Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 990
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 282
Zori, радвам се, че си се запалила да потърсиш нови начини!

Galiu, споделеното от теб е страхотно! Давай все така Simple Smile Между другото, антителата падат много бавно, особено в началото (да не забравяме, че според официалната медицина изобщо няма как да паднат).
И не подлагай на съмнение лекарството, което ще приемаш Simple Smile Нали знаеш, ефекта от лекарствата винаги се усилва от вярата в него... Няма да забравя изследванията на незнамкойси... Беше сравнен ефекта от лекарство и ефекта от плацебо върху доброволци. Освен, че имаше голям процент излекували се с плацебо, имаше и трета група, не просто лекувани с плацебо, но и докторите, които им го давали, също не знаели, че това не е лекарство. Установили, че ефекта е най-силен, когато и пациента, и доктора вярват в ефективността на лечението. Жалко, не помня къде съм го чела...
Моята хомеопат-ка е Кремена Хаджиева.

Нимика, потърси все пак, йога има навсякъде... и аз съм в провинцията де Simple Smile но сигурно имаш предвид по-малко градче. АКо не друго, може да почетешкнижки. Основополагаща е например "Йога-та на Венцислав Ефтимов, може да я потърсиш и в нета дори. За ТЕС - Иван горе е пуснал линк към форума. За стреса - няма такова нещо... набиват ни в главата, че всичко около нас ни побърква, а истината е, че спокойствието е в нас самите, и от нас зависи как ще приемаме света около себе си, доколко ще се подадем на "стреса" и доколко ние самите ще управляваме ежедневието си.

# 106
  • София
  • Мнения: 3 648
Прочетох това от първа страница, че хората, които имат проблеми с щитовидната имат проблеми с аз, себеутвържаването и реализацията! Поразена съм от това твърдение. Ако йога помага за тези проблеми, май съм за там! Но къде в София бихте ми препоръчали?

# 107
  • София
  • Мнения: 424
Мая, би ли споделила с каква настройка работи за Хашимото?

# 108
  • Мнения: 705
Мая, би ли споделила с каква настройка работи за Хашимото?
"Въпреки, че имам антитела към щитовидната жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от антителата към щитовидната жлеза сега."
Напомняща фраза е "Освобождавам се от антителата към щитовидната жлеза сега."

# 109
  • Мнения: 902
задължително ли е това "сега"?

# 110
  • Мнения: 705
задължително ли е това "сега"?
Въпросната настройка е от Предизвикателството.Няма нищо задължително  Grinning

# 111
  • Мнения: 36
Здравей сребърен облак. Радвам се , че от време на време наминаваш. Аз този месец за съжаление нямам радостни новини. При изследванията отново всичко се е върнало както преди. Започнах да изпитвам съмнения относно избора ми на хомеопат. Но и този месец ще го послушам какво ми е предписал и ако след два месеца пак няма полза ще търся друг. Йогата още не съм я подновила. Може би зависи от инструктора, но аз само като папагал повтарям упражненията и мантрите, а мисловно въобще не го чувствам. А може би трябва да мине време? Как е според теб. Само с упражнения без да усетя същественото на йога ще има ли ефект?

# 112
  • Мнения: 2 282
Само с упражнения без да усетя същественото на йога ще има ли ефект?
Честно ли? Мисля, че не. Въпреки че ако питаш разни известни муцуни, гимнастиката (каквато се оказва йогата, когато нямаш идея) сама по себе си също оказва влияние на здравето. Не отричам асаните, просто сами по себе си са гънене. Ако няма кой да ти каже къде да се съсредоточиш, кое защо правиш, как и защо да раздвижваш няколко пъти на ден (по 1-5 минути). Те са съществени, но като част от цялото.
Във всяка книжка по йога се започва с корекция на отношенията към света и към себе си, а после следват асаните и медитацията.
Ето няколко насочващи въпроса за ревизия:
1. Промени ли храненето си (по-леко, по-бързоусвоимо, често и по малко, вода и плодове на гладно и прочие - чела си темата)?
2. Пиеш ли много вода?
3. Спортуваш ли? (да, да - да се изпотяваш 3-4 пъти дневно поне, не просто да стоиш в една поза 5 минути)
4. Правиш ли дихателни упражнения? Опитваш ли да правиш медитативни?
5. Ето три въпроса, които взех от цветотерапията, според мен описващи добре проблемът при хората с Хашимото:
- Може ли да се каже за вас, че “живеете в миналото” и сте обзет от носталгия по “доброто старо време”?
- Вярно ли е, че не сте в състояние да промените обстоятелствата в момента, защото винаги гледате назад и никога напред?
- Изпитвате ли неудовлетворение от това, което сте постигнали?
6. Живееш ли с чувство за вина?
7. И най-вече, както би казал моя треньор, "В какво вярваш?"

Факт е обаче, че аз започнах със сравнително сляпо правене на асани всеки ден, огромно увеличаване на физическата активност, така че да не ми остане време за глупави мисли и в същото време да се потя яко и редовно Simple Smile Другата важна промяна бяха книжките, които прочетох за мястото ни във Вселената, това общо казано. Минах през 3те части на "Разговори с Бога", доста книжки за йога, "Бхагаватгита", "Лотуса и кванта", и набързо дори през "Ние от Космоса" и "Пътят на душите", но нея я четох доста критично Simple Smile Важното е, че малко по малко си изградих усещането, че съм частица от тази вселена, част от цялото. Звучи хем тежко, хем елементарно, но се иска доста труд за усещането му, не просто някой да ти го каже и ти да се съгласиш. Тогава изчезва неусетно безсмисленото усещане за вина за нещо, станало отдавна, ровенето в стари неща, защото имаш много по-добра перспектива... Трудно ми е да го обясня. Но сега се чувствам на мястото си. Защото ако вярваш, че си част от цялото, и всичко си е на мястото, и има някаква цел, няма мноо място за притеснения, само за работа.
Апропо, не работя с мантри, за разлика от много хора, които познавам. Чувала съм хубави неща, но ми е малко чуждо просто да повтарям като папагал реплики, които не са част от мен и в които още не вярвам.
Пропуснах да спомена нещо важно - дихателните и медитативните упражнения. Някъде по-горе в темата бях писала за дишането и как тези упражнения директно влияят на щитовидната жлеза и метаболизма на човек.
Гали, не очаквай всеки месец да имаш еднакъв напредък. Не е нормално Simple Smile И не се обезкуражавай, вярвай в себе си и пътя, който си избрала.

# 113
  • Мнения: 36
Сребърен облак, благодаря ти за напътствията, които изглеждат напълно приложими за мен. Най-трудно ще ми е да превъзмогна вината, която чувствам. Окуражи ме и този път.  Hug

# 114
  • Мнения: 36
Сребърен облак, твоята хомеопатка изписвала ли ти е Thyr? Моята този месец освен конституцията ми изписа и това лекарство, което е точно за щитовидната жлеза, само че доколкото успях да прочета то по скоро е за хиперфункция. Нещо ме смущава това и аз засега си пия само конституцията ми.

# 115
  • Мнения: 705
Отдавна съм обещала да дам резултатите от изследванията си за щитовидната жлеза. Скоро си направих ново изследване и ето цялата история до тук.

От снимка на термовизуална дигностика д-р Маринов прецени, че може да има проблем с щитовидната ми жлеза и ме прати при д-р Галя Шеинкова за подробности. Тя ме прати да си изследвам един хормон и антителата.

Първото изследване е от юни месец:
TSH 1,879 при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ  70,0 при граници до 34
МАТ - (ТРО) 100,1 при граници до 12

Докторката каза, че това е хашимото без нарушение на функцията на жлезата. Гледа ме и на ехограф. Нямало проблем, защото антителата са ниски. Трябвало да са хиляди над нормата, за да е сериозно. Каза ми да си ходя и да се наблюдавам от време на време. Бях в началото на бременността и се разбрахме да ме види още веднъж преди да родя.

Започнах да работя с ТЕС. Правих ТЕС по 5-6 пъти на ден в продължение на месец, като последната седмица по 2-3 пъти. И след това:

Второто изследване - 40 дена след първото:
ТАТ 47,1 при граници до 34
МАТ 80,3 при граници до 12

Видях, че стойностите са намалели и зарязах работата по щитовидната жлеза. Следващия път, когато пусках кръв по друг повод, поисках и да дублирам изследванията за жлезата. Ето какво се оказа:

Трето изследване - 5 месеца и малко след първото:
TSH  2,485 (пуснах го за всеки случай) при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ 23,8 при граници до 34 - значи в норма
МАТ 15,8 при граници до 12 - значи мнооого малко над нормата

Тия дни ще ходя при Шеинкова да ме види на ехограф. Ще пиша какво е казала.


# 116
  • Мнения: 2 282
То е ясно какво ще каже - някъде някой е объркал изследванията, или тайничко пиеш лекарства  Grinning (нищо лично, просто така реагират болшинството доктори). Дано всичко да е успешно регулирано!
Гали, не съм пила, но имах позната с хипофункция, която го пиеше като добавка към хормоните.  Не познавам обаче класически хомеопат, който да дава на пациент две лекарства едновременно... newsm78
А за чувството за вина помага идеята, че всичко е точно както трябва, случило се е, защото така е трябвало, замесените са получили уроците си (дано де!). А, по-долу пак съм писала нещо от сорта.

# 117
  • Мнения: 705
То е ясно какво ще каже - някъде някой е объркал изследванията, или тайничко пиеш лекарства  Grinning (нищо лично, просто така реагират болшинството доктори).
В случая очаквам разбиране, защото когато й казах, че ще работя с ТЕС тя го прие сериозно и каза, че ще  е интересно какво ще стане. И ако наистина е така, ще я препоръчам като разбран човек-специалист.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Здравейте всички любители на алтернативната медицина. Чета редовно този форум, дори си го препрочитам, за да поддържам увереност, че има разрешение за проблемите със жлезата, макар лекарите да не вярват. Сега се включвам да споделя, че наскоро едно момиче от форума за Хашимото писа, че хомеопатията не може въобще да помага при автоимунни заболявания. Моля някой по-запознат и опитал, да опровергае това мнение. Не че е много важно за мен, аз вярвам в това, което сама реша. Дори наскоро четох някъде точно обратното, че именно хомеопатията е много добро решение за автоимунни заболявания.
 Та аз след много проби реших и на хомеопат да ида - другата седмица. Очаквам го с нетърпение, защото ми е много интересно какво ще ме посъветва. Не съм разговаряла досега с класически хомеопат.
  Успешен ден на всички.
Galiu, няма ли да споделиш имаш ли напредък и въобще как се чувстваш със застудяване на времето!

# 119
  • Мнения: 1 091
Просто няма начин да не се включа при вас, позитивна и даваща надежда тема!
Сребърен облак, впечатлена и благодарна съм за това, че така самоотвержено и полезно помагаш тук! /помня те още от кърмаческия и още от тогава те харесвам Grinning Hug/
На не0м,м ми откриха Хашимото съвсем скоро и твърдо съм убедена, че трябва да направя нещо от нещата, за които се говори в темата. С йога се занимавам, но прекъсмах още през лятото за огромно съжаление поради отсъствието на инструкторката и това много ми липсва. Тироксина за сегане го пия. Изчетох темата, но нямах време да се спирам на ТЕС, а звъчи интересно! Моля дайте информация, разяснения, линкове...

Общи условия

Активация на акаунт