От кога започнахте да къпете бебетата полегнали във вничка?

  • 3 775
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Мили момичета, искам да Ви питам от кога започнахте да къпете бебетата си полегнали във ваничка. Моят син е на 1 месец и е доста силничък и на баща му му е трудно вече да го удържа. Къпе го над ваната като го хваща с едната ръка през гърдичките. Имаме анатомична ваничка и се чудя дали може да го поставяме вече в нея? Благодаря Ви
P.S.За ;алко да пропусна - честит първи сняг

# 1
  • Мнения: 2 677
Бранко го къпем така от момента, в който направи първия си месец. Не мисля, че има проблеми, още повече щом ваничката ви е анатомична.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 362
Eдна седмица я къпехме над ваничката,а после вече вътре.И нашата е анатомична и е много по-удобна от обикновените.Все още си я ползваме.

# 3
Може да го къпете така от втората или третата седмица

# 4
  • Мнения: 683
От втората седмица. Мног по-удобно е.

# 5
  • Мнения: 517
Започнах да къпя Вики като й зарастна хубаво пъпчето..може би към третата седмица..къпя е в обикн. ваничка..с поставка за къпане..много е удобна..имаме и анатом. вана, но ми казаха,че в нея мога да я къпя като стане по-големичка..Иначе с поставката е много удобно...купих я за 5 лева..

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
От осмия и ден,преди това бяхме в родилното.Няма никакъв проблем! Peace

# 7
  • Мнения: 2 891
От първия ден, но не лежеше сам разбирасе, придържахме го.

# 8
  • Мнения: 5 026
Още от самото начало го къпехме легнал.  newsm37

# 9
  • Мнения: 46
След като зарастна пъпчето и нямаше опасност от инфекция.

# 10
  • София
  • Мнения: 508
Още от началото, с водоустоичива лепенка на пъпчето. Докато навърши месец само го поливахме, а след това започнах и да пълня ваничката.

# 11
  • Мнения: 1 555
Още от първата ве4ер, когато се прибрахме вкъщи, просто отна4ало не слагахме толкова много вода а и вани4ката ни е анатоми4на така 4е позволява

# 12
  • Мнения: 2 019
Бранко го къпем така от момента, в който направи първия си месец. Не мисля, че има проблеми, още повече щом ваничката ви е анатомична.  Peace
Peace

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
от първия ден когато сме се прибрали в къщи, имаме полулегнала стойка която се поставя на дъното на ваничката, колкото по-голяма става беба толкова повече вода слагаме за да й покрива телцето

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 702
Като зарастна пъпчето. Опирам вратлето на китката си, а пръстите на ръката ми минават под мишничката.

# 15
  • Мнения: 198
от първия ден у дома Peace имаме възглавничка за къпане и и придържам само главата да не и се пълнят ушите с вода Sunglasses голям кеф ни е банята Joy
пъпчето не сме пазили от вода, беше с щипка и падна бързо, но след всяка баня го подсушавах и мажех със спирт Wink

# 16
  • Мнения: 109
Още от самото начало го къпехме легнал.  newsm37
Peace

# 17
  • Мнения: 6 461
До като пазехме пъпа съм ги къпала над коритото.
След това на поставката за къпане.

# 18
  • София
  • Мнения: 369
веднага щом му зарастна пъпа Simple Smile
нямахме търпение да му се порадваме във ваничката Simple Smile))))
той също й се радваше!!!

живи и  здрави Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 897
Започнах да къпя Вики като й зарастна хубаво пъпчето..може би към третата седмица..къпя е в обикн. ваничка..с поставка за къпане..много е удобна..имаме и анатом. вана, но ми казаха,че в нея мога да я къпя като стане по-големичка..Иначе с поставката е много удобно...купих я за 5 лева..

По същия начин и аз Peace

# 20
  • Мнения: 2 663
Веднага щом му зарастна добре пъпчето, започнахме да го къпем полулегнал във ваничката.И така до преди 2 месеца или повече може би, защото сега ако не е прав или седнал къпането се превръща в мисията невъзможна.

# 21
  • Мнения: 1 186
Започнах да я къпя легнала когато ни падна пъпчето и зарасна добре Peace

# 22
  • Мнения: 3 405
А някой ще обясни ли защо не се къпят веднага бебетата във ваничката.
Големият ми син го къпех в коритце, като го поддържах с ръка зад вратлето и му държах главичката над водата, но иначе телцето му беше във водичка, пъпчето му падна в Родилния дом.
Защо след седмици или след месец, има ли конкретна причина, освен незараснало пъпче newsm78
За бебо сме взели анатомична ваничка.
 Grinning

# 23
  • Мнения: 742
Започнах да къпя Вики като й зарастна хубаво пъпчето..може би към третата седмица..къпя е в обикн. ваничка..с поставка за къпане..много е удобна..

 Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Някъде от 20я ден започнахме да я къпем в анатомичната ваничка застлана с мека хавлийка.

# 25
  • Мнения: 1 448
След като му падна пъпчето, т.е. на 15-тия ден  Peace

# 26
  • Мнения: 126
Също като другите мами-като зарастна пъпчето.

# 27
  • Мнения: 1 671
Около седмица след като му падна пъпчето.

# 28
  • Мнения: 5 393
От първото къпане Иво си лежеше във ваничката.Пъпчето му падна ден преди да ни изпишат.На следващия ден се прибрахме и вечерта го изкъпахме PeaceНе съм пазила пъпчето-казаха ми че просто след това трябва много хубаво да го подсушавам-така и правех.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От първия ден, но не лежеше сам разбирасе, придържахме го.
Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 1 750
Къпем Ени в анатомичната ваничка от 10-я й ден. И не за друго, ами преди това не й беше паднало пъпчето и ме беше страх да не го намокрим. В началото я придържахме да не се търкулне настрани.

# 31
  • Мнения: 3 334
след като навърши 1м. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Откакто падна пъпа, ама преди това го топях в един леген, след като веднъж се опика буквално до ушите, нямаше как да пазим пъпчето. Добро сушене, чистене със спирт и малко Топоцин и нямахме грижи. Банята вече е най-голямото удоволствие Grinning

# 33
  • Мнения: 2 159
от както и падна пъпчето, при нас беше 10-тина дни след раждането

# 34
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Алекс я къпем откакто ни изписаха от родилния дом във ваничката -тя е съвсем обикновенна.
Слагахме водоустойчива лепенка за пъпче първите дни и това е...
И естествено-по-малко вода и пазене на ушите.
Приятно къпане.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 439
и ние като eveto ползваме от първия му момент вкъщи обикновенна и само слагаме различно ниво вода,колкото по голям става повече вода.И систъра имаше стоика анатомична,въобще не я е ползвала
http://www.frameshow.com/pfs_xmas2005/view_frame.php

# 36
  • до канала
  • Мнения: 518
когато му падна пъпа

# 37
  • Мнения: 3 478
Веднага като и падна пъпа.

# 38
# 39
  • Мнения: 36 036
отдавна му е време за нормално къпане Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 399
От първото и къпане във вкъщи. Значи е била на около 2 седмици.

# 41
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
От 15 ден някъде, полегнал върху шезлонг, много му харесва

# 42
  • Мнения: 1 986
 От самото начало я къпем във ваничка Peace

# 43
  • Мнения: 1 382
От самото начало я къпем във ваничка Peace
и легнал с подложка за глават

# 44
  • Мнения: 2 015
От 5,6-я ден, но с подлойка Peace.

# 45
  • Мнения: 108
Ми аз само така съм къпала. Не знаех че има и други варианти newsm78

Общи условия

Активация на акаунт