пречистване на въздуха - ползвате ли такава машина?

  • 23 982
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Тези уреди без филтър не знам на какъв принцип работят, в смисъл като поемат праха от помещението къде го задържат??? Това са общи разсъждения, ще взема да разгледам по-подробно страницата, която си дала и ще видя има ли отговор на този мой въпрос...

 Предполагам е на принципа на ултравиолетово или друго облъчване.... идея нямам за какво става въпрос за това и питам във форума  Mr. Green
Сигурна съм че има много видове с различни функции но .... какво се гледа и търси когато се купува такъв уред???? newsm78

Кiara, успях да разгледам сайта и да прегледам повечето модели от различните серии. Всички са с филтър, като филтрите са различни: някои се перат, т.е не даваш пари за нови филтри, но тези филтри не са от най-добрите. Има и с филтри, които се сменят. По принцип най-добре пречистват т.нар. HEPA филтри (и нашата е с такъв). По-скъпите уреди са за по-големи пространства и с допълнителни филтри - за "пре-филтриране", които задържат по-голяма част от праха, преди да се достигне до същинското филтриране, което е с НЕРА филтър. Има и друга подробност около филтрите, която е от значение за разходите по експлоатацията - при някои уреди различните филтри са в обща кутия, която се сменя цялата - т.е. и да има още "живот" в някой филтър, извхвърляш го с кутията, при други уреди всеки филтър се сменя отделно (но това също вдига цената на уреда, т.е. и тук се следва правилото - по-скъп уред води до по-ниски разходи за консумативи).
Има и няколко модела с по-особени филтри, но те са за определен тип замърсители и според мене няма да са много ефективни в домашна среда.

Това е в общи линии.


# 16
  • Мнения: 9 095
Чувала съм ,че като се използват ,водят до изнежване .Дали е вярно? newsm78
абе че ще дишаш по- чист въздух е вярно, ама за инзежване не мисля, трябва и ние да се снабдим с такова чудо Peace

# 17
  • Мнения: 4 458
Момичета, извинявайте че се забаих с отговорите.

Купих си уред за пречистване на въздуха.  Heart Eyes

Много благодаря за съветите ви, особено на nati_nat

Това което купих е малко и пише, че покрива около 110 м2 с ХЕПА филтър както препоръча nati_nat. Има си и отделно да включваш йонизатор а самата машинка работи на 3 степени и много тихо.

Сега разбира се се питам от къде ще си купувам допълнителните филтри  Joy

За йонизатора също искам да питам, кога го включвате и за колко време?



tedy_e, не, климатиците не вършат същата  работа. Те само охлаждат или затоплят въздуха, но не пречистват. Или поне не достатъчно освен ако нямаш нещо като това за което споменава Giorgia

pepa georgieva, не мисля че използването води до изнежване. Ако средата в която живеете доста прашна или имате домашен любимец или се пуши у вас е даже препоръчително да имате такава машина за да пречисти въздуха. Нам не мично ми беше предписана от лекар заради алергии.

# 18
  • Мнения: 9 095
благодаря ти, а за цени може ли да ме ориентираш Blush

# 19
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, извинявайте че се забаих с отговорите.

Купих си уред за пречистване на въздуха.  Heart Eyes

Много благодаря за съветите ви, особено на nati_nat

Това което купих е малко и пише, че покрива около 110 м2 с ХЕПА филтър както препоръча nati_nat. Има си и отделно да включваш йонизатор а самата машинка работи на 3 степени и много тихо.

Сега разбира се се питам от къде ще си купувам допълнителните филтри  Joy

За йонизатора също искам да питам, кога го включвате и за колко време?



tedy_e, не, климатиците не вършат същата  работа. Те само охлаждат или затоплят въздуха, но не пречистват. Или поне не достатъчно освен ако нямаш нещо като това за което споменава Giorgia

pepa georgieva, не мисля че използването води до изнежване. Ако средата в която живеете доста прашна или имате домашен любимец или се пуши у вас е даже препоръчително да имате такава машина за да пречисти въздуха. Нам не мично ми беше предписана от лекар заради алергии.


Честито, да си я ползвате със здраве и за здраве, т.е. надявам се да ти помогне за алергичните истории ...

За филтрите - питай в магазина, от който си купила уреда. Те би следвало да продават и консумативите за уредите, както и евентуално в други магазини. Също така и търговските представители на марката (ако има такива, не пишеш каква марка си купила) обикновено продават консумативи.

За йонизатора - ние го включваме обикновено заедно с пречистването и си работи докато работи самото пречистване, а понякога включваме и само йонизатора - за 1-2 часа през деня или в спалнята през цялата нощ (при изключено пречистване).

# 20
  • Мнения: 4 458
tedy_e, цената е 50$ без таксата.

Марката е   Holmes и nati_nat изобщо не съм се сетила да питам в магазина. Предплагам по нета ще се сдобия с филтри. Имам в кутията форма за поръчка така че предполагам и от там мога да поръчам... Благодаря ти за пожеланията. Надявам се да ни опмогне поне малко. Още като го пуснах се усеща разлика, въздуха мирише на ..... болница ха-ха-ха на чисто де.

# 21
  • Мнения: 9 095
Киара, благодаря, а следващия въпрос е откъде ги купувате освен по нета? Peace

# 22
  • Мнения: 4 458
Киара, благодаря, а следващия въпрос е откъде ги купувате освен по нета? Peace

Ох, мила, не мога да ти помогна с това защото аз съм в Ню Йорк от тук си го купих.

Сигурна съм, че продват тези неща и в България. Може би ще помогне ако се разровиш по нета и видиш дали ги продават в големите вериги с представитества във Варна. Или може да си го поръчаш на някой познат от София.....

# 23
  • Мнения: 9 095
благодаря ти ще разгледам да видя къде какво има  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт