Свинско с кисело зеле

  • 53 619
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 950
Месото го овкусявам много леко - сол и черен пипер и запържвам до златисто.
В йенска тенджера слагам малко от мазнината където е пържено месото и после ред нарязано кисело зеле , отгоре редя месото и пак зеле. Наливам малко мазнина, зелева чорба и малко вода.Слагам капака и пека 2 часа на 150 градуса.
Когато месото е готово - доста разварено, пак в мазнината от пърженото месо размивам 1- 1 1/2 сл червен пипер-лют  и поливам отгоре. Пека още 30 мин. Става супер.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз го правя в глинен гювеч, че ми е най-мързеливо, а и избягвам запръжките. Месото на порции, зелето нарязано, добавям червен пипер, черен на зърна, бахар, дафинов лист. Понякога слагам и цели скилидки чесън. Малко олио, чаша вода или зелев сок, слагам на 150 градуса и го забравям поне за 3-4 часа.
Това е истината!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 591
всъщност аз исках да избегна пърженето...

в крайна сметка послушах съвета на Лалка (а и на майка ми) и ги сварих заедно (месото и зелето), после запекох - стана невероятно вкусно!   chef

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Месото го овкусявам много леко - сол и черен пипер и запържвам до златисто.
В йенска тенджера слагам малко от мазнината където е пържено месото и после ред нарязано кисело зеле , отгоре редя месото и пак зеле. Наливам малко мазнина, зелева чорба и малко вода.Слагам капака и пека 2 часа на 150 градуса.
Когато месото е готово - доста разварено, пак в мазнината от пърженото месо размивам 1- 1 1/2 сл червен пипер-лют  и поливам отгоре. Пека още 30 мин. Става супер.
С тази разлика, че аз добавям и ориз.
Не слагам никоя от изброените от другите мами подправки -дафинов лист, бахар и т.н.. Месото го запържвам овкусено със сол и черен пипер. Киселото зеле го поръсвам с червен пипер.
Ами ние така си го харесваме и ядем  food002

# 19
  • Мнения: 7 723
С тази разлика, че аз добавям и ориз.
Не слагам никоя от изброените от другите мами подправки -дафинов лист, бахар и т.н.. Месото го запържвам овкусено със сол и черен пипер. Киселото зеле го поръсвам с червен пипер.
Ами ние така си го харесваме и ядем  food002

 Sick Взе ми думите от устата  Peace
И аз така го правя, а може и с ребърца, също става вкусно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт