Трябва ми малко информация

  • 10 601
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Във форума влизат и пишат доста мамчета  Simple Smile И всички се опитват да помогнат, за което много им благодаря.

Въпроса ми е към всички, които са забременявали. Нека мамите  се опитат да ни обяснят какви са симтомите на бременността и то тези в началото. Има ли някаква разлика между предменструалните симптоми и тези на бременността.

# 1
  • Мнения: 539
Танче, да се вмъкха и аз.
Нека кажат при тях как е било, а не какво са чули защото и аз съм чувала доста неща и малко останах разочарована или може би надеждите ми бяха твърде големи. Както и да е.
Мамчета, споделете! Ще сте доста полезни.
Благодарим предварително

# 2
  • Мнения: 5 500
Здрасти, Таня Sign Exclamation
Аз първият месец не го усетих, разбрах като ми закъсня цикъла с 10 дни. Теста беше +. Но, и през втория, че и до края нямах никакви симптоми, като гадене, повръщане, виеене на свят и тъй като ми пролича към 6-тия месец по едно време се чудех дали съм бременна Wink . А, сетих се, чувствах едно леко придърпване от двете страни ниско долу, което било укрепване на маточните връзки, защото повдигали матката на горе и получих цистит. Цистита било също нормално явление в началото на бременноста. Но, не съм чувала да има сходни симптоми с ПМС.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 728
Аз също разбрах от теста за бременност. Иначе имах леко гадене когато съм гладна, а пък изобщо не съм повръщала. Започнаха да ме болят гърдите,тежаха ми и бяха доста напрегнати. Иначе на мен ми пролича чак в седмия месец,по едно време се чудех това бебе расте ли,що ли? Даже по време на бременността се чувствах много по-добре отколкото когато и да било преди!

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 199
само да кажа, че от толкова четене на симпоми всеки месец усещам поне два симптома, но уви резултат няма.
това със симтомите е малко странно, защото от желание може да започнеш да си внушаваш, както ми се случва на мен

# 5
  • Мнения: 3 042
здравейте,бъдещи майчета!!
сега конкретно за симптомите: такааа отначало гърдите ми бяха болезнени, имах и едни болки ниско долу, качих1-2 килца още тогава  261uu ,прилошаванията Rolling Eyes  дойдоха чак на втория месец,повръщания не съм имала, но ми ставаше гадно от миризма на месо Confounded , можех да ям само зеленчуци и салата Снежанка. Ами така си беше!!Дано съм била полезна. Wink

# 6
  • Мнения: 1 071
Аз пък имах всички симптоми много ясно изразени.Първо започна да ми се гади адски още около датата на цикъла.След 1 седмица закъснение вече повръщах,а към края на първият месец само като отворех хладилника и тичах в банята да драйфам-Просто беше ад.Гърдите ми се подуха и започнаха да се уголемяват видимо.Обонянието ми беше станало като на куче-можех да подуша съседите какво ядят Grinning

# 7
  • Мнения: 2 529
При мен си беше със сигурност същото, както преди да ми дойде, само че гърдите започнаха да ме болят и да се напрягат по-рано от обикновено, т.е. обикновено ме болят една седмица преди да ми дойде, а този път почнаха да ме болят поне две седмици предварително. Бях нервна и имах и болки ниско в корема, както преди да ми дойде. Без да качвам килограмите имах чувството, че се заоблих някак си в областта на таза и бедрата, което хич не ми хареса Laughing   Laughing
Започна да ми прилошава сутрин и то не много често в края на втория месец.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, при мен имаше и предвестник - 2-3 дни преди цикъла имах съвсем леко кървене за 1 ден - явно тогава яйцеклетката ке е имплантирала в матката. После си имах типичен ПМС, но с тази разлика че ужасно ми се спеше и наистина имах нос на куче! Не можех да се качвам в градския транспорт - беше вече топло времето и всякакви човешки миризми ме докарваха до гадене! После теста за бременност показа от какво е било. Имах и болки ниско точно както пред цикъл, които към края на 3 месец изчезнаха.....И после към 7 месец дойде кошмара с киселините, ама това е друга тема...Важното е, че всичко се забравя и остава само хубав спомен!
 Wink Мили момичета, пожелавам ви скоро скоро да се сбъднат мечтите ви! Grinning

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
При всеки, а и всеки път е различно мили момичета. Това го казвам от базата на личният си опит.
Първият път разбрах след две седмици закъснение след направен тест. И то на първият не повярвах, та чак на втория на другият ден. Малко по-късно започнаха да ме болят зверски гърдите.
Сега, вторият път беше коренно различно. Около датата на която ми беше дошло предният месец имах едва забележимо розово петънце, корема ме болеше ниско долу досущ като преди менструация и бях 200% убедена, че ми идва. А бебето беше правено целенасочено. Е, не ми дойде. Но пък и гърдите така и не ме заболяха та и досега - вече 8ми месец!
Но корема продължи да ми боли ниско доста време още!
Така, че няма еднозначен отговор.
Лесно е да ви кажа да не ги мислите тези неща и да не търсите скрити знаци защото няма смисъл.
Но знам, че това е невъзможно и всяка една от вас всеки месец търси нещо различно в състоянието си, нещо което да и подскаже, че предстои промяна.

Желая ви я от все сърце! Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
при мен - бях абсолютно сигурна още преди да направя теста, прекалено много странни усещания имах.
Най-напред 7 дена преди евентуалната менструатсийа имах много силна бодяща болка в матката, която премина за секунда. Много се уплаших, но болката не се повтори. На следващия ден гърдите ми станаха големи и болящи, няколкото дни след това имах и леки придърпвания в матката. 3 дни преди цикъла си направих тест - отрицателен, но след един час се появи слаба втора чертичка. На следващия ден си направих тест с касетка - 2 чертички. По това време се появиха и леките предменструални болки, и много ме беше страх да не ми дойде. Оказаха се контракции, които лекувахме с но-шпа и сега съм бременна в 28 седмица.
Тоест - симптомите много приличат на предменструални, но не съвсем...
Успех на всички момичета в клуба !

# 11
  • Мнения: 4 324
Много сте мили всички. Simple Smile

Благодаря Ви. Лека бременност и раждане момичета  Simple Smile

Ами мила wa_wa и аз всеки месец имам по-няколко симптоми  Simple Smile И май всички са на психическа основа  Simple Smile Но просто не виждам как бих могла да спра да се самоизследвам  Simple Smile и да си "откривам" подобни симптоми. Даже в момента имам два три такива  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 246
Само ще добавя,че 10 дена след като съм забременяла,започнаха да ми нарастват гърдите,а за зърната да не ви говоря(по принцип съм с малки зърна).Другото няма да пиша, тъй като по горе момичетата са го споменали.Стискам палци на всички скоро и вие да напишете какви симптоми сте усетили  Grinning

# 13
  • Варна
  • Мнения: 311
Здравейте!
 нека и аз да допълня само, че имах чувството че всеки момент ще ми дойде, бях намъкнала и превръзката за да не ме  'изненада' Rolling Eyes .Само единственото което беше по различно бяха болките в кръста. Тогава още нямах и идея че съм бременна и чак в последствие като се установи бременноста, тогава лекаря ми каза че болките са от хормоналните промени. Това е момичета.Искрено ви желая успех.  Grinning

# 14
  • Мнения: 421
При мен имаше леки като предменструални болки , нямах гадене, повръщане, виене на свят. Но МНОГО МИ СЕ СПЕШЕ! Първите 2-3мес. бях като спящата красавица!! И непрекъснато бях гладна-качвах кг всеки месец?!! А сега ми е трудно....да ги сваля!!!!!  food002

Общи условия

Активация на акаунт