Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 903
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 345
Момичета, аз също съм с Хашимото-хипофункция, след като родих ми го откриха, чета отскоро за алтернативни начини за лечение и попаднах тук. От известно време майка ми ми говори за начина на лечение на д-р Антон Николов, но определено съм скептична.Някоя от вас има ли информация за това, а ето тук http://www.bulpress.net/article/4482 нещата звучат доста оптимистично.
Ще съм много благодарна, ако някой ми отговори, защото мисля да се подложа въпреки страховете ми.......

# 121
  • Мнения: 469
преди няколко седмици четох точно тази статия и по-специално многото коментари под нея, от които стигнах до заключението че просто ти вземат парите и то по болезнен начин. Аз лично не бих експериментирала с този метод.

# 122
  • Мнения: 2 282
....че наскоро едно момиче от форума за Хашимото писа, че хомеопатията не може въобще да помага при автоимунни заболявания. Моля някой по-запознат и опитал, да опровергае това мнение.
Добре правиш, че сама преценяваш на кое да вярваш. Аз и моя позната се оправихме, а и други май са писали в темата за ефекта от хомеопатията.
Кия, заповядай за ТЕС - тук (виж форума!) и тук. Гугъла намира още много Simple Smile
bibilota, звучи ми притеснително, ще поразпитам.

# 123
  • Мнения: 345
Като изчетох и аз коментарите под статията доста се замислям дали не са това поредните измислици.....не знам,
но Сребърен облак, благодаря ти ако намериш някакво достоверно инфо. А относно ТЕС, звучи много обнадеждаващо, даже мисля да си закупя книгата, а дали ще е достатъчна тя, за да мога сама да прилагам техниките, имам предвид дали е необходимо да се посещават курсове и разни подобни?

# 124
  • Мнения: 705
...
 даже мисля да си закупя книгата, а дали ще е достатъчна тя, за да мога сама да прилагам техниките, имам предвид дали е необходимо да се посещават курсове и разни подобни?
На мен ми беше достатъчна книгата плюс видео клипове от интернет плюс форума за ТЕС.

Скоро ще пиша подробности за моя случай.

# 125
  • Мнения: 36
Радвам се, че отново се раздвижи форума.
Pepvaneva, не пиша защото в момента съм в застой. В същност започнах доста да боледувам от остри заболявания като ангини, хреми, излизат ми херпеси. Доколкото знам това е нормален процес при лекуването с хомеопатия. Организъма се чисти по някакъв си негов начин. Иначе като памет, кондиция съм много по-добре. Главоболието ми също вече е доста рядко. Преди беше всекидневно. Смятам да се изследвам след нова година и тогава да направя контрола при хомеопата. Страх ме е да не кажа голяма дума, но моята близка( за която писах още в първите си постове) вече е на път да се отърве от хашимотото. Антителата  преди и бяха стигнали до 1000, а този месец едното е вече в норма, а другото е около 50. Хормона си го поддържаше около 3,5 с еутирокс 25. Сега вече и е 1.7.
Доколкото до поста за безполезността на хомеопатията при ендокринни заболявания мога да кажа, че не е коректен, защото липсва уточнение.Естествено една разрушена жлеза не може да се изгради наново.  Обаче дори тогава, хомеопатията може да те накара да се чувстваш много по-добре.
На ранен етап е напълно възможно пълното излекуване.
А за тези биоимпулси може и да има нещо вярно, но точно този доктор не е човека, на който бих се доверила. Съдя изцяло от коментарите.

# 126
  • Мнения: 36
Кия, сега видях от другия форум, че ме питаш за хомеопата ми. Все още не го препоръчвам. Но ако настояваш ще ти дам координати.

# 127
  • Мнения: 705
Отдавна съм обещала да дам резултатите от изследванията си за щитовидната жлеза. Скоро си направих ново изследване и ето цялата история до тук.

От снимка на термовизуална дигностика д-р Маринов прецени, че може да има проблем с щитовидната ми жлеза и ме прати при д-р Галя Шеинкова за подробности. Тя ме прати да си изследвам един хормон и антителата.

Първото изследване е от юни месец:
TSH 1,879 при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ  70,0 при граници до 34
МАТ - (ТРО) 100,1 при граници до 12

Докторката каза, че това е хашимото без нарушение на функцията на жлезата. Гледа ме и на ехограф. Нямало проблем, защото антителата са ниски. Трябвало да са хиляди над нормата, за да е сериозно. Каза ми да си ходя и да се наблюдавам от време на време. Бях в началото на бременността и се разбрахме да ме види още веднъж преди да родя.

Започнах да работя с ТЕС. Правих ТЕС по 5-6 пъти на ден в продължение на месец, като последната седмица по 2-3 пъти. И след това:

Второто изследване - 40 дена след първото:
ТАТ 47,1 при граници до 34
МАТ 80,3 при граници до 12

Видях, че стойностите са намалели и зарязах работата по щитовидната жлеза. Следващия път, когато пусках кръв по друг повод, поисках и да дублирам изследванията за жлезата. Ето какво се оказа:

Трето изследване - 5 месеца и малко след първото:
TSH  2,485 (пуснах го за всеки случай) при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ 23,8 при граници до 34 - значи в норма
МАТ 15,8 при граници до 12 - значи мнооого малко над нормата

Тия дни ще ходя при Шеинкова да ме види на ехограф. Ще пиша какво е казала.
Както бях казала, ходих при Шеинкова.
Тя видя резултатите и каза, че по време на бременността може да има промяна в антителата. Тук аз малко се подразних, че ще отдаде промяната на бременността, а не на ТЕС. Но тя продължи - промяната на антителата от бременността никога не може да е на долу, само на горе. Тук вече погледнах победоносно  Mr. Green
После тя направи снимка на жлезата с ехограф. Каза, че лявият дял е добре, но структурата на десния е леко нарушена. Добави също, че структурата не може да се възстанови. Това за структурата го е казвала и друг път и, както тогава, продължавам да не го вярвам.
Дадох й снимката на жлезата от преди 5 месеца. Тя сравни двете снимки и със странна усмивка каза, че левият дял е бил с нарушена структура, а сега е добре, а десният дял е бил по-зле от сега, но се е подобрил. И все пак добави, че структурата не се възстановява.
Така се случи, че едн моя роднина беше ходила при нея два дена по-рано. Въпросната роднина беше премахнала напълно възпаление на щитовидната жлеза също с ТЕС. И така Шеинкова прояви интерес към техниката. Подарих й една книга, но не зная нищо повече.

СПЕЦИАЛНО ПОПИТАХ ШЕИНКОВА ДАЛИ МОГА ДА Я ПРЕПОРЪЧВАМ КАТО СПЕЦИАЛИСТ, КОЙТО Е ТОЛЕРАНТЕН КЪМ АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ. ТЯ КАЗА, ЧЕ МОЖЕ. НО С УГОВОРКАТА, ЧЕ Е САМО ТОЛЕРАНТНА, ТЯ НЕ ПРЕДПИСВА АЛТЕРНАТИВНИ ЛЕЧЕНИЯ. Координати - на лични или от http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=226

# 128
  • Мнения: 350
Имам въпрос към Сребърен облак? Разбрах че си от Варна , прочела съм всичко по темата във този форум ,ако не е нахално дали е удобно да се видим ?Мисля че бих могла да науча много ценни неща от теб?Аз съм на 39г.имам един сладур на 2,5 г.Извинявай ако въпросът ми е тъп но си мисля че ще ме разбереш правилно.В момента съм с Хашимото хипофункция пан.разтройство и куп други болести....и много дебела.Благодаря ти .

# 129
  • Мнения: 2 282
Разбрах че си от Варна , прочела съм всичко по темата във този форум ,ако не е нахално дали е удобно да се видим ?
Няма проблеми, ще се радвам, непременно ще трябва да намерим време Simple Smile айде на лични, м?

Купих си книжката за ТЕС. Определено не е "моят" метод, трудно се справям и ориентирам. От лятото чака за втори прочит, с повече разбиране.




# 130
  • Мнения: 25
Здравейте,в друга тема срещнах прилагане на житна диета, тя не е ли противопоказна заради глутена?

# 131
  • Мнения: 9 052
Здравейте,в друга тема срещнах прилагане на житна диета, тя не е ли противопоказна заради глутена?

има специална пшеница , на немски е бухвайцен , която е беzгултенова.

# 132
  • Мнения: 74
Здравейте момичета !
Това е първото ми посещение в този прекрасен сайт и попаднах тук търсейки инфо за Хашимото. Не мога да ви опиша колко съм благодарна за подробните обяснения на Сребърен облак и Мая, и за това, че от техните писания и аз се окуражих.
А моята история е следната- преди 10 год. имах Базедова болест, т.е. хиперфункция, която се повлия изключително бързо от Пропицил, само за 2 месеца и оттогава бях добре. Преди 2 год ми откриха на профилактиката, че имам мини-възел. Оттогава го следя- и ехографски, и с хормонално изследване, всичко беше добре. Онзи ден отивам пак на профилактика- възела нарастнал, структурата на жлезата е нещо кофти, хормоните са ми в норма, но МАТ ми е 600 при 12 норма. Ясно е, че е Хашимото, но все още с работеща жлеза. Изчетох где-що открих из нета, изправи ми се косичката чак! И ето тук, откривам порция надежда! Да уточня само, че от десетина години се занимавам с йога, живяла съм и в йогийски ашрам за малко, от известно време обаче не ходя на групови занимания, а практикувам уж у дома, но не е същото....И с английска хомеопатия се лекувам успешно от година- една алергия ме мореше здраво... Така че, от тук посочените методи само с ТЕС не съм запозната, но съм отворена за такива неща и ще прочета всичко необходимо.
А вие с английска хомеопатия ли се лекувахте ?
В сл.дни ще изчета още веднъж цялата тема ..
Благодаря ви,че ви има !

# 133
  • Мнения: 5
Здравейте. И аз преди 4 м. разбрах,че страдам от хипофункция на щитов.жлеза. Все по-често получавах сърцебиене, виене на свят, имах запек и като се прегледах резултатът беше на лице. Не исках обаче да почвам да пия разни лекарства и реших да потърся други начини чрез алтернативната медицина. Бях писала в предна тема,че започнах да посещавам един кабинет по нетрадиционна медицина в Бс /при д-р.Кирилова/.Аз преди да разбера за хипофункц. бях отишла в кабинета заради други мои оплаквания,но както и да е. Въпросът е,че след като започна лечението ми на щитов.жлеза .... вече мога да кажа,че имам голямо подобрение. След първите 5 посещения постоянната умора и сърцебиенето ми  изчезнаха, а за  запекът-да не говорим/ още след 2 път/-/аз  страдам от него от както се помня/. Скоро ще ида да си направя изследвания... и ще пиша за резултатите,  но смятам,че определено са се подобрили , тъй като се чувствам доста  добре. Дано да съм Ви била полезна.

# 134
  • Мнения: 74
Mel_lisa , а какво точно е лечението ти- хомеопатия, или нещо друго ?

Общи условия

Активация на акаунт