СУ ФМИ - мога ли да кандидатствам с ДЗИ от миналата година?

  • 540
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мисля да си сменя специалността и съм се насочил към ФМИ в СУ. Проблемът е, че аз завърших преди две години, когато програмата беше друга. Накратко, тогава матурата беше по-лесна. Аз държах ДЗИ по математика и искам да кандидатствам с тази оценка, но не знам дали е възможно. В сайта им пише следното:

С коефициент 3,25:
1. ДЗИ1 по математика
ИЛИ
С коефициент 2,5:

5. ДЗИ2 по математика

1. Оценка от ДЗИ по математика, информатика или информационни тенологии като профилиращ учебен предмет, изучаван във втори гимназиален етап.
2. Оценка от ДЗИ по математика, изучаван като учебен предмет в общообразователната подготовка.


https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … atika/informatika

# 1
  • Мнения: 8 529
Можеш, но балът ще ти се изчисли с по-ниският коефициент.

# 2
  • Мнения: 10
Можеш, но балът ще ти се изчисли с по-ниският коефициент.

Сигурна ли сте? Понеже виждам, че други не отговарят, вие имате опит или просто така предполагате?

# 3
  • Мнения: 8 529
Синът ми беше кандидатстудент в СУ миналата година. Имаше такъв въпрос от друг кандидатстудент и така отговориха, по мои спомени. За най-сигурно задайте въпроса във ФМИ и там ще ви отговорят.

# 4
  • Мнения: 2 489
Ще ти вземат оценката от ДЗИ по математика с коефициент 2,5, защото не си държал профилирана матура по математика. Ако искаш, можеш да се явиш на изпит по математика в СУ и оценката ще ти бъде умножена по коефициент 3.

Общи условия

Активация на акаунт