Kапки зиртек за бебе ?

  • 407
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Добър ден, имам 6 месечно бебе с алергични реакции - почервеняване на кожата при допир по цялото тяло когато се смения памперса или преоблича.
Лекарката каза че е алергична реакция заради смяната на температурите.

Сега към моя вапрос - Тя предписа да му давам по 5 капки Зиртек на вечер за 14 дена, но след като видях лекарството - пише 2 години+ . Вече не съм сигорен дали да му го давам ?!? Безопасно ли е го дадем за 14 дена по 5 капки на 6 месечно бебе ?

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 19:35 от 1v0

# 1
  • Мнения: 8 585
Добър ден, имам 6 месечно бебе с алергични реакции - почервеняване на кожата при допир по цялото тяло когато се смения памперса или преоблича.
Лекарката каза че е алергична реакция заради смяната на температурите.

Сега към моя вапрос - Тя предписа да му давам по 5 капки Зиртек на вечер за 14 дена, но след като видях лекастото - пише 2 години+ . Вече не съм сигорен дали да му го давам ?!? Безопасно ли е го дадем за 14 дена по 5 капки на 6 месечно бебе ?
Не се дава това на бебе на тази възраст, и за това, което описвате ("почервеняване на кожата при допир по цялото тяло когато се сменя памперса или преоблича. ").
Това, което описвате, едва ли е "алергия".
Нужни са ми снимки на това, което става. За да кажа, какво вземате за какво....

# 2
  • Мнения: 5 139
+1 Зертек не се дава току така. За съмнение за алергия бих отишла на алерголог или поне на дерматолог.

# 3
  • Мнения: 4
Благодария за отговорите.
Сега за тие червени петна(бяло посредата точка или линия и покраи нея червено) те се получават при:
1.Когато се одари със играчка докато си играе.
2.Докато съпругата ми му смения памперса и му държи по здраво карчетата.
3.Когато му слагаме лигавниче и го зажули леко(рядко се случва).
4.Когато ръкавите са му малки и го зажули (само първият ден, след като видяхме че тези дрехи са му малки не ги ползваме вече).

Тази снимка е от първият ден, сега е 3тият и е по-добре (по малки и по малко петна):
Скрит текст:

Ако аз го пипам не му се получават. Тук трябва да отбележа, че съпругата ми има алергия към препарати и ръцете й имат груба кожа на места от нея(алергията). Ще опитаме - тя да не го пипа и аз да правия всичко и да видиме дали, ще се получават пак.
Тези петна не се появияват без нищо. Имам на предвид че докато не му сменияме памперса или нещо от горните примери, не му се получават такива петна. Например сега следобед 3 часа нямаше нито 1 от тях, но трябваше да му се смени памперса, като го събличахме нямаше никъде петна. След като му го сложихме(памперса) се появиха.
Седият само 1-3 минути и изчезват. Не го боли или сърби - той се усмихва и си играе сякаш му няма нищо.

ПС:Понеделник ще отидеме на 2 други лекаря да го видят и те. Днес и утре в нашият малак град никои не работи... Ако е нещо спешно, ще пътуваме до друг град.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 19:49 от 1v0

# 4
  • Мнения: 8 585
@1v0
С какво храните детето??

# 5
  • Мнения: 4
Хумана "Хипп" 2, преди ползвахме 1.

Сутрин - Хумана по 180-190 Вода и 6 лъжици Хипп, много е знаем, но ако е по малко той плаче след като яде... не му стига и лекарката каза да му даваме повече.

Обед - му даваме 1 път на обед зеленчуково пюре 110 + хумана 90вода и 3 лажчки Хипп(от 2 седмици почнахме със 1/4 жълтък допълнително), и на другият ден пюре със месо и зеленчуци - различни. Редуваме - на седмица - 2 пъти слагаме жълтък, не повече (лекарката така каза да правиме).
И ги редуваме 1 път пюре+хумана 1 път месно пюре и после пак 1 пюре+хумана и пак месно.

Следобед - 180 вода и 6 хумана + 3-4 лъжици каша и разбъркваме - каша Хипп - оризова/бананова/пшеничена

Другите 2 хранения са пак както сутринта - Хумана по 180-190 Вода и 6 лъжици Хипп.

5 Хранения на ден така ни е казала лекарката... през 3:30 време.

# 6
  • Мнения: 8 585
Простете, какво значи това?
" Хумана по 180-190 Вода и 6 лъжици Хипп,"

Това, което давате на снимките е уртикария. Дължи се на абсолютно грешното захранване, и на жълтъка.
Моля да спрете всички външни храни за седмица...
И да оставите бебето само на АМ- КОРЕКТНО ПРИГОТВЯНО

6 ЛЪЖИЧКИ ПРАХ ХУМАНА= 180 мл вода. Излиза около 190-195 мл готово АМ.
1 лъжичка на 30 мл преварена вода.
Първо слагате водата!

Има вероятност това да е АБКМ... но щом досега не сте имали проблеми с АМ?? това е от "лудите" захранвания.

Спирате за седмица всичко освен АМ- храните бебето с 4 до 5, 6 хранения АМ дневно.
После почвате правилно захранване отново- първо с плод... за около 2 седмици.
После по реда другото.
НИКАКЪВ жълтък преди 8-8.5 месец.

По принцип, ако оставите детето само на АМ за 2-3 дена? би трябвало тези обриви да изчезнат.
Дали да лекувате? зависи от конкретната картина. НО не Зиртек.

Цитат
В шише слагаме 180-190 мл вода и после 6 лъжици(тие които идват със хуманата)  хумана "Hipp 2" във водата - става 210-220 хумана.
"Хумана" си е "Хумана". Хипп2? Хипп2- ДВЕ НАПЪЛНО РАЗЛИЧНИ НЕЩА!


Цитат
под "външни храни" се има на предвид всичко което не е пюре/хумана ?
Всичко, което не е АМ. Никакви пюрета, никакви други храни!
Само АМ!!
След седмица, ще започнете коректно, постепенно захранване.

Разбрах- храните с Хип2, но ползвате лъжичките от Хумана? ок?
Ако сте му давали Хумана, горещо ви препоръчвам да се върнете на него ("Хумана 2" за възрастта му)  и да оставите това Хипп2.

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 01:14 от Birdie

# 7
  • Мнения: 4
В шише слагаме 180-190 мл вода и после 6 лъжици(тие които идват със хуманата)  хумана "Hipp 2" във водата - става 210-220 хумана.

Благодария за отговора - под "външни храни" се има на предвид сичко което не е пюре/хумана ?

Редакция: Извинявай не съм запознат много със термините ще опитам в гоогле. Благодария за отговора.
Да слагаме първо водата, и 1 лъжица на 30 вода - 180=6 лъжици.
И да досега нямахме проблеми..... Най-вероятно е от жълтъка...

Пак искам да кажа Благодария - понеделник ще се посаветваме и със друга лекарка.

С това го храниме -


Редакция 2:Отново ви благодария - Досега сме му давали винаги "Хипп" - не знам термините и на всички прахчета за мляко ги наричам хумана (не знаех че има такава марка даже), моя грешка. Ползваме лъжицата която идва със Хипп.
Ще идеме при друга лекарка за режим на хранене.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 23:05 от 1v0

Общи условия

Активация на акаунт