Агенции, работа в Испания

  • 1 963
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, тъй като обмислям да опитам чрез някоя агенция работа в чужбина конкретно Испания исках да попитам за някаква читава агенция в България. Никога не съм работил до сега в чужбина, и ще бъда благодарен за информация и мнения.

# 1
  • Мнения: 1 229
Агенциите не са особено коректни, но са опция за първи стъпки в чужбина. С такава замина мъжа ми за чужбина, квартира, помогнаха за банкова сметка, но не за Испания. Имай навпредвид, че в Испания има доста безработни. Но каквото и да направиш, не тръгвай без език, вероятността да станеш жертва на измама, да имаш повече проблеми е езикът. Поне В1 ниво. Може и сам човек да си намери работа, он лайн интервюта са опция, но за да търсиш пак езика е важен.

# 2
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И такива агенции ли има вече....
Хора, разчитайте на себе си.Ако чакате друг да Ви свърши работата, може да си останате само с чакането.

# 3
  • Мнения: 1 229
Омагьосан кръг е. Нямаш ли работа, няма квартира, нямаш ли квартира и адресна регистрация, нямаш работа. Инай-важното никога не плащайте на посредник за това, че ви е намерил работа. Първи сигнал за измама.

# 4
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Чак пък омагьосан кръг.Драматизирате.
Адресната регистрация няма нищо общо с работата, нито квартирата с работата.Толкова много народ докде от България и не само, през годините  без агенции, брз осигурени  квартира и работа и всеки се е устроил някак.

# 5
  • Мнения: 1 229
В Испания може да е така, но в Германия, където живея е факт, ако нямаш адресна регистрация, няма как да те назначат на работа!  Адресната регистрация е предпоставка за работа, здравна осигуровка....и т.н.

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Беше зададен въпрос за Испания, а не за Германия.
Адресната регистрация е предпоставка за много неща, но наемайки жилище  всеки може да си направи регистрация.
България е в Евросъюза и процедурата за граждани на евросъюза е много лесна и опростена.

Да се чуди човек как сме си оправяли разрешителните работа  без агенции,  когато   България беше извън Европейския съюз, и как сме наемали квартири  като незаконнопребиваващи.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 23:56 от sl

# 7
  • Мнения: 1 229
Първо бях уточтила в първия си пост, че сме заминали през агенция, но не за Испания и споделих опита си.
Адресната регистрация е предпоставка за много неща, но наемайки жилище  всеки може да си направи регистрация.
Никой не е казал обратното, мисля, че е от ясно по-ясно, че с договор за наем в ръка
автоматично получаваш и адресна регистрация. Проблемът е намирането и наемането на жилище,  особено от хора без език, опит и подкрепа.  Тъй като наш приятел в момента се устройва в Испания и доста неща ми разказа, но не бих преразказвала с цел неточности и заблуждаваща и подвеждаща информация.

Не съм написала нищо не вярно, а вие малко успокойте тона!!! Излизам от този неконструктивен диалог.

# 8
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Не съм написала нищо не вярно, а вие малко успокойте тона!!!
Същото мога да кажа и аз Simple Smile .
Но е идейно да ми обяснявате ситуацията в страната , където живея от доста години ,  без да  сте били в нея.
Жива и здрава.

# 9
  • Мнения: 74
Първо бях уточтила в първия си пост, че сме заминали през агенция, но не за Испания и споделих опита си.
Адресната регистрация е предпоставка за много неща, но наемайки жилище  всеки може да си направи регистрация.
Никой не е казал обратното, мисля, че е от ясно по-ясно, че с договор за наем в ръка
автоматично получаваш и адресна регистрация. Проблемът е намирането и наемането на жилище,  особено от хора без език, опит и подкрепа.  Тъй като наш приятел в момента се устройва в Испания и доста неща ми разказа, но не бих преразказвала с цел неточности и заблуждаваща и подвеждаща информация.
А през коя агенция заминахте за Германия? Бихте ли споделила?

Не съм написала нищо не вярно, а вие малко успокойте тона!!! Излизам от този неконструктивен диалог.

А чрез коя агенция успяхте да заминете?

Последна редакция: пт, 21 апр 2023, 16:49 от joe_elliott

Общи условия

Активация на акаунт