Сериалите на НВО - Домът на дракона и Игра на тронове - 46

  • 23 038
  • 453
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 41 900
Вижте как се снима езда на дракони Simple Smile





Не мога да сваля раздвижените кадри, гледайте в линка.

https://www.buzzfeednews.com/article/krystieyandoli/heres-what-t … he-scenes-of-game

# 346
  • Мнения: 18 759
Нещо любопитно в сцените с ефекти най-често се използват зеленият и синият цвят.

Син екран е техника, широко използвана при производството на филми в киното и телевизията.

При тази техника на снимане дадена сцена се заснема на равномерно осветен едноцветен фон, който по-късно се замества с някакво изображение. Този син екран в много случаи всъщност е зелен на цвят и се нарича GREEN BOX. Съвременните телевизионни студия са оборудвани с такъв вид екрани. За да се замести екранът с някакво изображение, се прави така нареченото изрязване. Важно е обектът за снимане да е достатъчно отдалечен от зеления екран, за да може да бъде направено изрязването. Това се налага, тъй като често зеленият екран се отразява върху обекта за снимане и е възможно изрязването да го засегне чрез изкуствени „артефакти“.

Хрома манипулацията позволява на медийните техници лесно да отделят от зелените екрани или панели хората, които стоят пред тях. Зеленият цвят може лесно да бъде заместен с почти всичко. За даработи ефекта, зелените площи трябва да бъдат равномерно осветени и без видими сенки. След като зелените екрани са идентифицирани и дигитално отстранени, почти всичко, което си представите може да се добави на свой ред, докато частите с оригиналното изображение, които не са зелени остават незасегнати.  Хрома манипулацията в реално време изисква хардуер, който може да разпознае и да манипулира множество видео канали (слоеве, определени от цвета).От анимирани метеорологични карти до ледената стена охранявана от Нощния страж в хит сериала на HBO „Игра на тронове“.https://itakademia.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B … 0%B0%D0%BD%D0%B8/

# 347
  • Мнения: 41 900
Не съм имала предвид да разкривам някаква тайна, но е интересно за гледане. Поне за тези, които не са гледали документалките за снимането на сериала. Например как се прави сняг Simple Smile

# 348
  • Варна
  • Мнения: 1 236
Чета, че май са обявили кастинг за Рицар на Седемте кралства.
МОМЧЕ – 9-10 г. Физически дребен,  уверен и остроумен. Неутрален английски акцент. Бял със сини/зелени очи и бледа кожа. Трябва да е под 4'6 инча (под 150 см го изчислявам), поне на 9 години до март 2024 г.
ВОЙНИК – 18-25 г. Много висок и физически силен. Скромен нрав, проницателен и замислен. Всякакъв етнос. Трябва да е поне 6'4 (около 190) .
Снимки 2024.
"Проницателе и замислен"??? Дънк сам се определя като "тъп като врата на замък" Simple Smile

# 349
  • Мнения: 6 286
Из фен групите се говори,че това ще е сцената за началото на втория сезон.

Почнаха меметата,ама до лятото колко време има...
Балерион.Нямам спомен да е с червени очи,ама може и ИИ да ги е правил.

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 21:39 от Лещичка 💙💚

# 350
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 271
И аз не знам какъв цвят са очите на Балерион. Ама нали сравняват Дрогон с него, а очите на Дрогон са червеникави, може и Балерион да е с такива.
Чакам си го лятото аз. Blush

# 351
  • Варна
  • Мнения: 18 091
Балерион нали е мъртъв ? За какво ще го дават?

# 352
  • Мнения: 18 759
Тогава да не Вермитор това? Или Караксерс?

# 353
  • Варна
  • Мнения: 18 091
Тогава да не Вермитор това? Или Караксерс?
Не мисля, че има друг толкова огромен дракон. Фенски измислици.

# 354
  • Мнения: 18 759
По принцип ако тоя дракон на снимката е Балерион ми се струва бая дребничък. На Балерион само черепа му е поне два пъти колкото Железния трон. Предполагам, че това е дракона на Деймън. Караксерс ли беше?

# 355
  • Варна
  • Мнения: 18 091
По принцип ако тоя дракон на снимката е Балерион ми се струва бая дребничък. На Балерион само черепа му е поне два пъти колкото Железния трон. Предполагам, че това е дракона на Деймън. Караксерс ли беше?
Мне бая едричък е. Като гледам мащаба с конете. Балерион е описван толкова голям, че кон заедно с конника можел да влезе през устата му. Конниците отдолу ми се виждат по мярка. Simple Smile

Караксес е характерен, с много дълга шия, не е той.

# 356
  • Мнения: 18 759
Ако мислиш, че режисьора чете сценария и гледа на дракона шията... На Балерион май имаше описание колко е голям, аз си представям, почти колкото целия кралски чертог.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 18 091
Ако мислиш, че режисьора чете сценария и гледа на дракона шията... На Балерион май имаше описание колко е голям, аз си представям, почти колкото целия кралски чертог.
Скрит текст:
Kараксес беше направен според описанието в първи сезон.

# 358
  • Мнения: 6 286
Идея нямам защо го показват и кой го е направил,теориите са че е от Егон завоевателя снимката,до ИИ и каквото се сетите.Показах го,защото е впечатляващ,Балерион си е,черното чудовище.Очите нещо не ме кефят,ама кой ли ме пита.

# 359
  • Мнения: 36 157

Не знам защо, но винаги съм вярвал, че Джаген е Регар. Може би заради сребърната ивица в косата му. Той стана Никой, когато Вестерос беше разкъсван от война и използва други лица, за да скрие истинската си самоличност, докато не дойде подходящото време. Може би той е толкова близък с Аря, защото тя прилича на Лиана...

да, не, може би?

Общи условия

Активация на акаунт