Как стои въпросът с аборта при вас?

  • 6 337
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Ако не се лъжа при нас не е раzрешен, освен ако не е по медицински покаzания...но може и да не съм раzбрала лекторката в приобщителния курс правилно(тогава немския още не ми беше много добър)...от друга страна каквито са бесни католици при нас бих се учудила, ако е раzрешен Thinking.
Да кажат и другите, които са по_дълго в немско бъркам ли или... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 880
Ако не се лъжа при нас не е раzрешен, освен ако не е по медицински покаzания...но може и да не съм раzбрала лекторката в приобщителния курс правилно(тогава немския още не ми беше много добър)...от друга страна каквито са бесни католици при нас бих се учудила, ако е раzрешен Thinking.
Да кажат и другите, които са по_дълго в немско бъркам ли или... Mr. Green

В Германия аборта по желание е разрешен до 12.седмица. Всяка жена може свободно да вземе решение за себе си. Католиците естествено са против, но тях за щастие никой не ги пита като пише законите Mr. Green Тях ако ги питат и контрацептивите ще забранят и ще се множим на воля Wink

# 17
  • Мнения: 818
Ако не се лъжа при нас не е раzрешен, освен ако не е по медицински покаzания...но може и да не съм раzбрала лекторката в приобщителния курс правилно(тогава немския още не ми беше много добър)...от друга страна каквито са бесни католици при нас бих се учудила, ако е раzрешен Thinking.
Да кажат и другите, които са по_дълго в немско бъркам ли или... Mr. Green

В Германия аборта по желание е разрешен до 12.седмица. Всяка жена може свободно да вземе решение за себе си. Католиците естествено са против, но тях за щастие никой не ги пита като пише законите Mr. Green Тях ако ги питат и контрацептивите ще забранят и ще се множим на воля Wink

И аз знам,че е позволен за Германия,но минаваш през 1-2 ма лекари и комисия,да чуят доводите защо искаш да махнеш бебето.Германката при която живех така ми обясни.

# 18
  • Мнения: 27 524
Рали, мерси за инфото   bouquet

Редно е да е разрешен, как в 21-ви век някой ще решава такова нещо вместо друг?  Shocked

# 19
  • Мнения: 11 315
Биба, явно във всяка провинция е различно.
При нас ти трябва само направление от гинеколога и плащаш една определена сума в болницата, правят ти го и си готов. Сумата беше около 300 евро.
Аз не съм - споделено случайно от гинеколожката ми.
Няма да се учудя, ако в Байерн е наистина забранен Whistling

# 20
  • Мнения: 3 880
Биба, явно във всяка провинция е различно.
При нас ти трябва само направление от гинеколога и плащаш една определена сума в болницата, правят ти го и си готов.
Е, И аz това каzвам де newsm78

Другото, което zнам е, че според дохода_понякога таксата се поема от zдравната каса.
За цяла Германия обаче важи и това, че трябва да се минава преz Schwangerschaftsberatung, според zакона zа zаЩите на неродения живот, и беz бележка от там, че са ти обяснили всичко с подробности, няма аборт.... a и бележката май трябва да е иzдадена няколко дни преди аборта zа да са сигурни, че майката е имала достатъчно време да мисли по въпроса, а не е хукнала преz глава към гинекологията.

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 23:28 от Biba

# 21
  • Мнения: 1 584
Биба, явно във всяка провинция е различно.
При нас ти трябва само направление от гинеколога и плащаш една определена сума в болницата, правят ти го и си готов.
......

Една позната студентка ми разказва на мен - нямало проблеми да се прави, за нея даже било безплатно. Единственото условие, че трябва да мине през някаква социална служба както Биба е писала, за да и разяснят подробно последиците. След това трябва да мине около 1 седмица мисля че беше, за да има време да размисли дали наистина иска аборт...

Наскоро даваха едно предаване, че в някаква клиника в Испания правели аборти в много напреднала бременост и бяха снимали със скрита камера как една жена в 7ми месец беше отишла и доктора се съгласи да направи аборт - само защото жената обясни, че уж мъжът й я напуснал..нямаше никакви усложнения на бремеността (а пък и изобщо не я попитаха ...)!!  #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 263
В Гърция абортът е разрешен,но нямам по-подробна информация.
Когато отидохме на консултация в държ.болница месец и нещо след последния ми цикъл,първо доктора изяви силно съмнение,че въобще съм бременна.После ме прегледа в друго помещение на ехограф,но не допусна съпруга ми да влезе с мен и в негово отсъствие на чист английски(предполагам за да е абсолютно сигурен,че разбирам какъв му е въпроса )ме попита дали искам да запазя бебето или не.След като получи отговора ми,чак тогава излязохме и той сподели резултатите от ехографа с мъжа ми. 
Единственото,което малко ме подразни беше,че тук нямат тестове за бременост,които могат да покажат положението преди да е изтекъл месец от последния цикъл,а не обичам да стоя в продължително неведение за неща,които ме вълнуват.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 23:16 от bori7

# 23
В този консервативен щат в който живея,мисля,че не е разрешен.

# 24
  • Мнения: 1 436
В САЩ на теория е легален, но всеки щат си определя докога и при какви условия. В Калифорния знам, че е разрешен до 23тата седмица. Ако майката не може да плати, разноските се поемат от щата. Преди време се опитаха да прокарат закон, който да задължава лекарите да уведомяват родителите на малолетни момичета, които смятат да правят аборт, но не знам дали го гласуваха.

В повечето щати има по-големи ограничения. Ето линк, но е на английски:
http://www.guttmacher.org/statecenter/spibs/spib_OAL.pdf

# 25
  • Мнения: 1 101
И в Португалия е забранен.
Католици...............

# 26
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
сега питах половинката Wink...до 12 седмица може да се направи, но 3адьлжително трябва да има причина....ей така да отидеш и да кажеш, че не искаш бебето - не става......

# 27
  • Мнения: 398
Тук е позволен. Отива се при личния лекар, да потвърди бременността и там ти дават формуляр, в които пишеш дали е желана или не бременност, още преди да са ти направили тестовете. Ако е нежелана, те насочват към съответна болница. Обикновено избират болница в друг град, а не в твоя, не знам защо правят така  newsm78
То и тук има католици, но те просто не ползват услугата и имат по много деца  Crazy
Да допълня и тук е позволен само до определени седмици в началото, след това само с лекарско позволение, ако са преценили, че има проблеми с плода или бременността.
Допълнение...
Личния лекар те преглежда и най често не подписва картона веднага.Имаш около седмица за размисъл.Предлагат ти среща със социален работник.После те насочват към гинеколог,който трябва да потвърди бремеността и чак тогава ти насочват час и дата за самата процедура.Много са малко болниците който правят аборти и ако не ти намерят място в държавна болница те пращат в частна,но не се плаща от пациентката.
Ако пациентката е решила,че на всяка цена иска аборт,а не някакви други облигации всичко се урежда до 4 седмици.

# 28
  • Мнения: 4 458
За по общо може да се каже че във всички католически и мюсюлмански държави аборта е забранен.
И за мен това си е лично решение на жената или семейството но явно не е така на практика. Все пак ако ще те задължават да раждаш едно дете то трябва и да го подсигурят по някакъв начин.

Знам разбира се и това че дори най-строгите закони не могат да спрат тези които са решили да направят аборт. Помня че доста беше нашумял един случай където бяха открили бебешки скелетчета заровени в двора на едно католическо девическо училище (не става въпрос за България и даже Европа).....

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
щатите май са единствената държава, в която това е политически въпрос... федерално е разрешен навсякъде поне по медицински причини, само дето има един-два щата, които се опъват и искат да го забранят по каквато и да е причина - няма заплаха за живота на майката, няма животозасташаващи дефекти на плода - ако имаш неблагоразумието да се заселиш в тези щати, раждаш и ако оживееш тогава ще му мислиш...
ако не си бил обаче толкова глупав да живееш из някои от дакотите, абортът в повечето щати е въпрос на собствен избор до 12 седмица, до 22-23 седмица - разрешен по медицински причини. къщо така в повечето щати има условия ако бременната е непълнолетна, да се уведомят родителите и преди да се прави аборт.

Общи условия

Активация на акаунт