Хомеопатия - дайте съвет...

  • 2 125
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А как се разбира дали даденото лекарство е подходящото?

 - А какво хомеопатично е дадено на вашето дете и по каква схема?

Цитат
Ако стане по-зле да давам ли други стандартни лекарства или да рзчитам на хомеопатичното?

 - Най-добре първо се консултирайте с  лекуващия ви хомеопат.

Цитат
Аз също приветства темата, защото и аз имам много въпроси за хомопатията.

- Питайте и на:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

# 16
  • Мнения: 102
Дъщеря ми е/беше с остър гноен отит който рецедивира въпреки сериозния прием на антибиотици. Сега съм в очакване пак да се възобнови. Хомеопатът ни назначи лечение с medorchinum 30ch по схема първия ден по3 перли после каза да дамвам по два пъти на ден.
 Но да не досаждам на другите потребители на тази темата ще можели ви пиша в другата тема която ми посочихте.
Благодаря!

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Да, разбира се  Hug

# 18
  • Мнения: 1 102
И аз съм на твоя принцип : "няма да навреди, може да помогне". Преди 2 дена ходих за първи път на хомеопат, и при нас беше едно обстойно разпитване, назначиха ни лечение, и сега чакаме да се оправим. Дано наистина да помогне защото вече ми е кошмарно да чуя че кашля. успех

# 19
  • Мнения: 512
Честита Коледа на всички!!! Дано ни донесе много здраве и радост!

Петя-ник, и моят син прави рецидивиращи отити, отваряха му тъпанчето, за да извадят гнойта и прочие ужаси - сега само като чуе за какъвто и да било лекар и полудява! От един месец не сме го пускали на градина и като че ли се закрепи, но не знам като тръгне пак другата седмица какво ни чака... И най-малката хрема ни удря в ушите...
За Зелената енергия - не знаех, че не бива да се дава с какао и веднага ще питам. Притеснена съм от постинга на Александър (знам, че е капацитет по отношение на хомеопатичното лечение), чудя се дали ще му навреди на детето това чудо и как ще се комбинира с другото лекарство - самата ни лекарка каза, че го дава с успех и на двете си деца... какво да си мисля вече не знам... Thinking
Засега, въз основа на т.нар. конституция са ни изписали да приемаме Calcarea Carbonica 1M - капки. Казаха ни, че ще има и успокоителен ефект (срещу нощните страхове например и др.) Но ако междувременно се разболеем - ще го сменят.
Сега обаче от два дни сме леко хремави - не знам да се обаждам ли, това разболяване ли е..... newsm78

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
.. какво да си мисля вече не знам...

 - има един лозунг: "кой каквото и да ти говори, знай че накрая става въпрос за пари"
 - Въпрос на личен избор е - но аз не бих дал 130 лв за двайсетина капсули с водорасли, ако ще и от езеро на марс да са,
  - защото не вярвам на Пирамидални структури, а и съм пробвал, но ми подействаха алергично! Говори се и че слагали разни стимуланти - не знам, но нищо чудно, предвид какви пари са заложени на карта там! Peace

Цитат
Сега обаче от два дни сме леко хремави - не знам да се обаждам ли, това разболяване ли е....
- Носът е периферия и хреми по-кратки от седмица не бива да ни притесняват.  Peace

# 21
  • Мнения: 512
Благодаря ти много за отговора, Александър!
Колкото до водораслите - тази цена за първи път я чувам, ние платихме 10 капсули по 50 стотинки едната - жената каза, че го дава предимно заради ниския хемоглобин на детето (пък той не яде нито месо, нито зеленчуци, полудявам просто) и че за 10 дена ще се оправи. Повече няма да ги купуваме, то е ясно.
Колкото до хремата за по-малко от седмица - съветваш ме с нищо да не реагирам или да си действам с физиологичния разтвор? Много ме е страх да не премине назад тая хрема, защото със сигурност ни възпалява ушите и оттам - пак антибиотик... а просто не искам да мисля за това, кошмарно ми е.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 85
Имам много силно алергично дете което беше на диета доста строга, от всички възможни варианти избрах водораслите Аква Сорс, които не са чак толкова скъпи, не предизвикаха при нас алергия, макар че в момента в който почнах да ги давам бяхме алергични към ориз и ябълки дори, и те много добре ни повлияха, през лятото не ги пиеше, през другото влеме си ги пиеше по схема, в момента вече можем да ядем повече неща и заради това не ги пием, само при хрема или нещо подобно. Смятам че ефекта от тях е много добър детето освен проблем с алергиите други проблеми няма, 2,6 год не е пило антибиотик, хремага ни минава от само себе си за 3-4 дена, независимо от строгата диета хемоглобина не ни падна драстично, сигурна съм, че това е заради водораслите. Има още едни подобни водорасли, произвеждат се и се продават в Русия на половин цена, но от тях се обринахме.

Общи условия

Активация на акаунт