За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 106

  • 29 126
  • 793
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 764
Аз лично захранвах и двата пъти с домашно проготвена храна. Дете 1 захранено на 5м и половина и дете 2 на 6 месеца и половина. За да има познат вкус и свикнат с различната консистенция, добавях кърма като в началото наистина пюрето беше доста течно. В рамките на 2-3 седмици постепенно намалявах кърмата, докато не остана само чист продукт и детето вече прие новия тип хранене. От моя опит, беше удобно и лесно захранването на по-голямо бебе. Моите и двете на 4м нямаха никаква готовност и потребност да се хранят с нещо различно от мляко. Бих посъветвала ако няма някакви здравословни проблеми, които налагат ранно захранване, спокойно да имате търпение и да стартирате на 6м. Знам, че в повечето случаи се бърза, защото млякото е скъпо или от липса на търпение или защото всички вече захранват, но захрането на 6м е далеч по-удобно и лесно за родителя. И като седеж и като ежедневие на бебето.

# 421
  • Мнения: 501
Хич не бих разчитала и приемала мнението на педиатър за меродавно по който и да е въпрос. Убедена съм, че ако питаме десет произволно избрани педиатри един и същ въпрос, ще получим минимум 7 различни отговора… Същото се отнася и за захранването. Течно пюре е оксиморон. Аз съм захранвала не само с пюрета, но все пак с тях стартирах в първите две седмици и никога не съм давала тооолкова течна консистенция, колкото се описва тук. Беше ми казано пюрето да е гладко и като прокарам лъжица по него да оставя следа. Вероятно за по-малки бебета  се препоръчва толкова течното “пюре”. Тук всеки си изразява мнението, няма нужда никой да влиза в обяснителен режим. Ясно е, че консенсус няма да има.

# 422
  • Мнения: 191
Не знам дали е подходяща тема за този въпрос, но колко време слее раждане се ходи на гинеколог? Като изключим прегледа в рамките на месец след раждането - след него кога?

# 423
  • Мнения: 501
Моят гинеколог ме извика след месец и половина и още веднъж след още толкова.

# 424
  • Мнения: 758
Аз ходих два месеца след раждането и ми каза да отида след още три за да ми вземе цитонамазка.

# 425
  • Мнения: 2 794
Аз ходих след 3 месеца ☺Имах течение което лекувахме и пуснахме тогава Цитонамазка ☺

# 426
  • Мнения: 6 764
Не знам дали е подходяща тема за този въпрос, но колко време слее раждане се ходи на гинеколог? Като изключим прегледа в рамките на месец след раждането - след него кога?
В рамките на месец от раждане и 6 месеца след раждане контролна цитонамазка.

# 427
  • Мнения: 5 139
Мен ме викна след седмица за махане на шевове, около 40ти ден +/- за рутинна проверка и след това чак след 6м. Бях леко шокирана Grinning Той се засмя и каза "Ей така като свикнете всеки месец и после нормалните прегледи ви се струват далече." Grinning

# 428
  • Мнения: X
Разбира се, по никакъв начин не трябва се приема мнението на изучил се лекар за меродавно. То това компетентен педиатър си е направо оксиморон, нали.
Но пък ако 10 майчета кажат 10 различни мнения по някакъв въпрос - как процедираме?
На супер течните пюрета, които който не вярва може да си купи да хвърли едно око, пише 4+ но аз не съм ги давала на 4, а на 6 месеца на голямото дете. И така за 2-3 седмици и после директно парченца.
Иначе от тези за 4 има и много гъсти, дори лепкави, особено тези с картофи. Но примерно круша или слива си е направо "нектаросок" така да го наречем.

За гинеколога до колкото знам след 6 месеца. Тъкмо ми се падат 6 месеца от раждането и ще ходя и аз.

# 429
  • Мнения: 2 738
Мен ме викнаха след 40 ден на проверка. Бях с 10 шева външно и вътрешно(ест.раждане) и моята гинеколожка реши ,че няма да е проблем да ме прегледа с оная джаджа не знам как се казва ,която разширява там долу.... та на прегледа аз се почувствах все едно отново раждам чак се разплаках и като тръгна една кръв... не знам така ли се процедира с родилки родили за първи път и то с шевове,каза ми след 3 месеца ела отново и аз така и още не съм отишла това беше пълен ад за мен ,такава болка. Можеби ще отида лятото ,когато там долу всичко е наред 🙂

# 430
  • Мнения: 1 103
Мен ме викнаха след 40 ден на проверка. Бях с 10 шева външно и вътрешно(ест.раждане) и моята гинеколожка реши ,че няма да е проблем да ме прегледа с оная джаджа не знам как се казва ,която разширява там долу.... та на прегледа аз се почувствах все едно отново раждам чак се разплаках и като тръгна една кръв... не знам така ли се процедира с родилки родили за първи път и то с шевове,каза ми след 3 месеца ела отново и аз така и още не съм отишла това беше пълен ад за мен ,такава болка. Можеби ще отида лятото ,когато там долу всичко е наред 🙂
По принцип и мен ме преглеждаха с вагиналния ехограф, така проверяват как и дали заздравява матката (аз бях секцио) Иначе не знам дали е било нормално да ви потече кръв и то след 40 дни на заздравяване, но сигурно не е било приятно. Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 09:18 от ForestFairy13

# 431
  • Мнения: 5 139
До колкото разбрах не става дума за ехограф, а за спекулум щом става дума за разширяване.

Средно тъп въпрос - до кога се почистват очички с физиологичен разтвор?

# 432
  • Мнения: 6 764
Спекулум винаги се ползва при преглед иначе няма как да ви прегледат. Вероятно по - грубо е действала, защото при мен и след двете раждания не е имало проблем с него.

За очите, докато си решите, аз никога не съм промивала очи, не са имали секрети или причина друга. Измивам с вода по време на баня.

# 433
  • Мнения: 501
Все повече се убеждавам, че има лекари садисти. Но нека им вярваме безусловно, защото нали, са завършили някога си…
Месец и половина след естествено раждане с шевове ме прегледаха с коремен ехограф, за да видят положението на матката и дали и колко се е прибрала. А след още толкова, т.е. три месеца след раждането вече ме прегледа със спекулум и взе материал за цитонамазка и МБ. Съвет, сменят си гинеколога.

# 434
  • Мнения: 270
Все повече се убеждавам, че има лекари садисти. Но нека им вярваме безусловно, защото нали, са завършили някога си…
Месец и половина след естествено раждане с шевове ме прегледаха с коремен ехограф, за да видят положението на матката и дали и колко се е прибрала. А след още толкова, т.е. три месеца след раждането вече ме прегледа със спекулум и взе материал за цитонамазка и МБ. Съвет, сменят си гинеколога.

Моят лекар каза, че първите три месеца гледа с коремен ехограф и чак след трети месец с вагинален и взема микробиология и цитонамазка. Раждала съм секцио.

Общи условия

Активация на акаунт