Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 047
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 187
А ако трябва да сме честни, ако сме сред природата, ще трябва не просто да се разхождаме, но и да тичаме, плуваме, да се катерим по дърветата и по чукарите...
Именно, а не да првим сгъвания за бицепс, разгъвания за трицепс и други подобни.

# 76
  • Мнения: 415
Така , съгласна съм с теб ivangp  и Сребърен облак , но само донякъде!
Просто всеки човек е различен. Пак казвам , аз си открих заболяването сама , спортувайки. Когато тренировките започнаха да ми тежат , да напълнявам без да съм си променила хранителния режим. Вече ми е ясно , че освен проблемите със щитовидната жлеза имам и някакъв друг проблем , който не е често срещан. За съжаление доста лекари , включая и разни мастити професорки и професори не го откриват. Продължавам да търся , питам навсякъде ,  но засега нищо! Искам да открия този проблем с неотслабването , защото трябва да знам с какво да се боря.
И , последно един пример, от миналата седмица.
Миналата седмица се храних по правилата на йогите /то , не че моят хранителен режим се различава много от този , но коригирах и най - малките детайли/, разходките за мен са задължителни и нещо естествено , не ги спрях. И така нито грам свален.
Днес сутринта , вече не издържах и се разревах! Не съм се отчаяла, но... това вече започна да ми се отразява на психиката!

# 77
  • Мнения: 2 282
Кои правила на йогите? По моя режим ли? Че това, което се разпространява като йога режим не винаги е най-доброто, не и за всеки. А и не трябва да се забравя едно основно правило за отслабването - отрицателния калориен баланс. Без него и само чушки да ядем, пак няма да отслабнем (май:)
Само не се отчайвай! Причината със сигурност е някъде там - в неописаните от маститите професори мисли, чувства, стереотипи... съжалявам, че не мога да ти помогна повече, освен да те посъветвам да търсиш. Някъде вътре е необходима е промяна, но никой не е казал, че ще стане за ден-два. И в никакъв случай не си заслужава да сме нещастни заради неосезаемия успех в отлабването! Знам, че приказвам общи приказки, но... айде по-делово: Храната изяснихме, какъв ти е тренировъчния режим? Какво, колко, колко често?

# 78
  • Мнения: 415
Кои правила на йогите? По моя режим ли? Че това, което се разпространява като йога режим не винаги е най-доброто, не и за всеки. А и не трябва да се забравя едно основно правило за отслабването - отрицателния калориен баланс. Без него и само чушки да ядем, пак няма да отслабнем (май:)
Само не се отчайвай! Причината със сигурност е някъде там - в неописаните от маститите професори мисли, чувства, стереотипи... съжалявам, че не мога да ти помогна повече, освен да те посъветвам да търсиш. Някъде вътре е необходима е промяна, но никой не е казал, че ще стане за ден-два. И в никакъв случай не си заслужава да сме нещастни заради неосезаемия успех в отлабването! Знам, че приказвам общи приказки, но... айде по-делово: Храната изяснихме, какъв ти е тренировъчния режим? Какво, колко, колко често?
Храненето - по една много стара книжка за йога , но е нещо такова http://www.yoga108.info/meditation_yoga/yoga_hranene.html
Имам приятелка , която се занимава с йога от около 15 години и тя ми дава съвети като начало. Просто времето на курсовете не е подходящо в момента за мен. Мисля варианти.
Това за енергийния баланс го знам прекрасно. 5 пъти седмично по 30 минути велоергометър. Бързо ходене до работа, през обедната почивка и по задачи през деня - между 4- 7 км на ден. Разходки с детето в парка до 21 часа всеки ден.
Правих изследвания - кръвна захар в нормите , холестерол - почти на долната граница , гликимиран хемоглобин - в норма , чернодробни маркери - отлични , по думите на лекаря. Резултатите отлични , а аз здрава нещастна и дебела!
Едната лекарка ме лекуваше от хипер функция , другата каза че аз съм имала хипо и така.
Само телесната температура между 34,2 и 36 градуса в зависимост от месечния ми цикъл.
Щях да се лекувам с хомеопатия , но само като споменах на хомеопатката на дъщеря ми за проблемите си и тя ми каза , че такава Т е невъзможна. Естествено , че не й се доверих!
Аз търся , но става много бавно и все пак не съм лекар.

# 79
  • Мнения: 187
Sosko, аз като чета на теб проблемът ти не е че не ти е наред щитовидната жлеза, а че си дебела (според твоите думи). И направо си се психясала с тези килограми.
А според мен проблемът ти дори не е че си напълняла или че имаш ниска температура, а че се психясваш покрай тези да речем факти.
Я кажи какво би избрала ако имаше следния избор - слаба, с норамлна температура и нещастна или дебела, с ниска Т и щастлива?
Щастието е въпрос на възприятие и гледна точка. Сега, в този момент ти имаш избор и можеш да избереш да си щастлива или нещастна, независимо от килограмите и Т.
Знам, че е трудно да го повярваш, но е така.
Направи следния експеримент моля те!
В следващите 3 минути се усмихвай и мисли за нещо приятно (не позволявай на мисълта ти да се отклонява, усетиш ли я че се отклонява просто се усмихни отново и се върни към спомена), да кажем спомен от детството когато ти е било много хубаво.













Сега кажи как се чувстваше през тези 3 минути - щастлива или нещастна.
На бас се ловя, че ако си спазвала указанията си била щастлива.
Виждаш ли, през тези 3 минути ти пак беше толкова дебела и със същата ниска Т, но бе щастлива. Единственото което се промени е мисълта ти. Тя не бе съсредоточена върху черни мисли за настоящето и страхове от вероятно още по-черното бъдеще, а върху светъл спомен от миналото. Нищо не ти пречи да правиш това всеки път когато черните мисли се опитат да те завладеят отново. Интересното е че колкото по често и продължително го правиш, толкова по-добре ще се чувстваш и настоящето ти ще започне да се променя към по-добро. Т ще се нормализира, килограмите ще почнат да се топят или пък ще започнеш да се харесваш с тези си килограми и т.н.
Това е чудото и магията на позитивното мислене. С каквото са заети мислите ти през по-голямата част от времето, това се материализира в живота ти.

# 80
  • Мнения: 415
ivangp, просто не знам от къде да започна. За тези две години съм прочела доста неща , а промените съм започнала да правя преди повече от 8 години. Може би подсъзнателно , не знам. Елиминирала съм почти всички възможни , неприятни дразнители, усмихвам се , радвам се на най - дребните неща , още по - важно, оценям ги като такива , но като се погледна в огледалото и особено като мина покрай фитнес залата ми става много тъжно.
Както казах през последните  8 години , нямам ден без разходка /освен като бях в болницата да раждам/.

Всички лекари бяха категорични само в едно , че заболяването на щитовидната жлеза е много старо. Може би още от пубертета.
Ще продължавам да търся и да опитвам , пък дано не се отчая и да намеря причината за неотслабването.

П.П. Такива петминутки / така ги наричам моментите , когато се разтоварвам/ си правя доста често , дори като вървя по улиците се усмихвам! Но това че , през тези минути съм била щастлива не ми решава проблема, просто за момент го забравям!
Аз искам да съм здрава , щастлива и слаба или по -точно във добра форма!

# 81
  • Мнения: 705
Иван, яка реклама по всички фронтове   Naughty

С добри чувства... дано само да е толкова полезно, колкото звучи!

Да, наистина. Изведнъж заля форума  Laughing
И аз с добри чувства. И се радвам, че почна тая агитация.

# 82
  • У дома
  • Мнения: 1 741
sosko  , на теб ти трябва нещо като книгата на Дейвид Саймън - Мъдростта на изцелението. Препоръчана е от Диипак Чопра. Описва подробно какъв тип е човек - Вата Доша, Пита доша, Капа... и дава храните, които са подходящи за всеки тип човек.

Мая, аз вече намерих някои книги. Ще видим кое по напред ще излекувам - диабета на мъжо или моето Хашимото.

# 83
  • Мнения: 187
Соско,
не се отчайвай, решение на проблема има.
Моят съвет е да не четеш повече книги за хранене и кое е правилно и неправилно за твоя тип (не че има нещо лошо в тях, но те отклоняват/отлагат ти практиката) а да се хващаш на работа с ТЕС.
Всеки път като се погледнеш в огледалото си прави по един ТЕС и скоро ще видиш позитивна промяна.
в тази връзка книгата ми за ТЕС е единствената която ти препоръчвам да прочетеш. Тя се чете бързо, кратка е и по-същество.
Храни се с природни продукти (така както съществуват в природата/минимално обработени от човек) и се движи на открито колкото можеш. Излез от фитнеса, той ти влияе зле и на психиката и на физиката. Чистия въздух и движението на открито са незаменими.
Всеки път когато се уловиш ще си мислиш нещо негативно за себе си веднага замести тази мисъл с положителна. Че правиш петминутки е добре, но явно броя на петминутките е недостатъчен. Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 15:43 от ivangp

# 84
  • Мнения: 2 282
Sosko, след като Иван се изказа леко грубо, но по същество, да споделя и моето впечатление.
За храната - някои препоръки в сайта за мен са под всякаква критика. Според всичко, научено дотук, мястото на месото е точно вечер, закуската трябва да е достатъчно стабилна и разнообразна, и млякото определено НЕ трябва да се кипва. Чела съм някои йогистки недомислици, като рецепта за варене на мляко с часове, докато не стане като бяло сладко. Мисля си, че са знаели ужасно много неща, но не и всичко. Освен това, ако чакаш да се храниш на 6 часа, се падат 3 хранения на ден, а здравословния минимум е 5.
За тренировките ти - движиш се достатъчно, но нямаш разнообразие на движението. Нямаш амплитудни движения, няма го онова разнообразие, от което има нужда тялото. И по-сериозното - няма го неуловимото, което се получава при спортуването в група. Подкрепата, засрамването, че не си се справил с нещо, гордостта, че днеска си скочил с 5 повече пъти от вчера, стимула да направиш нещо повече и по-добре от околните, общуването с други хора, споделящи същата цел и страсти. Това действа хиляди пъти по-добре от тренировка с тренажора у дома. Необходими са разтягания, високоамплитудни движения, аеробно натоварване (това го имаш), натоварване на мускулите. Ако не ти допада фитнеса, може да го прескочиш, но трябва да го замениш с подобни натоварвания, може и само с тежестта на тялото - от сорта на коремни преси, лицеви опори, абе добре е да попрочетеш повече по въпроса Simple Smile Иначе и аз не съм фенка на фитнес залата, ако можеш да я замениш за нещо по-весело, по-активизиращо.
И друго, за което си мислех тази сутрин, докато си правех "физзарядката" навън. Сетих се за това, което йога треньорът ми често казва за някои движения, например седенето с кръстосани крака (по турски, или лотос или полулотос), разтягането на гръбнака назад и опъването на сухожилията при редуването клякания с навеждане напред и надолу. Така де, да го цитирам: ако човек прави това все ден по едиколко си време (например 30 мин са полулотоса), той никога повече няма да бъде същия. Същото важи и за медитацията. Мислех си, че това като информация може да ти бъде полезно.
И другото:
Резултатите отлични , а аз здрава нещастна и дебела!
Ти вече си формулирала проблема за себе си, сега само остава да работиш по него. И пак тази сутрин по този повод си мислех, че през напоследък съм отслабнала само 2 кила (напоследък май станаха 4) (след първите 12 предната година), но се чувствам коренно различно. Т.е. общо взето пак съм си дебела, но щастлива.
Извинявай, ако има нещо, днеска явно съм менторски настроена, чак не се харесвам как звуча.
Видя ли тази тема?

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 11:27 от Сребърен облак

# 85
  • Мнения: 415
Сребърен облак , ivangp ,
Ще пиша утре , че имам доста работа и нямам време за форум!

# 86
  • Мнения: 9 052
доколкото раzбирам от темата алтернативния метод е добра вътре8на нагласа, правилна диета и правилни упражения. Така ли е или има и други неща, които се приемат?

# 87
  • Мнения: 311
В нета няма никаква информация за Ани Павлова, къде в София има йога водена от нея.  Sad

# 88
  • Мнения: 187
доколкото раzбирам от темата алтернативния метод е добра вътре8на нагласа, правилна диета и правилни упражения. Така ли е или има и други неща, които се приемат?
Правилно си разбрала. Най-важно от трите е вътрешната нагласа, т.е. мисленето и светогледа.

# 89
  • Мнения: 9 052
момичета, какво оzначава ТЕС ?

Общи условия

Активация на акаунт