Сърбеж без обрив

  • 1 119
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, от може би месец синът ми, който е почти на 4 години има някакъв сърбеж по гърба, а няма видима причина, нито обрив, нито пъпка, нищо. Както си седи и ми казва мамо, почеши ме на гърба и като го почеша веднага му минава. Дори и госпожата му в градината ми спомена, че един ден и нея е карал да го чеше. Има дни, в които изобщо няма сърбеж, има и дни, когато по няколко пъти ме кара да го почеша, защото той не можел да стигне там, където го сърби. Той е с мноооого бяла кожа, ако това е от значение. Притеснявам се, защото чета какви ли не работи за сърбеж без обрив, ако някой се е сблъсквал с такова нещо, нека сподели.

# 1
  • Мнения: 1 786
Първото, което ми хрумва - суха кожа? Пробва ли да го мажеш с някакви бебешки овлажняващи кремове?
Аз веднъж водих дъщеря ми на дерматолог за друг проблем и първото, което дерматоложката ми каза само като я погледна беше "много суха кожа"! А аз си я гледах и ми изглеждаше нормална... та искам да кажа - може да не го забелязваш, както бях аз, а да има суха кожа.

# 2
  • Мнения: 35
Първото, което ми хрумва - суха кожа? Пробва ли да го мажеш с някакви бебешки овлажняващи кремове?
Аз веднъж водих дъщеря ми на дерматолог за друг проблем и първото, което дерматоложката ми каза само като я погледна беше "много суха кожа"! А аз си я гледах и ми изглеждаше нормална... та искам да кажа - може да не го забелязваш, както бях аз, а да има суха кожа.


Не съм го мазала с нищо, не дава да го доближа с крем или мазило, но никъде другаде не го сърби освен на гърба, на мен това ми е интересно. Трябва да пробвам да го излъжа да го намажа с някакво овлажняващо лосионче за чувствителна кожа.

# 3
  • Мнения: 3 178
Суха кожа си мисля и аз. Пробвайте някакво бебешко олио или овлажняващ лосион. Не къпете в прекалено гореща вода. Измивайте му добре с вода гърба при баня, може би шампоанът го дразни (не се отмива добре?), шампоанът свършва на гърба обикновено. Опитайте и измивни препарати за чувствителна кожа, има и без сапун, сапуните изсушават. Честотата на банята също оказва влияние при някои кожи.

# 4
  • Мнения: 35
Суха кожа си мисля и аз. Пробвайте някакво бебешко олио или овлажняващ лосион. Не къпете в прекалено гореща вода. Измивайте му добре с вода гърба при баня, може би шампоанът го дразни (не се отмива добре?), шампоанът свършва на гърба обикновено. Опитайте и измивни препарати за чувствителна кожа, има и без сапун, сапуните изсушават. Честотата на банята също оказва влияние при някои кожи.


Ще му сменя всички принадлежности за баня с такива за чувствителна кожа, също така дрешките отдавна му ги пера с нормални препарати, не с бебешки, ако това е от значение. Аз се притеснявам, защото като чета из интернет някои тежки болести са свързани с такъв сърбеж без обрив, но при нас не е по цялото тяло, а само на гърба, много се притеснявам, само това мисля…. Запазих дори час утре при педиатъра , ще се побъркам от мислене…..😕

# 5
  • Мнения: 3 178
Албена, спокойно, всичко ще е наред. В интернет каквото и да пишете, все излиза, че е тежка болест, а в 99,99% от случаите е някаква дреболия.

# 6
  • Мнения: 4 207
Мойте младежи много ги сърбеше в периодите на усилен растеж. Явно се получаваше някакво разтягане на кожата, което го предизвикваше този сърбеж.
Накрая на големия такива стрии му се появиха на гърба, като следи от бой с камшик
 Аз бях в пълен шок, педиатърката каза, че било нормално. Вече спряха да растат и спря да ги сърби.

# 7
  • Мнения: 35
Мойте младежи много ги сърбеше в периодите на усилен растеж. Явно се получаваше някакво разтягане на кожата, което го предизвикваше този сърбеж.
Накрая на големия такива стрии му се появиха на гърба, като следи от бой с камшик
 Аз бях в пълен шок, педиатърката каза, че било нормално. Вече спряха да растат и спря да ги сърби.

А само по гърба ли беше сърбежа или?
Иначе и моя мъник си има периоди на растеж, в които докато спи нощем се събужда чак от болки в краката, може да има някакво връзка, знам ли.

# 8
  • Мнения: 1 572
Да не е е някаква алергия? Аз с години се оплаквах от сърбеж в ушите и гърлото при опрвделени храни и чак като се стигна до болница ми повярваха.

# 9
  • Мнения: 35
Да не е е някаква алергия? Аз с години се оплаквах от сърбеж в ушите и гърлото при опрвделени храни и чак като се стигна до болница ми повярваха.

Нямам идея 🤷🏼♀ няма никакви обриви - само сърбеж, при алергия би трябвало да има някакъв обрив според мен.

# 10
  • Мнения: 4 207
Мойте младежи много ги сърбеше в периодите на усилен растеж. Явно се получаваше някакво разтягане на кожата, което го предизвикваше този сърбеж.
Накрая на големия такива стрии му се появиха на гърба, като следи от бой с камшик
 Аз бях в пълен шок, педиатърката каза, че било нормално. Вече спряха да растат и спря да ги сърби.

А само по гърба ли беше сърбежа или?
Иначе и моя мъник си има периоди на растеж, в които докато спи нощем се събужда чак от болки в краката, може да има някакво връзка, знам ли.
Ами не са казвали за друго място.
Стрии има единия само по гърба.

# 11
  • Враца
  • Мнения: 315
Недейте да четете в интернет защото само ще се филмирате. Сърбежа при тези тежки болести не е първия симптом и не е еднократно денем само по гърба. Най-вероятно е някаква алергия или се запотява там и материята на дрехите му дразни. Опитайте да давате известно време нещо противоалергично, сменете козметиката и препарата за пране с бебешки, гладене на дрехите и вижте дали ще се повлияе.

# 12
  • Враца
  • Мнения: 315
Здравейте, как е детенцето? Водихте ли го на лекар? Има ли все още сърбеж?

# 13
  • Мнения: 35
Здравейте, как е детенцето? Водихте ли го на лекар? Има ли все още сърбеж?


Здравейте, благодаря, че попитахте. Детенцето не се е оплаквало изобщо, откакто му смених перилните препарати с такива за чувствителна кожа, спрях омекотителите и му взех хипоалергичен душ гел+ шампоан и лосион за тяло на микса за атопична кожа. Мога да кажа, че от раз престана да ми казва, че го чеше гърба Blush

# 14
  • Враца
  • Мнения: 315
Чудесно, радвам се, че се е намерила причината за дискомфорта и е безобидна. Бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт