Високо ниво на пролактин, да поговорим

  • 28 325
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
Zdravei imah mnogo visoko nivo na prolaktina-nad  2000 naso4ih se kam klinikata na Steref tam mi napraviha specialni prolaktinovi testove v prodaljenie na 2 meseca.Pieh dostineks po shema i blogodarenie na dr.Savova sega sam bremenna vav 2 mesec.Uspeh.

# 16
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.

# 17
  • Мнения: 84
Silvi_huhi,
аз ходих при доц. Андреева, прегледа ме обстойно и ми каза, че за да ми се нормализирал пролактина трябвало да пия едва ли не цял живот Бромокриптин..което ми прозвуча сериозно, дори по време на бременност трябвало да се пие..
Би ли споделила как протече твоето лечение? По време на бремеността приемаш ли Достинекс? Аз в четвъртък съм на Ядрено-магнитен резонанс да видим какво ще покаже. Съмняват се за микроаденом.
А иначе много искам да разбера за клиниката на др. Щерев и специално за твоя курс на лечение там - колко време продължи и също какви са им цените там?
Благодаря ти предварително.

# 18
  • Мнения: 957
При бременност лечението се спира.

Welche Maßnahmen setzen Sie bei einer eintretenden Schwangerschaft Ihrer Patientinnen unter Anwendung von Dostinex®?
Der Großteil der Patientinnen erreicht eine Normoprolaktinämie im Serum mit einer Еrhaltungstherapie von ½ Tablette (0,5 mg) pro Woche. In diesem Fall wird Dostinex bei Ausbleiben
der Regelblutung bzw. bei positivem Schwangerschaftstest abgesetzt.

http://www.kup.at/kup/pdf/4116.pdf#search='dostinex'

# 19
elfljo, спира се лечението с Достинекс, но не и с Парлодел по време на бременност.
Аз пих парлодел до 20 г.с., по принцип ми казаха до 25 г.с. да го пия.

milenap, правилно ти е казала доц. Андреева.
А що се отнася за клиниката на Щерев, аз загубих 6 год. уж в "лечение на "пролактина".
По-специалното което правят там е, че изследва хормона с 3 взимания на кръв с поставяне на абокат, защото така се избягва стресовото влияние от убождането и може да се получат по-точни резултати. В този случай плащаш 3но и това той го прави на всеки 2 седмици, за да следи влиянието на лечението върху хормона. При мен разликите бяха малки и беше излишно, т.е. резултат от Цибалаб с 1 взимане на кръв на 1 месец също свърши работа.

Пие се Достинекс 1 т. седмично до забременяване, след това се минава по схема на Парлодел до 20-25 г.с. от бременността.
И да има и да нямаш аденом, това е схемата.

Слушай си ендокринолога и ходи на гениколог да тиследи за овулация.

# 20
  • Мнения: 1 546
Момичета, изчетох темата и тъй като и аз съм в отбора с висок пролактин (994 при стойности 78-520  Sad ) имам 1 въпрос.
Моята гинеколожка ми изписа бромокриптин от 15 ден на цикъла по 1/2 таблетка и после 2 по 1 таблетка - 30 дни.Искам да ви питам има ли връзка между високия пролактин и пиенето на противозачатъчни (предния месец вземах регулон заради поликистозен яйчник)?

# 21
  • Мнения: 84
Здравейте,
може ли някой да ми каже името на един добър гинеколог-ендокринолог?
Благодаря ви Hug

# 22
  • Мнения: 941
и аз имах висок Пролактин и това ми пречеше да забременея,пих Достинекс 1 месец по 1 т.на седмица ирезултат имаше,доволна съм.Ако имаш често главоболие,това също е от високите стойности

# 23
  • Мнения: 2 053

Доц. Анна Мария Борисова - гл. консултант по тиреология ( заболявания свързани със щит. жл.) нямам представа дали работи с касата.
Имам някакъв телефон за записвания 02/ 9461088

Здравейте, виждам че темата е доста стара, но все пак ще попитам- от много време се опитвам да се свържа с Доц. Анна Мария Борисова, но не успявам...та въпроса ми е дали този телефон е актуален и къде точно е той( в клиниката по ендокринология или някъде другаде) ?

# 24
  • Мнения: 4
Здравей Милена!
И аз преди години имах проблем с повисоки стойности на пролактина. Пих бромокриптин и на третия месец забременях след близо 3 години безуспешни опити. Не помня после колко време го пих, но през цялата бременност бях на лекарства.

# 25
Здравейте момичета аз също като вас имах двойно завишен пролактин при което ми беше поставена диагноза ХИПЕРПРОЛАКТИНЕМИЯ. Беше ми изписан бромокриптин по 1 табл. дневно и 40 дни след започването на лечението пролактина е спаднал с 20 % е още не е влязъл в нормите но по думите на ендокринолога и гинеколога това заболяване се лекува много бавно .  Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Здравейте момичета аз също като вас имах двойно завишен пролактин при което ми беше поставена диагноза ХИПЕРПРОЛАКТИНЕМИЯ. Беше ми изписан бромокриптин по 1 табл. дневно и 40 дни след започването на лечението пролактина е спаднал с 20 % е още не е влязъл в нормите но по думите на ендокринолога и гинеколога това заболяване се лекува много бавно .  Peace

А имаш ли направен ЯМР?

# 27
Да там всичко е наред

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Успех с лечението!

# 29
Благодаря и успех на всички които имат такъв проблем.
ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО КЪСМЕТ

Общи условия

Активация на акаунт