The Last Of Us

  • 21 162
  • 582
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 022
Разбира се, че съществуват от край време е са си в реда на нещато, но има и хетеро такива. Взеха да ми липсват вече във филмите. Последните три филма все са с превес над хетерото, а в някои даже то липсва. Направо си е отживелица вече.

# 166
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 222
Хора, сериала не е нито за хомо, нито за хетеро - в този епизод се наблегна малко повече и това е,  това беше историята на тези двама герои и тя приключи. Нали не очаквате че във всеки епизод ще се набляга на това? Разказаха една хубава любовна история , разгърнала се в едно време , в което това е почти невъзможно - не виждам защо се прави чак такъв проблем от това. Излишна драма се прави и се насажда някаква омраза и негативизъм заради един епизод. Това не е целия сериал.
И сигурно ще ви разочаровам, но  по канон

Скрит текст:
Ели също е гей Grinning . От сега ви го казвам, да си знаете и  направо спирайте да гледате, ако това ви е такъв проблем. Но нека не разваляме темата и да не разваляме удоволствието на другите,  които са фенове и харесват сериала. Няма смисъл да се заяждаме, за вечната тема кой е хомо и кой не е.

Призовавам към малко повече толерантност и да се опитаме да виждаме красивото, дори когато ни е трудно.

Remember, when you're lost in the darkness.. Look for the light.

# 167
  • Мнения: 9 315
Този сериал ме кара да се чувствам неудобно, уплашена, раздразнена, безмълвна, объркана, ядосана и мисля, че е невероятен.
Слава на всички богове,че не са избрали Китай като начално място на заразата и определено има повече смисъл от Южна Америка. Все пак е по-вероятно гъбката да мутира там къде принципно си вирее.
Харесвам тропа със саможертвата и плаках за Тес.Развитието на нейната история е очаквана и имах достатъчно време да се подготвя,но отказвам да го приема. Знам,че беше нужно.Тя откри надежда.Тя е причината Джоел да тръгне с Ели.
Страхотен втори епизод.После идва трети,който е съвсем различен от предишните.Може да се възприеме като социално коректен или,че любовта има различни измерения и форми,а може би,че показват друг живот извън системата.Може да е всичко това или нищо.
Накрая на писмото пише да се грижи за Тес,но в случая за последното и желания.Нямам търпение да видя как това се променя и се стига до този момент когато се  грижи, защото го иска.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 087
Аз през цялото време се надявах, че лов сторито от 3 еп. ще има по-ключова роля към основния сюжет, а не само един акумулатор и кола, която къде ще карат...съществуват ли още пътища? Интимните сцени ми бяха ту мъч, за сериал който се следи от деца.

# 169
  • София
  • Мнения: 6 223
Извинявам се, но сериалът е 18+, не може да ги обвинявате, че ще развалят децата, защото те изначално не би трябвало да го гледат. Simple Smile

На мен епизодът като цяло ми хареса. Някои сцени ми бяха "криндж", ако мога да използвам модерните думички, но общо взето, хубаво поднесена история за човешки отношения. Е, можеше и да не са гей, защото каква е вероятността след края на света да се срещнат в нищото баш двама гейове, ама карай.

Ели според мен поряза затрупания заразен, защото искаше да види в какво се превръщат отвътре, а друг подобен случай рядко ще има - безопасно да изучава.

# 170
  • София
  • Мнения: 7 915
Сериалчето е зле, много зле.
За моя изненада и въпреки негативните коментари, точно 3-ти епизод единствено намирам за грабващ.
Зарадваме се освен с липсата на Г-ца Аз съм Пич, но и с различна история на оцеляващи.
Това, че не знам нищо за играта за мен беше плюс, за това бях под напрежение, в очакване Франк да опита убие Бил. Изкривяване от The Walking Dead, очакваш винаги най- лошото от хората.

# 171
  • София
  • Мнения: 2 087
Да, права сте че деца не трябва да го гледат. Дъщеря ме е почти на 18, но за мен си е още дете Simple Smile. Тя е запозната с играта, не я е играла, но много добре е запозната. Хе-хе откъде ли? След всяка серия ми разказва кое е като в играта и кое не е.
И аз имам изкривяване от Живите мъртви и аз очаквах нещо завъртяно с Франк, да е измамник или съгледвач на друга група, бях в очакване на нещо да се случи. Не ми хареса началото на тяхната история. Страшно бързо минаха от пълно недоверие към пълно отдаване. Тука много ми куцаше историята.

# 172
  • Мнения: 30 194
Тука много ми куцаше историята.

А на мен това, че толкова години са успели да се опазят от мародери. Каквито и капани да има заложени, все пак това е много време, навън има много гладни хора и военни, които ще намерят начин да влязат и да завладеят.
От къде вземаха храна (20 години са това....)? Ягодите - ясно, но друга храна? Не видях да отглеждат реколта, животни или да ловуват...!?!

# 173
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 222
Тука много ми куцаше историята.

 Не видях да отглеждат реколта, животни или да ловуват...!?!
Имаше кокошки. Имаше и някакво голямо животно в килера - най-вероятно прасе. Зайци също - макар че не стана ясно ловуват ли ги или си ги отглеждат.
 И също си имаше градина, още в началото дадоха как вади един морков.

Цитат
хора, тука някаква наци група ли е
Ако бяхме наци група щяхме да сме най-върлите хейтъри и хомофоби.

# 174
  • Мнения: 9 315
Слава богу,че не занимаваха зрителя с детайлно отглеждане на животни и растения. Все пак  това е филм и трябва да има и нещо за въображението.
В крайна сметка това е постапокалиптичен зомби сериал,а не документален филм.

# 175
  • Мнения: 11 755
Колкото и да не е документален филм, това си отиде на чиста фантастика. 20 години всичко си работи, нямат нужда от лекар, ядат всякакви засукани манджи. Токът и газта си вървят, а те си гукат щастливи и необозпокоявани нито от зомбита, нито от други оцелели, нито от военните. Идилия.
И както някой друг отбеляза баш двамата гея се откриха съвсем случайно и напълно естествено. Ай сиктир.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 07:26 от rummi_pl

# 176
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 222
Не е вярно това.
Очевидно имаха нежда от лекар. И Бил беше ранен, и  Франк се разболя. И с двете неща се справиха сами, по собствен начин и в условията, в които живеят. Да, не умират от глад, но това не значи, че всичко е цветя и рози и че  само си гугат необезпокоявани.

# 177
  • София
  • Мнения: 35 332
И аз подкована от Живите мъртви не се хванах много на тая пасторална картина с тая рехава оградка и безгрижен живот, тънещ в продоволствия и божоле, но все си повтарях, че са различни филми.

Франк имаше множествена склероза, хем се пишеше по- млад и здрав. Тъжна, но красива любовна история и финала с прозореца им и веещите се завеси беше жестока!

# 178
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 222
Мда, аз до последно се надявах да не дадат телата им и как точно са си отишли и добре че не го дадоха- щеше да развали хубавия край, а и по -добре да ги запомним такива, каквито бяха като млади и щастливи.
Прозореца е препратка към началния екран от играта:



# 179
  • София
  • Мнения: 35 332
Ох, ще взема да я пусна тая игра, ако разбера как Joy

Общи условия

Активация на акаунт