На раздумка в Капана! Добре дошли...

  • 10 089
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 129
Пред Джумая джамия, хубаво кафе пием, бъбрим и злорадстваме!

Всички са добре дошли, но не всички са поканени!

Любезна Ваша домакиня, днес съм аз, Clo Heart

Тази сутрин съм Ей тъй....Бър, Heart

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 03:58 от Camille [Claudel] - Clo

# 1
  • Мнения: 1 493
Цамбууур!
Тук съм,Кло!Канена,неканена!😄
Значи следващото събиране е там,налЕ?

# 2
  • Мнения: 207
Темата за пловдивчани ли е?

# 3
  • Мнения: 12 129
Ние сме много гостоприемни!
Поканени са всички, не е тематична, темата е развлекателна.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 331
Дойдох, видях, постнАх.

Обичам Капана, едно от приятните местенца.

Кло, Kissing Heart.

# 5
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Ходила съм в Пловдив, но май не знам къде е капана Simple Smile срам.
А може да съм минала през него без да знам - пак срам.

бодвам се сега във виртуалния, а живот и здраве, на лято и в истинския. Simple Smile

ДобрЮтро забравих да кажа. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 707
Добре заварили! Я кажете сега, от кого се крием?

Само един път в живота ми съм била там и валя много дъжд, та нищо не видях!

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 9 552
Открих я най-сетне и новата тема. 😁

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062

нееееее, Он е всевиждащ Wink

# 10
  • Мнения: 497
Ха здрастЕ и от мен !:)))

# 11
  • София
  • Мнения: 18 704
Тук!

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 2 038
Аз го видях капана, но не можах да му се насладя последния път, че нямаше време. Relaxed

# 14
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
За мой срам доста се повъртях в Капана, докато открия едно заведение.

# 15
  • Мнения: 5 707
Ох, много съм зле, от мода като fashion си представям аз и се чудя защо ще се крием от модата 🤣😂

# 16
  • Мнения: 2 785
И аз не съм била в Капана. И в Пловдив от ученичка не съм ходила.😊

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Ами освен да си спретнем пролетна среща там Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 18 704
И аз не съм, но планирам да дойда ми претапицират волана в Пл.
И силно се надявам да се видим.

# 19
  • Мнения: 179
Здравейте. Как да се разбира това- всички са добре дошли но не всички са поканени??? Или едни и същи от едната тема1 и тук без  други така ли?

# 20
  • Мнения: 4 571
Записвам се в тази раздумка. Посещавала съм Пловдив, но за срам, на Капана не съм обърнала внимание. А вече и Епископска базилика имате там.

# 21
  • Мнения: 15 356
Здравейте. Как да се разбира това- всички са добре дошли но не всички са поканени??? Или едни и същи от едната тема1 и тук без  други така ли?
😂😂😂😂😂😂😂
Ей Кло, начи следващия път моля те пращай официални покани писмено на половината форум!
Борбаланке, защо? Ако се държиш приветливо какво ще стане?

# 22
  • Мнения: 35 968

той премести темата със затворени очи, знам

# 23
  • Мнения: 2 785
Борбаланке, как пък веднъж не влезе в някоя тема като хората?
Не се хаби да ми отговаряш.

# 24
  • Мнения: 5 707
Ей, ама как бързате да ме изтриете, значи!

# 25
# 26
  • Мнения: 5 707
И аз това се чудя, Бубанка! Определено нямаше причина !

# 27
  • Мнения: 6 299
В Капана не съм стъпвала от много, преди да стане туристически атракцион.И не съм сигурна,дали ще ми хареса 🙄.В спомените ми си е останал като преплетени улички,някои окаяни,други с магазинчета,но която и да "хванеш",все стигаш до Главната.

# 28
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Е, той придоби повече популярност в последните години заради Капана фест. Иначе са си все същите улички и къщи. Къде поддържани, къде - не.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 331
Има дух. Цял следобед не можеш да утрепаш там, но да седнеш да изпиеш нещо - с кеф.

# 30
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
убедихте ме. идвам.
Simple Smile лятото Simple Smile
Simple Smile напът за Варна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5 353
Приказен е Капана. Като една скромна пловдивчанка ви казвам.  Такива кварталчета има и в много други европейски градове , но толкова сладко не е никъде другаде . Като захарен бонбон е - с много и все шарени хартийки увит. Колкото и да махаш опаковките все има какво ново на видиш и да се удивиш. Била съм на няколко други такива места , съвсем обективно заявявам- Капана е по добър. За това колко по  добра е храната , колко по яка е бирата - спор няма. Е, има де ( за бирата специално). Ама тук има други предимства .
Винаги съм готова за спирка там. Ако има и крафт бира , пишете ме първа.  Така да , кафе не пия - на празна маса ли да седя .  
А като ви омръзне Капана, съвсем скоро под северния склон на  Младежкия хълм ще заработи нещо фантастично. Ще ви водя там  след кафето.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Видях, че има някакви постройки...какво ще е ?

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
С удоволствие ще пия каквото кажете! Гледам готина компания се заформя, пък може и със st. Dobri да запраша после за Варна  Smile
В Капана съм си карала ученическата практика в работилница по дърворезба. Чудни времена бяха! Сега е съвсем различен, съвременен и с неповторима атмосфера.

Последна редакция: пн, 23 яну 2023, 23:50 от bilqna_69

# 34
  • Мнения: 15 356
Това е приказка! Ще ви водим с Кротала на варненска кръчма, да видити кви кръчми има у наше село!

# 35
  • София
  • Мнения: 10 331
Бобчи, да не предлагаш тур по кръчмите в различни точки на България и света с цел набиране на статистически достоверна информация? Това предлагаш. Нали, нали?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 038
Ако има такъв тур моля да ме включите и мен. Relaxed

# 37
  • Мнения: 4 571
Привет!
За обиколки по кръчми и рууфтоп барове и аз съм на линия винаги! Последно във Варна, преди два месеца,  бях в пиано бара на х-л Черно море. Не беше нещо УАУ, но нямах време за повече.

# 38
  • Мнения: 15 356
Хелен, не си била на Брик срещу ФК, но това са поправими неща!
Кръчма тур- сто кръчми мини, пЯнка стани 😁! Предлагам, навити да има само.

# 39
  • Мнения: 4 571
Да, аз разбрах още тогава като бях, че имате много хубави места за посещение, така че определено ще има поправителни! Само да ми се отвори път към Варна!

# 40
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
тъй!
само да ме пропуснете за пиЯно бара, ще съм ви сърдита до живот.
 и сто години след това!
мАкАк пея само.... горе долу така и денся... Wink

# 41
  • Мнения: 15 356
На пиЯно свириш ли?

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
цъ! свиря само на касетофон Wink
но пея. като Марко съм.

"реви, Марко, реви, братко, ти в обора, аз - на двора, да се радва Дечо Пора..." Simple Smile

# 43
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Не че съм лоша, ама не можах да се стърпя- прясно, прясно...

# 44
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
сега ако кажеш, че онова на десния ъгъл е пощенска банка, значи съм минавала там Simple Smile

# 45
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Мне, само заведения са, между които и "Чорапь" станало известно покрай един скандален случай. А на ъгъла след него е галерия.

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
минахме по една подобна улица.
май почваше от театъра...

# 47
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Да, след него в дясно има банка ДСК. Тя е срещу Джумая джамия в началото на малката главна  .

# 48
  • София
  • Мнения: 13 701
Сегрегация ли усещам? Хм?
Кло, не те мислих за такава. Кво ни е на нас шопите, а?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
За кой пияно бар говорите? Не е пиано бар, а пияно бар. Има разлика Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

Аз живея на 800 метра от Капана.

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Африканска му работа Wink

# 51
  • Мнения: 1 316
И аз се разписвам , Капана ни е любим, с много  спомени и приятни преживявания.
Посещаваме го често, на кафенце, на разходка.

Охо, а също и Варна морето.....

# 52
  • София
  • Мнения: 10 331
Ей ви на прекрасната Витоша в момента, изглед от балкона. Joy За Добри, контрапункт на палмичките, дето ги пуска.

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
де е тая Витоша? наметнала си и пуФкаво шалче и хич не се вижда.
Simple Smile

# 54
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308


# 55
  • София
  • Мнения: 3 679
Бях в Пловдив през далечната 1995г- на обучение в Мак Доналдс за един месец/ щяха да отварят първия ресторант в София-та и ни пратиха там/. Най-хубавата ми работа- на 18г.бях тогава...такива спомени....еххх
От тогава Капана ми е слабост- прекрасно място....толкова зареждащо....
Още помня първото си кафенце там с колегите- видни млади Пловдивчани....
На пролет отново отивам.... не съм ходила от повече от 10години

# 56
  • Мнения: 1 997
За съжаление не е оставало време да мина през там. Сега като чета, разбирам, че си заслужава и ще ми хареса.

# 57
  • Мнения: 5 353
Бях в Пловдив през далечната 1995г- на обучение в Мак Доналдс за един месец/ щяха да отварят първия ресторант в София-та и ни пратиха там/. Най-хубавата ми работа- на 18г.бях тогава...такива спомени....еххх
От тогава Капана ми е слабост- прекрасно място....толкова зареждащо....
Още помня първото си кафенце там с колегите- видни млади Пловдивчани....
На пролет отново отивам.... не съм ходила от повече от 10години
Това значи, че не знаеш колко е променен Капана. В годините които цитираш аз работех там, и знам колко запуснат и неугледен беше. Сега е...неузнаваем, най меко казано. Прибирам се вечер минавайки от там , макар че това не е най краткия  ми маршрут. Влизам в уличките само за да се заредя и усмихна на хилядите светлинки, приканващи капанчета и уникална младежка атмосфера . Магично място е. Градската градина също, особено сега , когато заради ниските температури няма тъмнозелени хора . А "пеещите фонтани"превърнати в този сезон в "светещи фонтани" са атракция от която не можеш да откъснеш поглед.

# 58
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
G.D., значи може и да сме се срещали Smiley. Аз от 91г се движа в този квартал ежедневно и помня работилничките по уличките. Вечер също се прибирам оттам.

# 59
  • Мнения: 5 353
Със сигурност, а и ако в никнейма е закодиран наборът ти, то сме родени в една и съща година. На Константин Стоилов имаше голяма магазин за авточасти, там работех до 99-та, когато излязох по майчинство.  Помня Капана във времето когато в  мазетата имаше скорпиони ( и в това на магазина   също), когато Орнела Мути снимаше филм пред магазина ми, и влезе вътре за да си  почине . Помня как пазарувах от колегите  в долари и марки защото левът беше в лоша позиция , а търговците нямаха нищо против чуждата валута.  Още помня храната в Римската таверна, и как се събирахме в Чучура отбор девойки  , и винаги имаше какво да си кажем. И Верди, разбира се че Верди. Къде другаде имаше толкова хубава пица?

# 60
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Обичам да се мотая по уличките и да се наслаждавам на ръчно изработените красоти.

# 61
  • на майната си
  • Мнения: 425
Яяяя, Капана 😀. Да се присламча леко, че дълго време не бях влизала във форума. Обичам Капана, когато е почти празен…само тогава успявам да се насладя.

# 62
  • Мнения: 9 871
Паднах в капана на Капана, та да се разпиша. Страхотно място, за определен период всеки ден се веех там, всеки ден нещо снимах. Както беше писал някой преди, всеки европейски град има подобно кътче, нашето е от запомнящите се.

# 63
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
За  Parsy


# 64
  • София
  • Мнения: 2 038

Последна редакция: нд, 26 мар 2023, 19:35 от Rodiva

# 65
  • Мнения: 12 129
Под секрет да споделя, впечатление от петък на обед:

Поничките до Халите не са това, което бяха. За един лев бройката получих две пържени парчета тесто, без никакъв мармалад, обилно поръсени с пудра захар. Закуската на Зверчето- Малечка за събота сутрин се провали с гръм и мълнии. Иначе, в антикварния магазин в пресечката от Главната към Областната дирекция на МВР за област Пловдив, току що бяха получили стока и разопаковаха. Открих там перфектния подарък за любима моя дружка. Изфук...



От ЕМАРТ купих ахати, две фракции за гривни и едно колие от ахати. Търсих речни перли, но нямат внос от доста дълго време. Липсват ми само корда, достатъчно здрава, за да устои на експлоатация и закопчалки, но имам още седмица, да ровя в Интернет и да намеря.



Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 10:46 от Clo - Camille

# 66
  • Мнения: 5 707
Кло, ❤️😍! Красота!

Общи условия

Активация на акаунт