Цитомегаловирус IgG, забременяване

  • 2 380
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте. Моята гинеколожка ми пусна изследвания за цитомегаловирус , понеже претърпях мисед аборт в 7гс, може би заради вирус, който изкарах, ембриона спря да се развива. Резултатите са : IgG положителен (125) , IgM отрицателен. Явно имам антитела, но този вирус “спи” и може да се “събуди” при всеки спад в имунната система.  Това, което ме притеснява , е евентуална следваща бременност, всяка една дребна настинка ли може да събуди този ужасен вирус и да има отражение след това върху плода….

# 1
  • Мнения: 2 493
Изследвал ли си EBV? При мен имуноложката ми назначи EBV и CMV. За EBV имам много високо IgG, докато на CMV са подобно на Вашите. До колкото разбрах вероятно CMV може да е висок заради EBV. И аз чакам информация за тези два вируса. Ще ми е интересно какво ще сподели Вашият лекар.

Съжалявам за аборта.

# 2
  • Мнения: 43
След резултатите, Моята гинеколожка ми назначи авидитет на антителата, за да се види кога съм го прекарала , скоро или отдавна. Каза че ако е скоро, трябва да изчакаме около 3 месеца, преди да започнем с нови опити за бебе. Но мен ме притеснява това че изобщо го има в организма ми и дали ще навреди на следваща бременност една малка настинка…

# 3
  • Мнения: 293
Здравейте, бременна съм вече в 25седмица. Като бях 16-17 седм случайно моята Аг видя две кисти в моЗъка на бебето и ми назначи циталомегавирус и ебщайн бар. Излязоха положителни за Igg и двата и то със сравнително високи стойности. Доста ме наплаши и ходих да пускам авидет, инфекцията излезе, че е по-стара от 18 седмици. Професорката която се занимава с авидета беше изненадана защо изобщо отивам и че това са нормални резултати за бременна жена. От началото на бременността бях няколко пъти болна, не знач дали това е дало отражение. На следващия преглед кистите ги нямаше. Тогава агто ми обясни, че в повечето случаи много бебета ги имат инсе резорбират сами до 28 седмица, но не е иЗключено и да са се образували заради някой вирус.

# 4
  • Мнения: 43
Здравейте, бременна съм вече в 25седмица. Като бях 16-17 седм случайно моята Аг видя две кисти в моЗъка на бебето и ми назначи циталомегавирус и ебщайн бар. Излязоха положителни за Igg и двата и то със сравнително високи стойности. Доста ме наплаши и ходих да пускам авидет, инфекцията излезе, че е по-стара от 18 седмици. Професорката която се занимава с авидета беше изненадана защо изобщо отивам и че това са нормални резултати за бременна жена. От началото на бременността бях няколко пъти болна, не знач дали това е дало отражение. На следващия преглед кистите ги нямаше. Тогава агто ми обясни, че в повечето случаи много бебета ги имат инсе резорбират сами до 28 седмица, но не е иЗключено и да са се образували заради някой вирус.

Благодаря много за споделеното мнение. Притесних се, но в крайна сметка нито съм първата, нито последната, която в организма си има антитела за този вирус, има жени които не знаят и си износват здрави бебенца. Може би колкото повече научавам някакви неща, толкова повече се филмирам…

На вас желая лека и безпроблемна бременност и едно здраво и прекрасно бебче накрая 😊😊

# 5
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, вече не знам какво да правя и мисля.
Направо на темата. Бременна съм 24 седмица.
Кандиларов: CVM Igm /+/ 12 (при граница 11)
                          ЕBV Igm /-/ 2.3

Рамус:             CVM Igm /-/  0.16
                         CVM Igg /-/  0.1

Институт по вирусология:                 
                         CMV Igm /+/ 1.4 ( граница 1.1)
                         CVM Igg /-/ 0.10
                         CVM avidity 0.10%

Един вид нямам антитела,заразила съм се по време на бременност. От инситута ме пратиха за PCR за CVM. Който щял да покаже как се развива вируса. Пусках в Genika кръв и урина отрицателни. АГ ми каза да не съм се притеснавала. Лекарката по фетална ми прегледа отново снимките от феталната превени 22 седмица всичко е наред при тях. Извикаме отниво след 4 седмици. Препоръчаха ми да пия Biozin Mama.

Утре чакам допълнителни изследвания от института свързаки с EBV. До колко разбирам двата вируса са свързани.
Моля да ми кажете как са се развили нещата при вас. Надявам се да са благополучни. ☘️

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте как сте ? Аз родих Март месец детето ми се роди с аномалия, тогава започнаха да и правят по широки изследвания , оказа се че съм прекарала цитомегаловируса, но не се знае кога...Не мисля че съм го карала по време на бременността,защото уврежданията са много сериозни ... При моето дете слава богу нещата са долу горе добре като изключа аномалията , детето се роди с Атрезия на ануса и фистула, което оперативно се оправя...

# 7
  • Мнения: 2 493
А това ли се оказа, че е реалната причина за аномалията? Или е само една от възможните причини? Пожелавам бързо да се оправяне.

# 8
  • Мнения: 50
Здравейте как сте ? Аз родих Март месец детето ми се роди с аномалия, тогава започнаха да и правят по широки изследвания , оказа се че съм прекарала цитомегаловируса, но не се знае кога...Не мисля че съм го карала по време на бременността,защото уврежданията са много сериозни ... При моето дете слава богу нещата са долу горе добре като изключа аномалията , детето се роди с Атрезия на ануса и фистула, което оперативно се оправя...

Надявам се бебчето ви да се възстанови напълно и да е добре! На феталните морфологии виждаше ли се нещо притеснително?

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 19:32 от EmaE

# 9
  • Мнения: 50
Здравейте как сте ? Аз родих Март месец детето ми се роди с аномалия, тогава започнаха да и правят по широки изследвания , оказа се че съм прекарала цитомегаловируса, но не се знае кога...Не мисля че съм го карала по време на бременността,защото уврежданията са много сериозни ... При моето дете слава богу нещата са долу горе добре като изключа аномалията , детето се роди с Атрезия на ануса и фистула, което оперативно се оправя...

Извинявайте,за притеснението...още един въпрос. Дали на бебчето му правиха изследвания след като се роди за този вирус?

Общи условия

Активация на акаунт