Детска церебрална парализа

  • 8 613
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
shammi, ще ти пиша след празниците на лични, да ми дадеш повече инфо къде се правят тези упражнения.
Весела Коледа на всички!

# 16
  • Мнения: 1 193
shammi мен също ме заинтригува.Ще чакам след празниците повече информация. Весело изкарване на празниците.

# 17
Здравейте Майя,бих искала да разбера къде работите и от колко време се занимавате с ДЦП,както и с водна рехабилитация?
Кога сте била при Таня Богомилова?
Любознателна били ми казала,къде са поставяли чорап в устата на детето ви и къде децата пищят?

# 18
  • Мнения: 631
Здравейте Майя,бих искала да разбера къде работите и от колко време се занимавате с ДЦП,както и с водна рехабилитация?
Кога сте била при Таня Богомилова?
Любознателна били ми казала,къде са поставяли чорап в устата на детето ви и къде децата пищят?


Тайно се надявам да питате защото бихте променили нещо в системата

# 19
  • Мнения: 4 414
Здравейте Майя,бих искала да разбера къде работите и от колко време се занимавате с ДЦП,както и с водна рехабилитация?
Кога сте била при Таня Богомилова?
Любознателна били ми казала,къде са поставяли чорап в устата на детето ви и къде децата пищят?
а вие защо питате?
моля думите ми да не се приемат като заяждане, но все пак ако искате информация би било редно поне да се представите Peace

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Здравейте Майя,бих искала да разбера къде работите и от колко време се занимавате с ДЦП,както и с водна рехабилитация?
Кога сте била при Таня Богомилова?
Любознателна били ми казала,къде са поставяли чорап в устата на детето ви и къде децата пищят?
Чорапа си го е поставяло детето, от безсилие да направи друго. Каква е целта на запитването? Честно казано вече съжалявам че не се обърнах към Държавната агенцията за закрила на детето. Целта на рехабилитацията не оправдава средствата. Не се притеснявам да споделя - център "Звънче" в Пловдив.
Можем ли да свързваме името Ви с Фондация Воден път?  (това откри чичко Гугъл Wink )

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 21:31 от ljuboznatelna

# 21
  • София
  • Мнения: 798
za Jamantieva.

Otnosno vaprosa Vi za vodole4enieto (VL), na koito si pozvoliavam da otgovoria publi4no:

Vodata se izpolzva ot niakoi physioterapevti4ni 6koli kato sredstvo za le4enie pri i CP, tai kato ima specifi4ni ka4estva - toplonosimost, saprotivlenie, "4uvstvo za opora i bezteglovnost" i drugi.

V BG polsvame toplinni vani, tangentor s cel myorelaxacia i sensorno stimulirane. polzva se pove4e v sanatorialnite bolnici kadeto ima mineralna voda v izobilie. Sa6to taka VL se polzva za podvodna gimnastika ili za le4ebno pluvane. Za le4ebno pluvane ima specializirani metodiki - naprimer na Hallwick. U nas niamam informacia, niakoi specialno da e obu4en za podvodna gimnastika ili le4ebno pluvane. Ako niakoi vse pak pretendira, iziskvaite dokument za kvalifikacia, no e ot Nac.Sport.Akademia.

Podhodat kam golemite baseini triabva da e vnimatelen i baven, poneje dosta ot decata s CP sa sas sensorno-integrativni smu6tenia, pove4eto sa emocionalno labilni i orientaciata v edna nova sreda e po-bavna i emocionalno natovarva6ta, koeto 4esto moje da dovede do poka4vane na muskulnia tonus. Umestno e da se polzvat liftovi saorajenia, osiguriava6ti baven podhod kam vodata.  Niakoi deca sa i s gar4ove, koeto moje da izigrae nepriatna iznenada i da dovede do seriozni uslojnenia. Predi da zapo4nete hydroterapia se konsultiraite s lekar, kolkoto i bezopasno da izglejda.

hydroterapiata niama da izlekuva CP, no pri pravilno prilojenie bi spomognala za podobriavane ka4estvoto na jivot na deteto s CP i do po-dobra socialna integracia.

# 22
  • София
  • Мнения: 798
Допуснал съм грешка в 8 ред, края на изречението да се чете "но не от Нац. Спортна Академия"

# 23
  • Мнения: 8 463
Доктор Чавдаров,уверявам Ви ,че тук има обучени хора,които се занимават с деца с ДЦП-СЪС  или БЕЗ сертификат.Защо ви притеснява това,че родителите ги търсят и  се обръщат към тях?Защо имам чувството,че по всякакъв начин се стремите да убедите родителите,че тук-на наша почва -такова нещо като плуване за деца с ДЦП няма.Може би ,за да не се отклонява вниманието от вашата болница и да не се наруши монополът и?РЕЗУЛТАТИТЕ сами говорят доктор Чавдаров-РЕЗУЛТАТИТЕ.Или не искате да чуете,какво споделят родителите помежду си-че няколко месеца плуване се равняват на 1 година рехабилитация при вас?
Тук се работи ,доктор Чавдаров,сериозно се работи.Искате ли да Ви кажа,че винаги ще препоръчвам плуването,защото видях с очите си резултата върху собственото си дете?Естествено не плуването по принцип,а заниманията при ТОЧНО определен човек,който дава сърце и душа за децата.И има нужните знания.
Много добре знаете за кого говоря и се чудя,защо в личен разговор с родителите препоръчвате плуването ,а публично не.Виждали ли сте дете с хемипареза,което плува самостоятелно,гмурка се под водата и тича,БЪРЗО при това?Аз съм виждала.Но вашите рехабилитатори се чудят как е възможно това да стане за няколко месеца.Ами ,може,с плуване-всеки ден,цяло лято.
Уважавам Вашите знания и Вашия опит,но по отношение на плуването и има ли то почва у нас дълбоко не сте прав.
Хубаво е нещата да вървят ръка за ръка,рехабилитацията при вас и практикуването на други спортове.В противен случай нито един родител не би се осмелил явно да сподели,че води детето си някъде на друго място и плодовете на чужд труд ще берете и Вие.Не  е честно!Не е честно спрямо децата да не им се дава възможност,само защото липсвала някаква хартийка,някакъв сертификат,който всъщност нищо не доказва.Както е известно у нас все още дипломи и сертификати се купуват.
Ако все още не Ви е известно-голям брой деца,които посещават Вашата болница ходят паралелно и на плуване.Няма сила,която да спре един родител да направи най-доброто за детето си и няма начин, ако искаш, да не достигнеш до необходимата информация.
С най-добри чувства към вас,доктор Чавдаров и уважение към опита,който имате!Нека се ръководим по-малко от икономически интереси,когато става дума за бъдещето на ДЕЦА!

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 16:53 от Емия

# 24
Zdraveite,radvam se 4e tazi tema se diskutira!
Da,ljuboznatelna-pravilno ste me svurzali. Simple Smile
Емия-pozdraviavam Vi za izkazvaneto po tozi vupros i napulno Vi podkrepiam otnosno vodnata rehabilitacia i pluvaneto! Simple Smile
Samo edinstvenoto koeto smiatam,4e e redno i naleja6to da pritejava edin 4ovek zanimava6t se s kakuvto i da e vid le4enie-tova e dokument za negovoto obrazovanie.Naistina vse o6te v na6ata durjava ima pazar na diplomi,no ne zabraviaite,4e kogato stava vupros za dete sus specialni potrebnosti,koeto krie svoite riskove za rabota otnosno vodata-e naleja6to 4ovekut zanimava6t se s nego da e potplaten sus znania!!!
Tova e edin mn. vajen kompleksen problem,koito triabva da se razre6ava kompetentno i precizno.
Bih iskala da se predstavia pred Vas na kratko-zanimavam se s wodna rehabilitacia i modificirano pluvane pri deca s uvrejdania ot 5 godini.
Purvona4alno provejdah zanimaniata zaedno s Tania Bogomilova na Sportnata palata,a sled tova kato zavur6ih NSA-katedra kineziterapia,produljih razvitieto na vodnata rehabilitacia i modificiranoto pluvane na basein Spartak i do dne6na data.
G-n Chavdarov mn. Vi molia ne si puhaite nosa tam kudeto ne Vi e rabotata i ot koeto ne razbirate,za6toto se prevru6tate v "manja s grozde".Gledaite i si pazete titlite,za6toto Vie na znaete kakvo e da rabotite s dete v neravnostoino polojenie.Ot strani da se govori,vseki moje-osobeno gluposti!Ako triabva da buda to4na i 4estna ima edin 4ovek,koito e petiletki nad Vas po vuprosa na DCP i e v istinskata duma profesionalist!

# 25
  • Мнения: 631

И защо не? Да не би физиотерапевтите да плуват по - добре от плувците???? В НСА наред с дисциплините в програмата по кинезитерапия се изучават и полезни предмети като : плуване, основна гимностика, подвижни и полуподвижни игри, ритмика и танци, ТМФВ и т.н.т. бих казала на доста сериозно ниво.

# 26
  • Мнения: 8 463
Само да уточня.Госпожо Венета Ангелова,не Ви познавам и когато казвам,че препоръчвам някого,нямам предвид Вас.Нищо лично,просто уточнение.Иначе се получава погрешно разбиране на написаното от мен.
Освен това не одобрявам тона Ви и не искам да влизам в него.

# 27
Blagodaria Vi za uto4nenieto,no t.k. pri men idvat mn. deca ot taka  nare4enia"centur na Chavdarov",bih iskala da mi kajete ot profesionalna gledna to4ka za koi kolega stava vupros!
Smiatam,4e roditelite koito vzimat otno6enie po tozi problem sa dostatu4no intelegentni za da ne ostanat s pogre6no vpe4atlenie otnosno napisanoto ot Vas.Az su6to ne Vi poznavam i Vi pojelavam vsi4ko nai-hubavo v zdravosloven bude6t plan.
Moje bi 6te e dobre da mi poiasnite za "tonut mi",za da az da ne ostana s pogre6no vpe4atlenie.

# 28
  • Мнения: 8 463
Нямам намерение да споменавам имена тук.Имам си съображения.Който се интересува може да ме пита на лични.Ще отговоря на родители,които се нуждаят от информация.
Мисля,че тук е мястото,където да водим спор,а не да даваме квалификации, и не одобрявам оплюването на когото и да било.Не такава е целта и не това е смисълът на този форум.Моля,не правете антиреклама на плуването!
Благодаря за пожеланията и Ви желая и на Вас всичко добро.

# 29
Iavno sum Vi zasegnala s ne6to li4no,vupreki 4e ne Vi poznavam.
Shtom imate niakakvo li4no otno6enie spriamo men,niama smisul ot komentar,za6toto moite nasoki sa svurzani v polza na decata i tiahnoto zdravoslovno razvitie!
Sujaliavam,4e istinata bi mogla da zasegne niakogo,a o6te pove4e da se prieme kato opluvane.
AZ to4no niama da buda 4ovekut,koito da pozvoli da se pravi antireklama v tazi nasoka,t.k. ne malko vreme sum otdelila v obu4enieto si po kineziterapia(za deca s uvrejdania), le4enieto svurzano s vodnata rehabilitacia i MP.Su6to taka sum dala i produljavam da davam ot li4noto si zdrave(za6toto tozi tip rabota predpolaga prestoi vuv vodata ot 1 do 4 h vsekidnevno) v polza na  le4enieto na decata,za6toto sum za profesionalizma.
Ako sum Vi zasegnala se izviniavam.Pojelavam Vi spokoina no6t.

Общи условия

Активация на акаунт