The Last Of Us

  • 20 980
  • 582
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 051
Ох, Даволо, засърбя ме да го пускам, но стискам до довечера Laughing

# 16
  • Мнения: 296
HBO са най-добрите по екранизации на книги/игри в сериали.
Пилотният епизод е много добър, дано и следващите да продължат на същото ниво.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 262
Страшно впечатлена и завладяна съм от този първи епизод! Отделно, че пост-апокалиптичните книги и филми са ми на сърце (не е задължително да има зомбита 😀). И Педро ми е съвсем на сърце, така че.. 😀
Като казах на хората вкъщи, че даже съм се разплакала и то още в началото и бяха Ъъъ, на филм със зомбита... 🧟‍♀️
Наистина HBO с пореден добър сериал, ако може само да го пуснат наведнъж като конкуренцията.. 😀

# 18
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Цитат
Също така в играта от малкото което съм играл ми правеше впечатление, че всички носят противогази,
Носят противогази (без Ели) само когато минават през непочистените зони.За това в сериала показаха,че военната клика пази границата между двете зони,изследват минаващите и ако има зараза убиват заразения.
Точно. противогазите са само за някои места, не се носят непрекъснато. В играта ги носеха само в някои тунели и подземия.

# 19
  • София
  • Мнения: 27 132
Трейлъра за епизод 2 😊




Зад кулисите на епизод 1




Официален подкаст




Кредитите
шапката е уникална като идея. Има много сходства с шапката от Игра на тронове. А краят как от гъби излизат Ели и Джуъл е гениален. 😊

# 20
  • Мнения: 9 180
Да,шапката е страхотна.
И  когато Джоел и Тес видяха тялото покрито с гъби в епизода.Беше красиво и страшно едновременно.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 051
Гледах, завладяна съм и аз.
Всичко, всичко ми харесва - от шапка, каст, саундтрак, заснемане!

Утре ще гледам пак за детайли, днес някак го изгълтах 🤭

# 22
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
И аз изгледах! прекрасно. ако някой някога ме беше попитал преди години кой би изиграл най-добре Джоел никога нямаше да дам предположение, защото за мен той беше един и единствен
 и за мен никой не би го изиграл толкова убедително и майсторски, както този Джоел който видях и с когото игррах - той беше мен и аз бях него! Имайте предвид че войс актьорйт който го озвучава не е напълно този който виждаме в играта, модела си е на дизайнери и програмисти- само гласа е на Трой Бейкър /който не отричам доприняса супер много  за изграждането на героя си и е супер талантлив!/.
 Сега години след това виждам Педро и си казах "това е! това е ЧОВЕКЪТ, който перфектно се слива като характер, излъчване, стойка, физика, движение и всичко с Джоел." никога не бих предположила , но той е найстина перфектния актьор  за тази роля!
Единствената ми забележка е че
Скрит текст:
трябваше да изберат по -малка актриса за ролята на Сара. сцената е страшно тъжна и така, но  в моята глава Сара винаги си остава онова малко сладко, русокосо момиченце, което беше в играта.

Последна редакция: вт, 17 яну 2023, 00:19 от Deathcrush

# 23
  • Мнения: 7 180
И аз изгледах първи епизод. Признавам, че нищо не знам за играта, не съм и чувала за нея. 'Девствена' съм, така да се каже Grinning
Трябва да призная, че заради Педро започнах да гледам, а и заради хайпа, който се създаде около сериала. Иначе зомби-апокалипсисите не са моето нещо. Изгледах няколко сезона на The Walking Dead и го зарязах. Надявам се тук центъра да е друг.
Като пълен лаик, някои неща ми останаха неразбрани. Може би трябва да изгледам и втори път.
Например, не ми стана ясно кой преби Тес, а в същото време тя го успокояваше въпросния, че нищо не е станало Rolling Eyes Не им разбрах отношенията.
Светулките какви се явяват? Искат да няма ограждения, военно положение?
Не разбрах главната Светулка как е свързана с Вероника/Ели. Тя я е оставила в сиропиталище?
Томи къде е и кой го е изпратил там, в каква опасност е?

Надявам се, че не задълбавам в подробности, но за мен са много важни детайлите и ако пропусна нещо/не разбера съвсем и се дразня на себе си Grinning

Краят с Депеш беше топ!
Ще следя сериала, ако си изчистя неяснотите, сигурно ще ми стане и по-интересен. Педро е страхотен.

# 24
  • София
  • Мнения: 27 132
Предполагам ‘’Никога не ме подвеждай отново’’ на Депеш е нарочно подбрана заради предстоящото пътешествие на Ели и Джоул. И един вид, все едно бащата е подвел себе си като баща, защото убиха дъщеричката му и сега и той ще припознае Ели като нова дъщеря и спасение за душата му... 😊
На него вече му направи впечатление колко искаше ножа, Ели. Препратка към Сара. Ели забеляза и неработещия часовник на ръката на Джоул, който той носи само от сантимент към Сара и да напомня момента в който е престанал да бъде човек...



Стела,

Тепърва ще видим какво е станало с Томи и защо е толкова далеч. Предполагам, че той е минал на страната на светулките. Били са заедно, но са се разделили, защото тази Марлин (афроамериканката дето разбра за Ели и я раниха в края на епизода) му е промила мозъка според Джоул. Джоул не го интересува нищо, статуквото в момента го устройва перфектно и живее ден за ден като контрабандист и убиец и не му пука за нищо, докато Томи иска промяна. Главната задача на Светулките е да върнат доколкото могат предишната Америка или поне да са свободни, защото в момента оцелелите от пандемията са под нови закони и военна диктатура в отделни колонии. Виждате бесят хора по улиците и пр. и пр. По-нататък ще се появят какви ли не изроди и боклуци, но и свестни хора има естествено.

Този дето преби Тес не е важен за сюжета. Някакъв мошеник и контрабандист.
Не е станала сделката заради него.
Цялата работа е, че Джоул иска акумулатор, за да тръгне към Томи в Уайоминг, с който не се е чувал 3 седмици.

Мотото на светулките:
''Когато се изгубиш в тъмнината, търси светлината'' има култов статут за геймърите.

Това са и приликите с The Walking Dead. Ако не беше огромния успех на The Walking Dead едва ли играта щеше да се превърне в такъв световен феномен. Просто TWD възроди този жанр и сега е сред най-гледаните и обичаните в световен мащаб. На мен зомбитата са ми любим хорър поджанр. Имам си специална папка със Зомбита и там съм наблъскал всички фили (и старите класики) и сериали. 🙂
Разликата между вселената на TWD и The Last of Us е, че в Живите мъртви идеята и фокуса е върху хората. Няма лек, не се знае откъде е дошъл вируса и никой не търси лек. Сега се промениха нещата обаче, разбраха, че за да продължат да са интересни трябва промяна. Но да не говоря повече за TWD.

За Ели също ще има флашебк. Ще дадат майка и сигурно и как се е стигнало до това положение.
Идеята им е да я изпратят на доктор, на техен човек, който не е под влиянието на 'военната хунта'
Ели е жив, ходещ лек? Тя има естествен имунитет срещу гъбата паразит и евентуално се смята за спасение за човечеството, в което има много логика разбира се. Какво ще стане обаче и дали е така ще видим...
Четох, че майката на Ели в сериала ще е тази, която я озвучава в играта.



Преписах си указанията от дъската в Бостън сложена от ФЕДРА (FEDRA - Federal Disaster Response Agency):
Как се пренася гъбичната паразитна спора в организма:

1) Ако си ухапан по шията ; лицето или главата – 5/15 мин.
2) Торс (явно се има предвид корем, гръб, гърди, кръст, таз) ; Ръка ; Рамо – 2-8 ч.
3) Крак, стъпало – 12-24 ч.
-
Симптоми:
кашлица ; неясен говор ; мускулни спазми ; рязка промяна в настроенията
 
В играта май беше за около 48 ч. независимо къде си ухапан... Ама не съм сигурен.



Любопитно:

Четох че:

Единствената актриса, която играе в сериала и едновременно с това озвучава същата си роля в играта е именно героя Марлин изигран/озвучен от Мърл Дандридж (Merle Dandridge)

Кодовите музикални радио сигнали са измислени за епизод 1, няма ги в играта, но там пък има постоянно някакви ключове и гатанки за припаси (нормално)... И това е заигравка и намигване един вид към геймърите.

Джоул е свирел на китара

В стаята на Джоул на пердето на прозореца имаше закачена синьо-зелена пеперуда, отново препратка към дъщеря му Сара. Не случайно Ели застана точно до нея в профил и Джоул я гледаше. На Сара пеперудите и са били любими и ги имаше същите на бюрото си.

Последна редакция: вт, 17 яну 2023, 14:04 от Diavolo

# 25
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092


Dad mode activated! D: Grinning

# 26
  • Мнения: 11 635
Предполагам ‘’Никога не ме подвеждай отново’’ на Депеш е нарочно подбрана заради предстоящото пътешествие на Ели и Джоул.

Или защото е от 80-те, а според кода песен от тогава означава "неприятности" Satisfied

# 27
  • Мнения: 9 180
Deathcrush Joy
Yep!
Oбаче трябва да признаем,че има опит в отглеждането на любопитнo,своенравнo и гладнo за бисквити и други земноводни бебе.Innocent

# 28
  • София
  • Мнения: 27 132
Да, това също. Двояко е. Изобщо ето такива малки детайли адски много ме радват винаги и това винаги вдига нивото на продукцията.
Жалко, че не го виждаме в нашите филми или сериали.
Онзи ден гледах Войната на буквите. Няма такава пародия просто.

# 29
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Текста има много общо точно с историята на сериала. така че не е случайно избрана песента , със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт