как изобщо се справяте с бабите?

  • 3 181
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Добре де,ще си кажа,че барем ми олекне  Crazy Най ми става гадно,когато питам майка ми какво ще прави например утре(с презумцията евентуално да оставим малкия и да забегнем за няколко часа),а тя веднага почва:"Ох  ooooh!,утре имам страшно много работа,толкова съм напрегната,не знам как ще сколасам!!!Защо,кажи?"Еми след такава тирада кво да кажеш  Crossing Arms  Tired

# 16
Не можеш да ги накараш на сила. Ако не искат- търси друг вариянт. Ако ще ти олекне, можеш да си поговориш с тях да си признаят пред теб, че не искат, но не можеш да ги задължиш.

# 17
  • Мнения: 6 472
Има ли някой с добър опит с баби?
В момента сме в труден период-имаме първолаче, бебе и малко пари - класика Winkт.е. засега не можем да си позволим детегледачка. Когато извикаме баби се повтаря следния сценарий:
Издържат около 6 дни и после намират някаква причина да се обидят, фръцват се и изчезват и ни се прецакват всички планове за следващите дни.
И ние сме виновни естествено.
Имайте предвид, че ние ходим на пръсти вкъщи, държим се мило и не даваме реални поводи за скандал.
Познато ли ви е? Дайте съвет?

Ти работиш ли? Миналата година точно родих малката и каката тръгна на училище. До като си седях в къщи не сме се възползвали от бабите. Това впродължи точно 4.5 м. Когато тръгнах на работа дойде свекърва ми за 3 месеца. Много ясно, че се е налагало да правя компромиси, но отношенията ни бяха прекрасни. Посел малката я пое майка ми. Гледа я през деня, но вечерно време и през укиндите си я поемаме ние и не ги ангажираме.

# 18
  • Мнения: 6 164
Божеее! И се оплаквате! 6 дни малко ли е? При мен и 6 часа не гледат малкия. За 6 дни света ще обиколя! Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 771
Насочи цялата си енергия към това така да се подредят нещата финансово, че изобщо да не ти се налага да допираш до баби. Тогава ще видиш, че сами ще искат да идват да ги гледат, щом сега се навиват за цели 6 дни. На тях им омръзва и се уморяват, за това си търсят повод да се скарате и да си стегнат багажа. Ама да ти кажа, ако стоят с месеци да гледат децата без да мрънкат, на теб много ще ти хареса и може да ти подейства демотивиращо  Confused

# 20
  • Мнения: 334
Това ми е болна тема.Сама съм с двете деца при мен лошото е,че и мъжа ми не помага, на моменти не знам къде се намирам от умора.И няма кой да ми помогне.На лекар не мога да отида ако се наложи.
Свеки взима децата,колкото да им се порадва като на кученца! и толкоз.
Ето пресен пример: вчера ми се наложи да изляза за малко .от20.00 до 21.00часа.като оставих децата на мъжо уж.
Като се прибрах какво заварих мъжо ги завел при свеки и той телевизия си гледа.Голямата заспала без да и е сложил да вечеря/при условие,че има такава/,а малката не и дали да яде,защото предствате си незнаят какво.На малката храната  взимаме от детска кухня и мъжо и свеки знаят къде е.
Скарахме се с мъжа ми,защото според него не съм трябвало да излизам,а да си гледам децата.Бях бясна #Cussing out
И така примирила съм се,че помощ няма да получа и трябва да ги гледам сама.

# 21
  • Мнения: 888
Лелее...съчувствам ти.
На мен абсолютно няма и не е имало кой да ми помага,но по-кофти е да има роднини наблизо край теб и пак да няма на кой да разчиташ  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
Лелее...съчувствам ти.
На мен абсолютно няма и не е имало кой да ми помага,но по-кофти е да има роднини наблизо край теб и пак да няма на кой да разчиташ  Confused

Много си права при мен и свеки и майка са близо свеки е един етаж под мен на една ръка както се казва далеч съм от свестни магазини и т.н. няма кой да го поеме за 1 мин до тоалетната да ида и това е кофти може би ако знаех че няма никого на близо нямаше да се ядосвам, но да знаеш че има кой и да не иска е гадноооо. Все имала да чисти пере готви и т.н. Ще ходи на кафе и пр. пр. с глупости. Справям се сама няма начин ама в този студ като се наложи да купя нещо влача го с мен по градския мисля го дали ще се зарази с нещо дали няма и да простине от висенето по спирките ама няма начин. Както е писала една мама взимат го да му се порадват като на кученце и това е, грешка при мен не го взимат идват ми на гости да си пиинат кафенцето и го зяпат от страни в буквалния смисъл. Последно ми се наложи да ида на гинеколог помолих се нямаше начин с него и там е това щеше да е чудо вече. Предупредих че ще се забавя чакаше ме обстоен преглед предоперативни разни неща. излизам в 3 ч в 5 ми се обажда свеки и крещи по телефона "къде се мотаааш това дете не е спало не е яло айде прибирай сее." е от това по лошо ако има някой да ми каже. От тогава не моля никой за нищо влача с мен като куфар дори и на лекар  Tired

# 23
  • Мнения: 15 221
Имам свекър и свекърва само. Установих, че просто не е по силите им да се справят двамата с двамата. До навършване на 3 години са ги гледали по 2-3 часа, когато съм имала нещо много наложително. После започнахме за по 1 ден месечно от 10 до 18 ч. примерно, да са при баба и дядо, но и на това съм благодарна. Сега вече децата са по големи и сами решават кога ще отидат и обаждайки се по телефона "Бабо идваме" отсреща нямат алтернатива.
Никога, по никакъв начин не сме давали повод на баба им и дядо им да се чувстват длъжни към внуците си.
Когато ми е било много трудно и тежко винаги съм си повтаряла две неща: "Вълкът сам си върши работата, затова вратът му е дебел."  и "Няма страшно и утре е ден - по-добър и по -мъдър".  Може да звучи глупаво, но ти дава надежда и сила, не само  да оцелееш, но и да се справиш прилично. 

# 24
  • Мнения: 8 917
Не мога да се оплача от никой Hug Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 622
От свекървата не мога да се оплача.Идва винаги когато я помоля,гледа и двете деца сама,как се оправя-тя си знае.Не мрънка и не се оплаква,напротив-винаги се отзовава и проявява разбиране.Но майка ми....оф,тя е другата крайност-всичко става с молби,с уговорки от преди две седмици(щото и тя си имала планове),и гледането й е едно такова-половинчато,по задължение,а не от сърце...Жената е изгледела своите 3 деца и явно е решила,че може да си живее живота вече Mr. GreenЗа което не я упреквам...Децата са си мое задължение преди всичко и не мога да задължа някого да ми ги гледа.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Справям се като се осланям на приказката "Право куме в очи".Шани е права, който има деца да си ги гледа.Но, ако нямаш възможност, или мълчи на бабите и не се оплаквай, или им кажи това което мислиш и искаш да се промени.
Peace

# 27
  • Мнения: 834
Я си стой спокойно , ще се справиш и сама със съпружеското тяло. Не ти трябват баби, само проблеми.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Оправяме се без баби...
 Беба беше с детегледачка до 11 месеца, след това тръгна на ясла. Работя и уча редовно, но се справям някак. Е, вярно, че отдана не мисля за кафета, но сама съм си избрала да правя всичко това и няма на кого да се оплача Laughing

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом нямат желание и нагласа да помагат, никакви съвети не биха ти помогнали. Насила хубост не става.
Първото ни дете го гледаха бабите две години докато учех. С някои неща не бях съгласна, но стисках зъби. Второто си го гледаме двамата(заедно с първото разбира се). И двамата работим, малката не е на ясла, големият е ученик. До баби прибягваме в краен случай, когато искаме да разпуснем малко. Но желание и на двете баби не липсва, сами ми се обаждат да питат имаме ли нужда от помощ.

Общи условия

Активация на акаунт