Какво е мнението ви за бисептола?

  • 33 824
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Само лоши неща съм чувала и знам за Бисептола,затова не сме го използвали вкъщи,а и много малко лекари го изписват.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз съм давала 2-3 пъти суметролим. Нашата лекарка все него изписва, сега единият е болен и пак Суметролим изписа. Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
въпроса ми е давате ли на децата си бисептол? Не помня къде четох че бил много вреден и ако трябва да избираме по-добре антибиотици. Вие как мислите?

Бисептола не е антибиотик а химиотерапевтик!

Аз съм пила като малка, на детето никога не са го изписвали!!! Лекарства давам на детето САМО изписани от лекар! Не я самолекувам, за да ми се е налагало Аз да избирам!

# 18
  • Мнения: 599
въпроса ми е давате ли на децата си бисептол? Не помня къде четох че бил много вреден и ако трябва да избираме по-добре антибиотици. Вие как мислите?

Бисептола не е антибиотик а химиотерапевтик!

Аз съм пила като малка, на детето никога не са го изписвали!!! Лекарства давам на детето САМО изписани от лекар! Не я самолекувам, за да ми се е налагало Аз да избирам!
Точно така. Според мен не бива да има мнение човек, който не е фармацевт или лекар.... И то достатъчно осведомен.

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
аз съм алергична към него още от дете, гледам винаги да го споменавам когато ме питат в лечебно заведение.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 098
аз съм алергична към него още от дете, гледам винаги да го споменавам когато ме питат в лечебно заведение.

Аз също. Може би, защото дълго време го употребявах, по лекарско предписание.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Два пъти Гери е пила Суметролим с добър ефект!
Лично аз направих алергична реакция към Суметролима, а иначе преди него съм пила Бисептол и не съм имала оплаквания - странна работа.

# 22
  • Мнения: 8 505
Аз съм алергична към бисептол, като съвсем малка съм се подула цялата от него. Sad

И аз съм алергична,но алергията ми се прояви доста късно (преди 10-ина г).
На дъщеря си съм давала веднъж (Суметролим),преди 2-3м.Преди това умишлено не съм,именно заради моята алергия.Ако зависи от мен,не бих и давала-нито него,нито АБ,никакви химии.Понякога просто се налага.

# 23
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Аз питах нашия педиатър (макар моето мнение да е "за", понеже не мога да пия друго и при най-добро желание) след горните изказвания. Единственият му коментар беше, че е стар, имало по-модерни препарати. Изписа го един път, докато чакахме да излязат едни изследвания, а аз настоявах да почнем нещо. Оказа се сериозен проблем, но минахме само с бисептола, понеже го почнахме рано. като цяло съм за, но да се предписва от лекар. Сама прилагам само "бабини рецепти". С успех  Laughing повечето пъти

# 24
  • Мнения: 101
по добър вариант от антибиотика

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Честно казано, в цялата тем не видях нито едно компетентно мнение, все някой чул нещо, казали му нещо... Аз лично много пъти като малка съм лекуван с Бисептол и все успешно ( слава богу от годинине боледувам) , синът ми поне веднъж годишно е пил Бисептол и винаго с добър ефект, без да се стига след това до други антибиотици, за малката още не ми се е налагало. По принцип съм против всякакви подобни препрати и антибиотици, но повярвайте ми те са по-малкото зло от разни усложнения като пневмонии, бронхити и гнойни ангини, не дай си боже още по-големи гадости!!

# 26
При нас Суметролим помага почти винаги.Ако не започна нещо още в самото начало,после антибиотикът ни е в кърпа вързан.

# 27
  • Мнения: 952
 и с какво суметрулима/бисептола/ е по вреден от антибиотика? newsm78

# 28
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
по добър вариант от антибиотика


и аз мисля така, но съм пристрастна - алергичнa към антибиотици

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 11:00 от jd

# 29
  • Мнения: 982
Това,че толкова много хора са алергични към бисептол,показва,според мен,че нещо не му е наред на това лекарство.
Преди около месец и детето ми  получи обрив след прием на Суметролим!

Общи условия

Активация на акаунт