къща и тъгата и самотата, която го обзе бе велика. И после видя Бет в спалнята си и омекна. И разговора между тях. Тази сцена бе една от най-силните изобщо във всички сезони.

Защо я съдите така Бет, уф? Разбирам ви де. 😊 Но тя е преживяла няколко огромни травми.
Скрит текст:
Обвинява себе си за смъртта на майка си. После това което Джейми и причини.
А и не е лесно в един толкова мъжки свят изпълнен с насилие за едно момиче да порасне и да се формира. И ето ви едно 'чудовище' за всички извън любимия и татко. Но точно тази истинска любов на дъщеря към баща, която изпитва много харесвам в нея.
За мен цялата тази агресия и злост в нея е крещящ вик за помощ. Мислех, че Рип може да овладява тези нейни дяволчета, но явно не може.

# 103
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Бет е на възраст, на която някои неща вече трябва да са превъзмогнати. А тя продължава да се държи като тийнка

# 104
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
И преди съм писала, че според мен сериалът е като обяснение в любов към този начин на живот, към каубоите - как живеят, как умират. И аз се впечатлих от Ранчо 6666 и не съм изненадана, че ще направят сериал за него. Ще е интересно да се гледа, особено ако поддържат нивото на Yellowstone.

За Бет и останалите, да не се чете от тези, които не са изгледали сезона
Скрит текст:
стана ми тъжно, когато Джон не се съгласи на идеята й за продажбата на месо. Щяха да се получават добри приходи, ранчото да се спаси без огромните харчове, които иска да прави Джон. Просто не беше честно. И как въпреки цялата си сила, ожесточеност и корав характер, истината на Джон и това, което е трябвало да прави през годините, я изненада. А и има онова идеално място за дом, което гледаха, а Рип заминава с животните. Имам усещането, че може да се запилеят всички на юг, а Джон да се оттегли.

Общи условия

Активация на акаунт