Задължително ли е АМ до 3 годинки?

  • 1 520
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз мисля да давам АМ докато сама не го откаже.
Аз съшо, а след няколко месеца смятам да дам и прясно и да ги редувам.

# 16
  • Мнения: 46 520
Не знам  newsm78 аз давам, защото го пие, обожава го, не виждам смисъл да го спирам.
Но не давам адаптирано, а "Нестле джуниър", което се води пълноценно Peace

# 17
  • Мнения: 27 524
След 3 год. прясно мляко за пиене няма да давам  Stop

хмм, това защо?

След 3 годишна възраст човешкият организъм губи ензима, който разгражда казеина в прясното мляко. Ако се пие, то става на големи, лилави съсиреци в стомаха  Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
След 3 год. прясно мляко за пиене няма да давам  Stop

хмм, това защо?

След 3 годишна възраст човешкият организъм губи ензима, който разгражда казеина в прясното мляко. Ако се пие, то става на големи, лилави съсиреци в стомаха  Sick

Направо ме размаза  с това - аз обожавам прясно мляко #Crazy Ама вредно ли е или само изглежда зле в стомаха? newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Не знам  newsm78 аз давам, защото го пие, обожава го, не виждам смисъл да го спирам.
Но не давам адаптирано, а "Нестле джуниър", което се води пълноценно Peace

И аз давах известно време, но ни хвана много лош....запек от него Embarassed
Та затова минахме на Нутрилон 3.

# 20
  • Мнения: 27 524
Направо ме размаза  с това - аз обожавам прясно мляко #Crazy Ама вредно ли е или само изглежда зле в стомаха? newsm78

 Joy
Пий, като го обожаваш, не бой се. Само го сварявай  Peace Не се усвоява и трудно се изхвърля от организма, но няма да се гътнеш от това  Laughing

# 21
  • Мнения: 6 461
Ние сме вече на 1г. и 5 мес. и сме на Нутрилон3, давам га само вечер с бишкотки на Плазмон.
Та, чудя се, необходимо ли е адаптето да се дава още, чак до 3-та годинка?
Както си решиш .
Не е задължително разбира се Peace
Аз давам прясно мляко,кисело мляко по някога купувам на Нестле.

# 22
  • Мнения: 271
Мисля, че до годинка не бива да се дава кисело или прясно мляко, но след това - не виждам пречка. Може да ги редуваш с адаптирано. 

# 23
  • Мнения: 7 640


След 3 годишна възраст човешкият организъм губи ензима, който разгражда казеина в прясното мляко. Ако се пие, то става на големи, лилави съсиреци в стомаха  Sick

за кой по-точно ензим говориш и откъде е инфото? да става на големи лилави съсиреци - моля те, недей. Sunglasses

То и в десерт като го добавиш, съставът му не се променя, следователно изобщо не трябва да се ползва. Много крайно.

Отделно не съм съгласна с трудното изхвърляне- какво имаш предвид?
Действително някои хора иат дефицит на лактаза- ензим, разгражащ млечната захар. Почти всички от монголоидната раса са така, те не консумират прясно мляко, защото се продри*кват- буквално. Wink

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 09:15 от PolarFox

# 24
  • Мнения: 2 768
Не знам  newsm78 аз давам, защото го пие, обожава го, не виждам смисъл да го спирам.
Но не давам адаптирано, а "Нестле джуниър", което се води пълноценно Peace


Тъкмо се засилвах да пиша, че млякото за след 1г не е адаптирано!
Аз също давам Нестле Джуниър-а защото е по-богато като състав и по-удобно - прясно мляко в къщи почти не се пие, застоява и му изтича годността. А така имам винаги прясно приготвено пълноценно мляко, моята София също го обожава.  Grinning

# 25
  • Мнения: 4 428
Направо ме размаза  с това - аз обожавам прясно мляко #Crazy Ама вредно ли е или само изглежда зле в стомаха? newsm78

Попринцип по правилата на здравословното хранене прясно мляко не се пие. Ядат се само продуктите от него. Това естествено не означава, че не си пийвам и аз прясно мляко  Mr. Green Но гледам да е рядко. Наблягам да сиренето и киселото мляко

# 26
  • Мнения: 27 524

чета книги и медицинска литература, инет рядко ползвам, така че линк не мога да ти дам, може ако те интересува да си потърсиш. Не те карам да ми вярваш, пий си го  Wink Аз казвам каквото знам и каквото са потвърждавали лекари за пиенето на мляко, не съм казала нищо за приготвени от и с него продукти.

# 27
  • Мнения: 7 640
ами и други като теб така нищо конкретно не казват- само колко е ужасно вредно.
Просто без конкретни факти не вярвам. Търсила съм - не съм намерила до сега.
За приготвянто на десерти- имах предвид, че не виждам разлика дали го даваш да се пие или да се яе. Все е термично обработено, освен, ако не го пресичаш с нещо.

# 28
  • Мнения: 6 472
Голяма драма за това прясно мляко Grinning Аз също не намерих нищо конкретно и неопровержимо за вредата от него newsm78 Аз лично не обичам прясно мляко и не съм насилвала голямата да го пие - предпочитаме си киселото. Пък и какво прясно мляко да дам, като всичко на пазара е такъв боклук Rolling Eyes
Малкото си харесва Нестлето и за сега си караме на него. Нямам желание да и го спирам насила.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
От темата стигнах до решение да редувам: Нутрилон 3 , кисело, и прясно, но ние още не го пием директно, а само в кремове, грис, сладко и солено приготвено с пр. мляко. Та така - благодаря на всички ви.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт