Има ли Господ и вярвате ли в него?

  • 59 214
  • 1 388
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 494
Абе вие вярващите си вярвайте, но не налагайте мнение, на такива като мен невярващи, че Господ съществува. И като сте толкова вярни на него, защо изричате Господ , след като в библията пише Не произнасяй името господно  напразно и т.н, не ми се цитира, вие знаете много добре за какво говоря. Та колкото до хората, си има вярни и невярни .. Точка!! Никой няма право да налага мнение на другия в обратното. А ако го имаше.. ехеее къде живота нямаше да е толкова несправедлив. Ходете и се молете ако щете 100 пъти на ден, кръстете още 200 пъти на ден ако искате. Това си е ваша работа. Всеки има право на мнение, но няма право да налага мнение, и начин на живот.

кой ти налага мнение пък и на тебе. още повече че дори не си потребител на форума а някой чел чел и накрая се вбесил и решил да се изкаже компетентно.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, вярвам Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 3 077
Радвам се, че моят дебют във форума ще бъде именно на подобна тема. Wink

Преди вярвах в сила, висша, нещо неопределено, което просто знаех, че го има.
Сега вече знам името на Бога - Исус Христос. През цялото време Той е бил толкова близо...

Не искам да си налагам мнението, просто го споделям.

# 63
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
ДжесикаS извини ме,но първо като гост,второ след като нямаш достатъчно нерви или култура ....защо пишеш изобщо по темата  Thinking Никой никого не Naughtyубеждава,само си излага мнението като отговаря на зададеният въпрос Hug
някак си много грозно и обидно е това обръщение към всички нас,не мислиш ли Crossing Arms

# 64
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
ДжесикаS извини ме,но първо като гост,второ след като нямаш достатъчно нерви или култура ....защо пишеш изобщо по темата  Thinking Никой никого не Naughtyубеждава,само си излага мнението като отговаря на зададеният въпрос Hug
някак си много грозно и обидно е това обръщение към всички нас,не мислиш ли Crossing Arms

 newsm10

Джесика, първо обръщението ти е повече от грозно и обидно и второ не мисля, че някой някъде ти е наложил точно на теб неговото мнение. Посочи ми къде прочете такъв пост?

Много грубо и грозно от твоя страна. Sick

# 65
  • Мнения: 5 317
Има Господ и аз вярвам в Него.

# 66
  • Мнения: 15 243
Вярваща, но не й религиозна.  
Много обичам приказката за дъгата - тя е знак, че Той няма да ни унищожи въпреки грешния ни живот, защото ние ще се самоунищожим.

# 67
   Вярвам и още как.Можеш да бягаш от Бог, както правех аз , но все пак земята е кръгла.Така , че, ако си Му обърнал гръб и  се отдалечаваш ще дойде момент, в който ще се окажеш очи в очи с Него и тогава няма мърдане.И по-добре тоя момент да е приживе, защото инъче си прецакан.Така , че не бягайте дълго, защото живота с "Твореца на Всичко видимо и невидимо" е много вълнуващ, просто не е за изпускане! Разбира се, казвам го с нотка хумор, но е така.
   Аз съм от хората, които обичат да са наясно в какво вярват и чета доста по темата, дори учих малко богословие.Обичам научната литература, статии и филми свързани с находки и експерименти за сътворението и еволюцията.Обикновено поставят вярата и науката на кантар, но всъщност това е безмислено- те не си противоречат.Просто науката само потвърждава отдавна известните библейски твърдения.Факт е , че мнозина от блестящите умове на науката, културата и изкуството са били дълбоко вярващи хора.И той е показателен за това, че вярата не е присъща единствено на необразованите и слабоумните.
   Разбира се , всеки решава сам в какво да вярва.Но ако има хора, които се интересуват, търсят инфо и четат има доста сайтове, филми и пр.
   Вчера гледах един невероятен филм "Великата тайна на водата".Идея си нямате какво чудо е водата!И посредством нея учените си обясняват много от загадки от библията. Мислех да пусна линка в др. тема, но ето, че сега е доста подходящо.
  Упс, май съм го изгубила.Но в нета е пълно със статии за него.Руски е , а моя е със бг субтитри.Ще се разровя утре.
    А ето и линк към сайт, който в момента се прави, но вече има няколко  научни статии и реклами на книги и филми за ДНК, еволюцията и др.Подходящи са както за вярващите, така и за невярващите. http://bgcreation.org/home.php  OPERA не го отваря!

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 00:32 от gerik

# 68
  • Мнения: 4 053
Не е нужно да влизаш в църква, за  да покажеш уважение към църквата, или да си мислиш, че си вярвящ човек Peace
По- важно е да вярваш с душата си и Господ да е в сърцето ти Peace
Аз съм вярващ човек , но не демонстрирам това, като ходя задължително на всеки празник показно на църква. Всяка вечер мисленно Му отправям молитнви и така уча и децата си Peace Praynig

заставам зад тези думи Simple Smile

# 69
  Вярвам и още как.Можеш да бягаш от Бог, както правех аз , но все пак земята е кръгла.Така , че, ако си Му обърнал гръб и  се отдалечаваш ще дойде момент, в който ще се окажеш очи в очи с Него и тогава няма мърдане.И по-добре тоя момент да е приживе, защото инъче си прецакан.Така , че не бягайте дълго, защото живота с "Твореца на Всичко видимо и невидимо" е много вълнуващ, просто не е за изпускане! Разбира се, казвам го с нотка хумор, но е така.  

 #Crazy #Crazy #Crazy

# 70
  • Мнения: 7 723
Дали ще вярваш, или- не в съществуването на Господ е въпрос на личен избор, дори и на възпитание.
Ако родителите ни са атеисти- то почти неизбежно е и ние да станем такива.
Не мисля, че е вярата трябва да е подплатена задължително с доказателства, факти и документи.
Има БИБЛИЯ , която мисля, че всеки трябва да прочете и да направи изводи за себе си Peace

# 71

Не мисля, че е вярата трябва да е подплатена задължително с доказателства, факти и документи.
Има БИБЛИЯ , която мисля, че всеки трябва да прочете и да направи изводи за себе си Peace
  Това е точно така, просто има различен подход за всеки.Аз първо повярвах и после започнах да чета.Но го правя, защото се възхищавам на Бог и защото съм си любопитна, а не за да си подплътявам вярата.Просто ми е интересно, това е.

 Богинята Хера, давай малко по- полека.Закъде без чувство за хумор.А и не мисля , че съм казала нещо лошо, та да реагираш така .Хора, Бог не иска да сме някакви "варосани гробници", да сме вечно в траур и намусени, с фалшива праведност за пред другите.Точно обратното- прочетете Псалмите и др. места в библията, където ни казва да се радваме винаги.
    Отпуснете душите поне по празниците.Бог няма да влезе насила в сърцата ви, Той чака да Му бъде отворено.Не сте задължени да го правите.

  Пожелавам на всички бг мами весело посрещане на празниците в уюта на семейното огнище или в църквата, в която ходите!Дано коледната звезда, която отведе мъдреците при Спасителя в яслите да отведе и всяка една от вас  до Него.И нейната светлина да ви води и през идната година, към по-добър и по-пълноценен живот!Да са живи и здрави дечицата ви, за да ви радват много и да топлят сърцата ви!За мъжете какво да пожелая-може би  повече да се вглеждат и вслушват в нас Wink!
     Весели празници!!! и не забравяйте да се помолите за тези , които няма да могат да празнуват като нас.
Обичам ви, мами!  bouquet

# 72
  • Мнения: 4 053
gerik  Hug
весели празници на всички  bouquet

# 73
  • Мнения: 1 063
Вярваща съм, а вярата е нещо лично.

# 74
  • Мнения: 902
Да, вярвам в Бог , и няма как да не вярвам. Ако не е била подкрепата и помощта свише,едва ли днес бих седяла и писала тук.Весели коледнои праzници и Бог да е с вси4ки мам4ета и техните семейства.

Общи условия

Активация на акаунт