ВАЖНО:майчинство и ясла

  • 4 538
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
Да кажа пак няколко думи за противоречието - от къде идва
1. вижте това
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=23793
това е от министерството. и от министерството може би щяха да са прави, освен ако според цитираните документи досега не се прекратяваше отпуска за гледане на дете при постъпването му в ясли. и затова според мен само тук е противоречието

Благодаря, jd, т.нар. експерт, отговорил на запитването ни е добре познатият г-н Мирославов, яростен противник на всички наши инициативи.... Вече поне е ясно откъде тръгват нещата. Отново МТСП.

Надявам се Клео да вземе отношение по въпроса, тъй като е най-запозната с тази материя.

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 19:20 от Cruela D'Evil

# 16
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
има ли някакво развитие по темата? нещо черно на бяло или в мрежата?

# 17
  • Мнения: 871
Здравейте на всички и честита Нова Година. Аз, доколкото съм запознат, майчинството не се прекратява, докато майката не започне работа(независимо дали детето ходи на ясла). Ако майката започне работа, докато е в майчинство, то тогава и се плащат 50% от майчинството.

# 18
  • Мнения: 4 181
има ли някакво развитие по темата? нещо черно на бяло или в мрежата?
Отново говорих с Христосков и ми потвърди, че няма такова нещо, препратих му становището на МТСП Peace

# 19
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
има ли някакво развитие по темата? нещо черно на бяло или в мрежата?
Отново говорих с Христосков и ми потвърди, че няма такова нещо, препратих му становището на МТСП Peace

честита нова година!
дали е възможно господин Христосков да напише нещо в страницата на НОИ, може би някакво указание и аз не знам точно. една позната я заплашват, показвайки писаното от МТСП в тяхната страница, че няма да взема повече майчинство. МТСП било по-висша инстанция от НОИ, от фирмата се страхуват, че ще има санкции за тях, ако й плащат майчинство. по принцип тя сама си е плащала осигуровките преди майчинството към фирмата (като много други мами) и сега е в процес на търсене на работа.

# 20
  • Мнения: 4 181
има ли някакво развитие по темата? нещо черно на бяло или в мрежата?
Отново говорих с Христосков и ми потвърди, че няма такова нещо, препратих му становището на МТСП Peace

честита нова година!
дали е възможно господин Христосков да напише нещо в страницата на НОИ, може би някакво указание и аз не знам точно. една позната я заплашват, показвайки писаното от МТСП в тяхната страница, че няма да взема повече майчинство. МТСП било по-висша инстанция от НОИ, от фирмата се страхуват, че ще има санкции за тях, ако й плащат майчинство. по принцип тя сама си е плащала осигуровките преди майчинството към фирмата (като много други мами) и сега е в процес на търсене на работа.
Казах му, друго не мога да направя.
Това  че са по висша инстанция не е вярно. НОИ си е не що съвсем различно от министерството и парите ги дават от там , а не от МТСП. Кажи й да отправят запитване до НОИ Peace

# 21
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
мерси,ще предам на всички, които имат подобен проблем, че трябва да настояват, че не бива да им спират майчинството, нали правилно съм разбрала? ако от фирмата имат опасения - те да си питат в НОИ. ако на някой все пак не се изплати, може ли да подаде жабла и до кого да го направи? до господин Христосков?

# 22
  • Мнения: 4 181
Да им кажат следното , на сайта на НОИ има указания, цитирам:

"3. С § 4 се прави и друга промяна в текста на ал. 4 на чл. 53, съгласно която паричното обезщетение при отглеждане на малко дете не се изплаща при настаняване на детето в детско заведение, без оглед на това дали заведението е на пълна държавна издръжка или не. С отпадане на израза “на пълна държавна издръжка” в разпоредбата на чл. 53, ал. 4 от КСО тя се привежда в съответствие с разпоредбата на чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда."

да кажат, че са говорили с юристи от НОИ и те са обяснили, че това е просто уеднаквяване на текста с КТ, че е просто тесктова промяна, а не смислова.
Текста в КТ, тоест 164 действа в този си вид от 2001г, да ги питат счетоводителите защо тогава не са прекратявали обезщетения въз основа на него #2gunfire
Ако толкова се дърпат, да ги заплашат с жалба до НОИ, ако трябва и със съд Mr. Green

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 00:28 от Клеопатра

# 23
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374

Ако толкова се дърпат, да ги заплашат с жалба до НОИ, ако трябва и със съд Mr. Green

мерси, и аз така мисля, но приятелката ми е по-кротка и не смее даже да го каже. ако трябва, аз ще се разправям заради нея. направо ще  #2gunfire  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 181

Ако толкова се дърпат, да ги заплашат с жалба до НОИ, ако трябва и със съд Mr. Green

мерси, и аз така мисля, но приятелката ми е по-кротка и не смее даже да го каже. ако трябва, аз ще се разправям заради нея. направо ще  #2gunfire  Laughing
нека просто да си копне моето обяснение  без заплахата със съд Mr. Green
мисля, че ще го разберат Peace

# 25
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
побутвам темата малко напред, че има пак проблеми на някои места

# 26
  • Мнения: 528
и мене ме каса това.Само знам че когато детето се запише на ясла и майката се върне на работа се изплащат 50 %от майчинството.Сега от 1.1.2007 знам че ще стане 180 лева.Следователно ще се изплащат 90 лева+заплатата

# 27
  • Мнения: 1 343
Клеопатра   мерси много Simple Smile
Понеже счетоводителката която се занимава с мен е яко наплашена да не би да я глобят за неправомерно източване имах големи проблеми. Преди нова година бях ходила в НОИ и ми казаха че се спира майчинството , но миналата седмица по точно на 11.01 се обадих в НОИ същото НОИ в което ходих преди това и жената ми каза, че МАЙЧИНСТВОТО СЕ СПИРА САМО АКО ДЕТЕТО Е НА СЕДМИЧНА ДЕТСКА ЯСЛА/ ГРАДИНА . Казах на смотаната счетоводителка ама тя се заяде че в нейните указания пишело че се спира независимо дали е на пълна или не пълна и така пратих я в НОИ да си говори там с хората че ми се наду главата и да ми преведе парите Simple Smile

# 28
  • Мнения: 296
Това е наистина важно за доста майки предполагам, това ме радва въпреки, че не е сигурно дали ще се възползвам Simple Smile
Побутвам темата за по голяма гласност!

# 29
  • Мнения: 2 242
разписвам се за да следя темата - темата ме вълнува Peace

Общи условия

Активация на акаунт