Родени през АВГУСТ (Тема 7)

  • 15 571
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 422
Барбалена, много сте хубави, пу-пу да не ви е уроки.

Момичета, какви книжки имате? Ще поръчвам нещо за четене и гледане на млачо.

# 736
  • Мнения: 2 690
Благодаря, момичета Hug Каката изобщо не ме скубеше, ама този младеж ми разказва играта. Grinning

SunLove, имаме такива от каката, много ги харесваше и успяваше от много малка да повдигне капачетата. Обаче малкия много обича да лапа всичко, та засега му давам една шумкаща текстилна книжка

https://www.fiut.bg/koj-se-krie-tuk-v-v-fermata-pogledni-pod-kapacheto.html

И една книжка-гризалка
https://www.smartbaby.bg/oc/image/catalog/kotentseto-tsvetovete.jpg

# 737
  • Мнения: 320
Барбалена много сте сладички ❤ И Николче обича така ама той се хваща за корените на косата ми, та да ми е по-гадно

От днес и ние сме в отбора на ядящите хора. Ники хапна цели 2 лъжици пюре от тиква. Заради рефлукса ЛЛ иска ударно да започнем с пюре на обяд и каша за след обяд ама аз се двоумя дали да не изчакам малко с кашата. Взели сме безмлечна оризова на Тьопфер. Иначе аз на него вит Д и сиропчето за рефлукс все с лъжичка съм давала, та знае как се ползва този инструмент, но като го сложих в столчето беше супер учуден къде се намира

Лизи ти продължаваш ли да даваш Гастротус на твоите мъници, след като започнахте с пюретата? ЛЛ казва да го давам ама се чудя на едно ядене пюре, мляко и сироп против рефлукс дали не е малко много

# 738
  • София
  • Мнения: 5 623
Неспящи ли казахте? Снощи заспа в 22.30, събуди се и си играхме от 00.30-2ч, после яде в 4, 6.30 и в 7 беше будна. От тогава до сега е спала веднъж за цели 37мин.

# 739
  • Мнения: 543
Неспящи ли казахте? Снощи заспа в 22.30, събуди се и си играхме от 00.30-2ч, после яде в 4, 6.30 и в 7 беше будна. От тогава до сега е спала веднъж за цели 37мин.

Неизвестна от 2 до 4ч сте поспали, хич не се оплаквай Stuck Out Tongue Winking Eye
Майтап няма ама кога ще влизат в нощен режим тез бебета включително и моето Thinking

# 740
  • Мнения: 2 690
Ауу, Диди, какъв е бузанчо Heart Eyes Айде, дано да е от ядящите бебета ви пожелавам! Късмет и успех Hug

Анчо, не знам, ама се замислям вече за консултант по детски сън, ама с каката изсипах чувал пари за консултации, та се надявах този път да се размине...

Сцепвам се да кашлям Sad Сега ще чета за изварен компрес и дано помогне. Не мога да го контролирам. Вдишам ли, започва като да ми гъделичка гърлото и едвам издържам минута да не се изкашлям

# 741
  • Мнения: 3 354
Някой беше питал за жълтъка. Давам през ден, поне докато ги запиша на ДК. Реално така се получава 3 пъти седмично. Редувам ден жълтък, ден месо, ден риба. Сега още месо и риба не съм въвела. Месото съм го предвидила за 9.02. или 10.02, не помня как точно ми се падаше. И ще давам ден месо, ден жълтък и веднъж в седмицата зеленчуково пюре. По някаква странна причина съм си харесала сряда за рибен ден.

Днес дадох сладък картоф. И това дете не го хареса. Реших да сложа АМ с идеята, да и хареса и да яде с апетит. Милата на първата лъжица направи такава потресена и ужасена физиономия, че чак ме разсмя и избута всичко с език. Обаче явно на 5-6 лъжица и се услади, защото си изяде всичките 170гр. Толкова се получи пюрето.

Два дни я храних с купени пюрета, че струвахме на баба ми и да не се занимавам да готвя и към двете пюрета подходи буквално с отвръщение. Но успях да въведа жълтък. Все хапна нещо смесено с жълтъка.

# 742
  • Велико Търново
  • Мнения: 894
Когато въвеждате жълтък или месо, всеки ден ли го давате примерно по три дни или пак през ден. И с кой зеленчук се харесва най- много жълтъка, забелязвали ли сте.

# 743
  • Мнения: 3 354
Давам два дни подред жълтък и после започвам през ден. Месото по същия начин.

# 744
  • Мнения: 1 244
Диди, Моята госпожица след 10 минутна дрямка също може да откара 3 часа без да спи , но като цяло около час,час и нещо след това бих се опитала да приспя.
Тя яде последно към 19:30ч и спи до 6 сутринта.Сега да не ме урочасате ! Събужда се нощем за бибата в повечето случаи.Обаче , през деня напоследък съня е кошмар и по - скоро заспиването.Без значение дали я слагам на час , два , три или четири будуване , винаги легне ли започва да реве.И то доста истерично.Днес пък започна да си мята главата наляво- надясно и да се бие през устата и главата, дали е от зъби?
Направих и домашни пюрета.От 16 бурканчета 3 се отвориха още докато се стерилизираха , а после още около 4-5 станаха бомбаш - това с бурканчетата на Гербер.


С домашно пюре днес се опитах да въведа зелена чушка - отказа я.После пак домашно дадох с тиквичка (основно) и него отказа.Отворих и купешко - изяде половината и него го отказа.Като цяло трети ден не иска са си яде пюретата :/

# 745
  • Мнения: 251
При нас сънят е добре,но може би ключова роля играе това,че спи между нас😃
Тя реално никога ама никога не е спала в леглото си.Първите три седмици покрай коликите беше все на ръце защото спеше като пън през деня,а през нощта се дереше до 6 сутринта.После спеше на ръката ми,буквално сгушени цяла вечер,всички ми се чудеха как спя така с часове без да си мърдам ръката на която е легнала или тялото като цяло,но на 3 месеца сама се отучи.Една вечер просто не пожела да спи в мен,все едно се задушаваме че я ограничавам и оттогава спи между нас. Яде за последно в 0:00 и после в 10 сутринта като до скоро спеше плътно до 9:30,но от няколко дни се буди в 8 излежаваме се играе си с бибата на махни-сложи и към 9 заспива без да търси мляко.
Но пак казвам,според мен ако спи отделно и не ни усеща,ще се буди мноого.Но ние обожаваме това че спи между нас и си я гушкаме.В крайна сметка няма да е винаги бебе и един ден ще ни липса,ще искаме да в гушкаме ,а тя няма да иска🥹Вярвам че когато между нас и стане тясно,тя сама ще изяви желание да спи отделно.Както и с приспиването на ръце ми казваха всички как така съм я научила,а един ден тя сама го спря.

И така първото и хранене е в 10 и после пюре към 13:30 и се чудя дали е задължително детето да има две хранения преди обедното?

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 18:37 от Nessa

# 746
  • Мнения: 3 354
Орехче тези бурканчета не могат да се варят. Аз съм ги ползвала да съхранявам пюре, но от днес за утре или най-много за вдругиден. Пълня горещо и обръщам. Не е имало проблем, вакуумира, но и аз го отварям бързо. Като ми се наложи да правя за няколко дни пюрета като с каката ходихме на почивка използвах бурканчета от майонеза. До тук двапати съм се опитала да дам пюре приготвено от предния ден и дребното категорично отказа да го яде. Предния ден изяждаше по 170-180гр, на другия ден от същото пюре изяде с зор 30гр. Засега ще караме на пресни пюрета ясно.

# 747
  • Мнения: 1 475
Аз съм доволна тея дни от яденето на Божидар. Сигурна съм вече, че втория зъб излиза, направо си го видях. А така ме ядосваше вчера, цяла вечер и цял ден днес му се извинявам. И не съм се отделила да го занимавам. Оставила съм всичката работа вкъщи, то няма кой знай какво се. Заедно пуснахме и прахосмукачка.
Та, днес му смесих от моят картоф и морков който имах замръзен, и готово пюре тиквичка и картоф (за да го върна на по странните зеленчуци, като грах, спанак, броколи, но от утре и тях) жълтък и мляко (сухо 2л). 100гр хапна и съм предоволна, защото мляко за цяла нощ и до обяда, беше ял 160мл... Разбираемо... Иска да ми изяде лицето даже...
За десерт 30гр ябълка и банан в един пръстен с дупки. Много му хареса да се чеше и хапва.

Аз да попитам за тези "залъгалки" в които се слагат плодове или пюре (аз сложих пюре, защото нямам цял плод вкъщи в момента). Гледам и съм чела, че се слагат във фризера, после не е ли много студено за бебето това.?

Ние установихме, че сменяме стаите. Не можем да обезопасим хола с тази секция нашата, и контакти и какво ли не. Ще го правим "спалня", а спалнята детска.

Кошарата която купихме в Лондон, не се събра в колата и си остана там Grinning
Майка ми ще я носи другата седмица. И ще видим ще иска ли въобще да спи в нея, защото май свикна при нас.

Нямаме количка, не само кошара Grinning от една седмица не сме излизали, новата количка ще пристигне на 15февруари чак Disappointed . Навсякъде държа отворено. Днес го сложих в раницата, защото пече и реших да обиколя квартала. Да ама духа стряааашно, 15мин и се прибрахме. Но много му хареса, да гледа напред. През целия път говори и пя Буу-Буу-Буу Grinning
Аз останах без кръст. И го държах през повечето време, защото в това Ergobaby хич не ми харесва как му стоят крачетата като е обърнат с гръб към мен.

Сега е ред на дългия сън, отивам да се възползвам. Хубава неделя на всички Kissing Heart

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 17:15 от Miss AG

# 748
  • Мнения: 1 244
Несса , до някъде съм съгласна с теб , защото и Ади беше така.Всички ми казваха ще я свикнеш на ръце.Като започнаха коликите първо спеше в мен по цяла нощ , после в гнездо до мен заради мятането на ръцете (мм беше в хола), после само в количката и сама се отучи от всичко, когато разминаха трудните моменти.Само от количката я мъчих бая ,че и до ден днешен понякога ме спасява .Ние също си прибираме Ади между нас сутрин , уж да дремнем още малко , но имам едно на ум.Мисля , че ако скоро не спра да го правя няма да има такова нещо като "тясно и е и ще се махне сама" , мисля , че вече стават големи ,мисълта им идва  , свикват с някои неща  ,че и даже ни манипулират подсъзнателно и очаквам да идва с въглавницата при нас ако скоро не спра да я приютявам.
Дълго стана , мисълта ми беше , че и на мен ми е приятно  ,малки са , сладки , искаме да ни миришат на бебенце и да им усещаме нежните косички и кожа , но ако до сега са спяли с нас  ,защото са имали нужда , заради колики , моро , зъби , скоро ще спят при нас , защото свикват.
А все пак искам да продължа да бъда интимна с мъжа ми и нямам предвид само секс , а като цяло отношенията.

# 749
  • Мнения: 606
Малки манипулаторчета са вече. Никол например знае, че майка ми винаги я гушка и разнася. Пример тя си играе нещо задълбочено на гимнастиката и даже не забелязва, че сме в стаята. Говорим си и нищо, няма реакция. След малко тя ѝ се навира и я закача тя на секундата започва да протяга ръце и да мрънка.
Като ѝ омръзне кака ѝ да ѝ досажда започва да плаче и като ѝ се скараме тя се маха, а Ники я гледа  и се смее. По този повод каката онази вечер беше сърдита, че Никол не я искала и че ѝ се подигравала. А сега иди обяснявай на принцесата на драмата, че бебето няма как да ѝ се подиграва.

Аз ще живея вече. 1 ден като парцал един ден без температура, но с отпадналост и днес ми няма вече нищо. Даже излизах да на пазарувам , че нещо тр да се яде. И в Фантастико открих голямо разнообразие на Holle. Имаше по-интересни комбинации от масовите. Аз взех едни зеленчукови с праз, че с месни съм се запасила, ама зеленчукови почти нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт